ראשון לציון

אגם ראשון עלה על גדותיו

בסוף השבוע האחרון ירדו בראשון לציון 200 מ"מ גשם. פי ארבעה מכל חודש דצמבר אשתקד. המשמעות: חברת מניב שאבה מים מאגם ראשון שהתמלא והעבירה לאגם הנקיק

תמי מאור 09/12/2018
אגם ראשון עלה על גדותיו (צילום: רונן וגנר)

המערכת הגשומה בסוף השבוע האחרון גרמה לנזקים רבים בראשון לציון אך גם לגשמי ברכה שמילאו את האגמים המלאכותיים בראשון לציון. בסוף שבוע אחד ירדו כ-200 מ"מ של גשם, יותר מפי ארבעה מהכמות שירדה בכל חודש דצמבר אשתקד, אז ירדו 46 מ"מ בלבד בחודש כולו.

כמות אדירה של משקעים בפרק זמן קצר ובמקביל סתימת הקולטנים על ידי פסולת ועלים מובילה להצפות, בדרך כלל במקומות הנמוכים. כמו כן, המערכת הגשומה לוותה ברוחות עזות, דבר שגרם לקריסת 22 עצים ברחבי העיר, חלקם נפלו על רכבים וגרמו לנזקים. צוותים של חברת המים מניב, מינהלי שפ"ע, איכות הסביבה והחברה לביטחון פעלו מסביב לשעון כדי לנקות קולטנים, לפנות עצים וענפים שקרסו, כיוונו תנועה וחסמו דרכים מסכנות עד לפינוי המפגעים.

המוקד העירוני דיווח על כ-380 פניות מתושבים הנוגעות למזג האוויר. ראש העירייה, רז קינסטליך, יחד עם סגנו, אבי חיים, הגיעו בבוקר יום שישי למוקד העירוני וקיבלו דיווח בזמן אמת על המתרחש ופעילות צוותי העירייה. בהמשך יצאו לאזורים שבהם קרסו עצים ונחסמו ועקבו אחר הפעילות בשטח. ראש העירייה שיבח את עבודתם של צוותי העירייה שפעלו בתנאים קשים ובמסירות רבה ואמר שכל התשתיות שניזוקו ישוקמו.

כאמור, בחברת המים מניב מרוצים מכמות הגשמים הרבה שמילאה את אגם ראשון. בחברה הפעילו  את מלוא כוח שתי תחנות שאיבה שמטרתן להעביר מאות אלפי מ"ק מאגם ראשון לאגם הנקיק, הגדול יותר. שני האגמים יחד יכולים להכיל כ-3.5מיליון מ"ק.

כזכור, כמויות המים האלו משמשות בהמשך להשקיית כל הפארקים והגינות הציבוריות במערב, לרבות אצטדיון הכדורגל. העירייה חוסכת כחמישה מיליון שקלים בשנה בכך שהיא משתמשת במי הגשמים ולא במי מקורות. 

 

 

 


עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה בקניון G
פרויקט הריסה ובניה- מתחם הרב מיימון בבת ים
פרויקט התחדשות עירונית בבת ים
מה הלחץ?
בונים צמוד
עוד הואשם בעבירות זיוף ומרמה
עו"ד הואשם בעבירות זיוף ומרמה
הסליקו טבק בדלתות הרכב
"מחויבים להמשך חיזוק ופיתוח ביה"ח"
מארי נחמיאס וילדי אורנים במפגש המרגש
מפגרש מרגש בין ניצולת שואה לתלמידי ביה"ס אורנים