ראשון לציון

חנוכה במושבה

אתר לוקאל 18/11/2018
פיית המרציפן (צילום: דור קדמי)

מוזיאון ראשון לציון יקיים בחג חנוכה "חנוכה במושבה" אירוע מהנה המשלב מספר תחומי אומניות בין התאריכים 7-4 בדצמבר; ארבע הצגות ילדים של תאטרון הקרון עטור הפרסים יתקיימו כל יום בשעה 17:00, למעט שישי בשעה 11:00. וסדנת יצירה אקולוגית מן הטבע של "ראש הברוש". כל יום בין השעות 19:00-16:00 וביום שישי בין השעות 14:00-10:00.

המוזיאון מזמין את כל המשפחה לצפות בהצגות ילדים מהתאטרון החזותי שמצית את דמיונם של הילדים, מבית תאטרון הקרון הירושלמי. מידי יום תוכלו להצטרף להצגה איכותית אחרת לכל המשפחה: "ים קטן" - זוכת פרס ההצגה הבינתחומית הטובה ביותר בתחרות פרס הבמה להצגות ילדים 2017 ציון לשבח בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2016. "פיית המרציפן", "בת המלכה והירח" ו"הגשם של סבא אהרון" – זוכת פרס ההצגה הטובה ביותר, המוזיקה ועיצוב תפאורה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים 2017.

בנוסף, אתם גם מוזמנים להשתתף בסדנאות יצירה אקולוגיות של "ראש הברוש" וליצור מחומרי טבע, יצירות בהן תוכלו לתת מעוף ליצירתיות ולדמיון בפעילות קסומה עם ערך חינוכי בהדרכת ניראל לוינסון. בסוף כל יום, הילדים יצאו עם יצירה "ירוקה" ומדליקה, וגם סופגנייה חמה וטעימה. הפעילות כרוכה בתשלום. יש להירשם מראש – מספר המקומות מוגבל.

להלן תקצירי ההצגות של תיאטרון הקרון – לפי ימים:


*ההצגות יתקיימו כל יום בשעה 17:00, יום שישי בשעה 11:00. משך ההצגות כ- 50 דק'. 

"פיית המרציפן "– יום שלישי 4.12
:
גילאי 3-7
מסעה של מיק הקטנה ביחד עם טינו הגמד ועם מילת הקסמים של אבא, אל גן הממתקים של ה"מכשפה-פייה", שרוצה למצוא חברה אך אינה יודעת איך. מסע ההתיידדות עם הפחד מועלה בהצגה בצורה רכה ומצחיקה. הילדים שותפים פעילים לפתרון בעזרת שיר, מוסיקה קלילה ומילת קסמים.

"ים קטן" - יום רביעי 5.12: 
גילאים 3-8
זוכת פרס ההצגה הבינתחומית הטובה ביותר בתחרות פרס הבמה להצגות ילדים 2017 ציון לשבח בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2016.

שתי ילדות משחקות במים. ממציאות סיפורים והרפתקאות. בים הקטן שהן בוראות הכול יכול לקרות. דגיגון כסוף ודגיגה אדומה יוצאים למסע. האם ימצאו את האוצר? האם יהיו לחברים?
 הרפתקה מסעירה, קסומה ומצחיקה בים פלאי ומלא רגש.

2 שחקניות, 5 אקווריומים, 62 דגים, ים של מים ואוצר אחד עם 100 הפתעות קטנות.

"בת המלכה והירח" – יום חמישי 6.12: 
גילאי 3-7
עיבוד לספרו של ג‘יימס ת‘רבר "המון ירחים".
סיפור על נסיכה קטנה, בתה של מלכה עסוקה מאוד, הנופלת יום אחד למשכב. כדי שתחלים אומר הרופא המלכותי יש להקשיב לה. הנסיכה מבקשת את הירח. מי יקשיב ויביא את הירח בו רוצה בת המלכה? המופע כולו עשוי נייר ומוצג מתוך ספר גדול ממדים
.

"הגשם של סבא אהרון" – יום שישי 7.12 (בשעה 11:00)
גילאים 4-10

ע"פ סיפור מאת מאיר שלו.
ההצגה זכתה ב-3 פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2017.

בצורת, מחכים לגשם!  סבא אהרון מספר שכל העננים נתקעו במערה שבהר וחייבים לחלץ אותם. סבא נחום וסבא יצחק בכלל לא מאמינים לסיפורים שלו. למרות זאת, בזכות חברותם ארוכת-השנים, יוצאים השלושה להרפתקה בהר- יחד עם הפרה המהירה-עד-מאוד והארנבת קלת-הרגליים. האם בכוחות משותפים יצליחו לשחרר את העננים הכלואים במערה ולהביא את הגשם? מסע מצחיק אל הדמיון בתוך המון ארגזי קרטון ו... 1500 פרות וארנבות!


יש להירשם מראש – מספר המקומות מוגבל: בטלפון: 03-9598862, 03-9598890  או באתר: www.rishonlezion-museum.org.il 

כתובת: מוזאון ראשון לציון | רחוב אחד העם 2.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: גנב רכב של אחיו ויצא למסע של עבירות פליליות
חשד: ביצע עבירות מין בבנו
אושרה בניית אלפי יח"ד בבקעת אונו
מחזקים את תחושת הביטחון
הסתיימה הטמנת רשת החשמל ברחוב השוק בת"א
הסרט פרשת אונקולוס מגיע לאקרנים
עשרות תושבים בכנס ההסברה של מהיר לעיר
עשרות תושבים בכנס ההסברה של "מהיר לעיר"
"העירייה לא נערכה כראוי"