ראשון לציון

אגם ראשון עלה על גדותיו

בסוף השבוע האחרון ירדו בראשון לציון 200 מ"מ גשם. פי ארבעה מכל חודש דצמבר אשתקד. המשמעות: חברת מניב שאבה מים מאגם ראשון שהתמלא והעבירה לאגם הנקיק

תמי מאור 09/12/2018
אגם ראשון עלה על גדותיו (צילום: רונן וגנר)

המערכת הגשומה בסוף השבוע האחרון גרמה לנזקים רבים בראשון לציון אך גם לגשמי ברכה שמילאו את האגמים המלאכותיים בראשון לציון. בסוף שבוע אחד ירדו כ-200 מ"מ של גשם, יותר מפי ארבעה מהכמות שירדה בכל חודש דצמבר אשתקד, אז ירדו 46 מ"מ בלבד בחודש כולו.

כמות אדירה של משקעים בפרק זמן קצר ובמקביל סתימת הקולטנים על ידי פסולת ועלים מובילה להצפות, בדרך כלל במקומות הנמוכים. כמו כן, המערכת הגשומה לוותה ברוחות עזות, דבר שגרם לקריסת 22 עצים ברחבי העיר, חלקם נפלו על רכבים וגרמו לנזקים. צוותים של חברת המים מניב, מינהלי שפ"ע, איכות הסביבה והחברה לביטחון פעלו מסביב לשעון כדי לנקות קולטנים, לפנות עצים וענפים שקרסו, כיוונו תנועה וחסמו דרכים מסכנות עד לפינוי המפגעים.

המוקד העירוני דיווח על כ-380 פניות מתושבים הנוגעות למזג האוויר. ראש העירייה, רז קינסטליך, יחד עם סגנו, אבי חיים, הגיעו בבוקר יום שישי למוקד העירוני וקיבלו דיווח בזמן אמת על המתרחש ופעילות צוותי העירייה. בהמשך יצאו לאזורים שבהם קרסו עצים ונחסמו ועקבו אחר הפעילות בשטח. ראש העירייה שיבח את עבודתם של צוותי העירייה שפעלו בתנאים קשים ובמסירות רבה ואמר שכל התשתיות שניזוקו ישוקמו.

כאמור, בחברת המים מניב מרוצים מכמות הגשמים הרבה שמילאה את אגם ראשון. בחברה הפעילו  את מלוא כוח שתי תחנות שאיבה שמטרתן להעביר מאות אלפי מ"ק מאגם ראשון לאגם הנקיק, הגדול יותר. שני האגמים יחד יכולים להכיל כ-3.5מיליון מ"ק.

כזכור, כמויות המים האלו משמשות בהמשך להשקיית כל הפארקים והגינות הציבוריות במערב, לרבות אצטדיון הכדורגל. העירייה חוסכת כחמישה מיליון שקלים בשנה בכך שהיא משתמשת במי הגשמים ולא במי מקורות. 

 

 

 


עוד בראשון לציון
מיכאל פרוסמושקין 13/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/02/2019
מיכאל פרוסמושקין 20/01/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מישהו לשחק איתו
Print Screen 2018
Print Screen 2018
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
חיפוש אחר תמרורים עקומים
משחק אינטראקטיבי חדש בכפר סבא
"פותחים שערי תפילה"
רוצים ללמוד בעיר שלנו
נבחרה הנהלה חדשה להנהגת ההורים העירונית
שני רוכבי אופניים נפגעו בתאונות