ראשון לציון

שים לב: משאית אשפה לפניך

שיתוף פעולה בין עיריית ראשון לציון יישומון הניווט WAZE יתריע בפני הנהגים על מיקומן של משאיות האשפה בדרכים

תמי מאור 26/11/2018
עובדי התברואה עם משאית האשפה (צילום: דוברות עיריית ראשון לציון)

אתם יוצאים בבוקר לפיזור הילדים במסגרות החינוך ופתאום נתקעים מאחורי משאית אשפה? עיריית ראשון לציון בשיתוף פעולה ייחודי עם יישומון הניווט WAZE יאפשרו לכם לאתר דרכים חלופיות ובכך להימנע מעיכובים.

משאיות לאיסוף ופינוי פסולת בשירות העירייה צוידו במערכות איכון כך שהן יופיעו באייקון "משאית" על גבי המפה של WAZE. מטרת המהלך היא לאפשר לנהגים לתכנן טוב יותר את המסלול שלהם בבוקר ובכך לשפר את זרימת התנועה בעיר. יש לציין כי הנתונים שיאספו, ינותחו על ידי התקשוב העירוני בעירייה ויאפשרו ביצוע מחקר ואנליטיקה לשיפור זרימת התנועה ומציאת פתרונות חכמים ויעילים לרווחת התושבים.

מי שעומד מאחורי המהלך בעירייה הם מינהל איכות הסביבה האמון על מערך המשאיות, החברה העירונית לייזום שמתכללת את שיתוף הפעולה וכאמור אגף התקשוב העירוני.

משאית האשפה כפי שהיא מופיעה בווייז (צילום: דוברות עיריית ראשון לציון)

משאית האשפה כפי שהיא מופיעה בווייז (צילום: דוברות עיריית ראשון לציון)

ראש עיריית ראשון לציון הנכנס, רז קינסטליך: "העירייה תמשיך לאמץ כל פתרון שישפר את זרימת התנועה בעיר ויקל על תושבי העיר. אנו נמשיך להוביל תהליכים משמעותיים על מנת להפוך את ראשון לציון לעיר החכמה בישראל".

נעם רשף, מנהל קהילת שותפויות ב-Waze, הוסיף:  "Waze מפעילה תוכנית שיתוף מידע עם מאות ערים ורשויות ברחבי העולם. מטרת התוכנית היא להפוך את המידע התחברותי לנגיש ואפקטיבי עבור האזרחים, ולשפר את חייהם משמעותית. אנו שמחים על הצטרפות ראשון לציון לתוכנית, ובטוחים שתושבי העיר ייהנו מחוויית ניווט משופרת ומועילה".

זו אינה הפעם הראשונה שעיריית ראשון לציון משלבת טכנולוגיה לשיפור איכות חיי התושבים. רק בחודש שעבר השיקה העירייה בשיתוף חברת הענק Google שירות המאפשר ניווט ייעודי לרוכבי אופניים. מדובר בשירות שנכנס לראשונה לארץ בתל אביב, ירושלים וכאמור בראשון לציון.

רוכבי האופניים מזינים כתובת יעד ובוחרים באפשרות 'רכיבה', עם האייקון של רוכב האופניים, כאמצעי התחבורה. הפיצ'ר יאתר עבור המשתמשים את מסלול הרכיבה הקצר ביותר בהתבסס על שבילי אופניים קיימים, מינימום עליות והימנעות ככל הניתן מכבישים מסוכנים.

 

 

 

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
החוג הצפוני
לשתות עדלאידע בברים הכי שווים בתל אביב
חורשת העמל , רמת השרון
היכן ילמדו תלמידי ביה"ס "יעל רום"?
ממשיכים להציל את העולם
רותם אבוהב ובן זיני
בן זיני עושה קעקוע חדש?
שומרים על ניקיון החופים
שומרים על ניקיון החופים
שומרים על הבריאות ביום העצמאות
שומרים על הבריאות ביום העצמאות
טיפים חשובים לבחירת חברה לביטוח רכב
חברה לביטוח הרכב
"העתיד על פי נירה"