ראשון לציון

עיריית ראשל"צ עם מאבק הנשים

עיריית ראשון לציון לוקחת חלק במחאה על האלימות נגד נשים ותאפשר לכל עובדת שמבקשת להשתתף במחאה שתיערך מחר (שלישי 4.12.18)

תמי מאור 03/12/2018
מתוך הכנס (צילום: חורחה נובומינסקי)

עיריית ראשון לציון תאפשר לכל עובדת שמבקשת להשתתף במחאה נגד אלימות נשים שתערך ביום שלישי הקרוב (4.12.18) בתל אביב. ראש העירייה הנכנס, רז קינסטליך שוחח עם מנכ״ל העירייה, חיים גליק, וביקש ממנו לאפשר לכל עובדת שמבקשת להשתתף במחאה ביום שלישי- לעשות זאת. 

"השבוע האחרון היה שבוע קשה במיוחד, שהבהיר עד כמה מציאות חייהן של נשים בישראל היא בלתי נסבלת עוד. שבוע בו הממשלה סירבה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא רצח נשים, שבוע שבו נרצחו שתי נערות – יארא איוב בת ה-16 וסילבנה צגאיי בת ה-13. עיריית ראשון לציון בראשותי תשמש סמל לקידום נשים ותיאבק כנגד פגיעה בהן".

רק בשבוע האחרון, על רקע ההפגנות נגד אלימות נשים ברחבי הארץ, ציינה העירייה את יום המאבק באלימות כלפי נשים בכנס שהתקיים בהיכל התרבות בעיר. הפאנל הפותח התקיים בהנחיית הילה טוב, מנכ"לית קואליציית שותפות - ארגוני נשים לצדק כלכלי ומגדרי. הפאנל הוקדש למחויבות של החברה האזרחית ליצירת סביבה בטוחה לנשים ועסק גם בקמפיין METOO# העולמי והשפעתו. 

"כמה נשים ילכו לישון הלילה בלי לדעת אם גם מחר הן יקומו ויזכו לראות אור יום?" תהתה הילה טוב בפתח הפאנל "כמה מהן יקומו עם גוף מוכה ונפש חבולה? וכמה ילדים יישארו יתומים ומצולקים". טוב הדגישה שרצח הוא מקרה הקיצון של התעללות וזלזול בנשים. "רצח הוא מעשה קיצוני בקשת הביטויים האלימים כלפי נשים. אלימות זו הדרה ממקומות ציבוריים, ומטקסים ואירועים שאסור לנו, הנשים, להשתתף בהם אלימות זו השתקה, אפליית שכר ופגיעה נפשית ופיזית". אירועי יום המאבק באלימות כלפי נשים הם יוזמה של יועצת ראש עיריית ראשון לציון למעמד האישה, איריס כגן, שאמרה בדברי הפתיחה: "רוב הנרצחות התלוננו לפני כן במשטרה והתריעו שהן בסכנה. אבל לא היה מי שיגן עליהן. ראש הממשלה אמר לפני כמה זמן שאלימות כלפי נשים זה טרור. אבל המערכת, המשטרה, המדינה, הממשלה, לא יודעות או לא מסוגלות להבטיח לנשים תחושה של ביטחון. לא יודעות למנוע את התקפות הטרור כלפי נשים"

כגן הזמינה את קהילת הנשים בעיר לשיח מתמשך המתקיים ברשת הנשים העירוני סביב הנושא של השכנת שלום פנימי ומעורבות נשים במוקדי קבלת ההחלטות בכל הנושאים שקשורים לשלום ולביטחון. בחלק השני של הערב, התקיים מופע מוסיקלי של הילה צארום ויובל גולדנברג שחיברו שני סיפורים לפסנתר.

 

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מאור ומירן בוזגלו
הזוג הלוהט של הכדורגל הישראלי
לזכרו של הדר גולדין
לזכרו של הדר גולדין
'גל ירוק' בציר טשרניחובסקי
גלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
מתכון לגלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
גופת צעירה נמצאה צפה מול חופי נתניה
גופת צעירה נמצאה מול חופי נתניה
בן חמו ביקש לאפשר לו לצאת לחו"ל
מנויי הקאנטרי בהרצליה חוששים מעליית מחירים
"כולנו אור איתן"