ראשון לציון

מבשלים בשפת הסימנים

במועדון החירשים בראשון לציון ביקשו לארח שף מוכר לסדנת בישול במסגרת ערב נשים. השף אביב משה נענה לקריאה ובליווי מתרגם לשפת הסימנים, הכין טרטר, ריזוטו ודג לברק יחד עם 35 נשים חירשות

תמי מאור 21/11/2018
השף אביב משה ונשות המועדון (צילום: עידן גרוס)

"היה לי העונג לעבוד אתכם, זו הייתה חוויה מדהימה", כך סיכם השף אביב משה את סדנת הבישול המיוחדת שהעביר ל-35 נשים חירשות במועדון החירשים בראשון לציון, הפועל במסגרת אגף שיקום נכויות במנהל לשילוב חברתי בעירייה.

הכל התחיל כאשר במועדון ביקשו להזמין אליהם שף מוכר לסדנת בישול במסגרת ערב נשים שבועי אותו מרכזת רותי שלום. הפנייה נעשתה לכמה שפים, אבל אחד מהם ענה מיד ואמר שהוא מוכן להגיע, בהתנדבות מלאה. השף אביב משה, אחד מהשפים המוכרים והמבוקשים בישראל, פינה שלוש שעות מהיומן והגיע השבוע למועדון החירשים. רגע לפני שהגיע הוא בירר עם רכז המועדון, אשר לגזיאל, שיש להם את כל הפרודוקטים לתפריט שהכין. אז התברר שהיו חסרים שני מוצרים. השף לא התרגש ואמר מיד שהוא ישלים את כל מה שחסר, וכך לפני הסדנה, רכש השף את כל המוצרים החסרים והגיע למקום.

בליווי מתרגם לשפת הסימנים שעמד לצדו, הוא פתח את הסדנה ואמר: "סדנת הבישול הזו מרגשת אותי, יותר מהרבה דברים שעשיתי בחיים". יחד עם הנשים, החל השף להכין טרטר דג אינטיאס שהוגש עם אבוקדו ועגבניות למנה ראשונה, ריזוטו, ולמנה העיקרית הכין השף דג לברק ברוטב מיוחד. הנשים סייעו בהכנה ודאגו לרשום את המתכון. אחרי שלב ההכנה והלימוד ישבו כולם לארוחה טעימה עם הרבה חיוכים.

יו"ר ועד מועדון החירשים, שמואל בן עטר, סגניתו חוה סלאם וחבר הועד יעקב איבגי העניקו לשף תעודת הוקרה. "הנתינה שלו אמיתית", אמרו במועדון החירשים ״הוא התרגש מאוד, היה סבלני וכמובן האוכל היה טעים מאוד״.

מועדון החירשים פועל בשכונת נחלת יהודה מזה עשרים שנה. מתקיימות בו פעילויות מגוונות כמו שחמט, חוג צילום, הרצאות  וכאמור ערב נשים שבועי

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
י-ם אומרת די לאלימות כלפי נשים
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
אתר חדש לאגף הנדסה במודיעין
פעוט בן שנה וחצי נכווה משמן רותח במטבח ביתו בתל אביב
פעוט נכווה משמן רותח - מצבו בינוני
במרכז הרפואי לגליל מוכנים לכל תרחיש
מוכנים לכל תרחיש
 כבר לא זרים
כבר לא זרים
חיפושים אחרי חשוד בשוד בנקים
מימין לשמאל האחות אילה פרנקו נטלי פרזון האח אלעד גטניו ודר תמר ברקוביץ
קלקול קיבה התברר כחיידק אלים