ראשון לציון

נלחמים בתאונות הדרכים

עיריית ראשון לציון והמרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא) החלו בפרויקט ייחודי למלחמה בתאונות הדרכים לתלמידי התיכון בבתי הספר ברחבי ראשון לציון

תמי מאור 18/11/2018
התיכוניסטים ב'שמיר' (צילום: עיריית ראשון לציון)

פרויקט ייחודי לנהגים צעירים, תלמידי תיכון מראשון לציון, יצא לדרך במרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא) במטרה להגביר את המודעות למניעת תאונות דרכים. כ-3300 תלמידי כיתות י' וי"א יגיעו לסדרת מפגשים עם פצועי תאונות דרכים, רופאים, פרמדיקים ואנשי מקצוע המתמודדים מידי יום עם נפגעי תאונות דרכים ורואים מקרוב את הסכנות והטרגדיות המתרחשות בכבישים.

בשבוע החולף הגיעו לבית החולים כ- 250 תלמידי כיתה י"א מגימנסיה גן נחום – מקיף ד' בראשון לציון שפגשו את הצוותים ופגשו את עמית דניאל, הנערה שנפצעה קשה בתאונה סמוך לסינמה סיטי בראשון לציון, וטופלה במרכז הרפואי ב'שמיר' במשך למעלה מחודש, במהלכו עברה שלושה ניתוחים אורתופדיים מורכבים. דניאל שיתפה את התלמידים ברגעי התאונה, מורכבות הטיפול, הכאבים העזים, ההתמודדות עם האובדן של חברה הטובה ליאל בבלר ז"ל שנהרגה בתאונה וההליך השיקומי שעברה ועוד צפויה לעבור בעתיד לבוא.

את הפרויקט מובילה רימונה קורצטג, עוזרת אישית למנהלת המרכז הרפואי, שריכזה פרויקט מסוג זה בבית החולים 'הדסה הר הצופים', במשך למעלה מחמש שנים. הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי 'שמיר', עיריית ראשון לציון, מנהל מטה בטיחות בדרכים בראשון לציון בראשות ישראל סלע, צביקה בארי מעמותת אור ירוק ומד"א, משרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

הרצאות נוספות ניתנו על ידי אופיר שיש ממגן דוד אדום לישראל, ד"ר אסנת זמורה, מנהלת מחלקת כירורגית ילדים ב'שמיר', ורד שנער- סגנית מנהלת השירות הסוציאלי ב'שמיר', סיוון הירשמן- אחראית על הריפוי ועיסוק ב'שמיר' וצביקה בארי מעמותת אור ירוק.

ישראל סלע, מנהל מטה בטיחות בדרכים בראשון לציון: "אתם חבר'ה צעירים שעומדים לפני סיום לימודים והתגייסות לצה"ל- כל החיים לפניכם  וחשוב להעלות את המודעות ולשפר את תרבות הכביש של כולנו. בעיית תאונות הדרכים רבת שנים ואסור לנו לקחת אותה כגזרת גורל. כבישי ישראל ספוגים בדם יקירנו וקרובנו ואני מקווה שכל אחת ואחד מכם יאמץ את היום החשוב הזה ללבו ויבין עד כמה גורלנו בידנו". 

ד"ר אסנת לבציון קורח מנהלת המרכז הרפואי, הוסיפה: "תאונות הדרכים במדינת ישראל הם לא מכה משמיים, הכבישים די טובים, המכוניות בטוחות היום יותר מתמיד, אבל אנחנו, הגורם האנושי, נושאים במרבית האשמה. האויב מס' 1 של כולנו הוא הטלפון הסלולרי. כל אחד מאתנו בשנייה של היסח הדעת יכול להרוג ולהיהרג בעצמו. המרכז הרפואי ברשותי לקח על עצמו את פרויקט הבטיחות בדרכים במטרה להעלות את המודעות לסכנות האורבות בכביש ולגרום לצעירים להבין כמה רבה האחריות שהם נוטלים בידיהם כשהם אוחזים בהגה".   

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
האם תוכנית הבנייה בשמשון הגיבור הוקפאה?
האם תוכנית הבנייה בשמשון הגיבור הוקפאה?
חוזרת למגרש
"הגיע הזמן להעיר את הוד השרון"
אלי כהן בביקור לפני כחודש בעפולה עם ראש העיר אבי אלקבץ וחבר המועצה איתי כהן
מדד הערים הידידותיות ביותר לעסקים
הגינה ברחוב בוסל. ההורים מתלוננים
הזנחה בגינה הציבורית ברחוב בוסל בהרצליה
הוצגה רשימת הירוקים בהוד השרון למועצת העיר
הוצגה רשימת 'הירוקים בהוד השרון' למועצת העיר
חן  שבי אביר. כולם יהיו מרוצים
שלוש, ארבע לעבודה
בית ספר אריאל: מעבר למעבר