ראשון לציון

תכירו: מיק"ר- מועדוני ילדים לפנאי

מינהל קהילה בעיריית ראשון לציון והחברה העירונית נערכים לפתיחת מועדונים המותאמים לילדי המאה ה-21

כתב לוקאל 12/12/2018
מסיבה במועדון (צילום: עיריית ראשון לציון)

תכירו: המי"קר- מועדון ילדים קהילתי ראשון לציון- המותאם לילדי המאה ה-21. במינהל קהילה בעיריית ראשון לציון ובחברה העירונית חשבו על מענה לשעות הפנאי לתלמידי כיתות ד' עד ו'. מצד אחד, חלקם לא נמנים על הילדים המשתתפים בחוגים ומצד שני- צעירים מדיי בשביל להשתתף במועדוני הנוער. כאשר לילד הצעיר אין מענה או מסגרת בשעות הפנאי, הוא לעתים מעדיף להישאר בבית, מול המסך ולעתים, הוא נסחף אחרי פעילות שלילית ברחוב.

לאחרונה החל פיילוט של ארבעה מועדוני ילדים בעיר המקיימים מפגשים חברתיים עם תכנים ערכיים ומרחב פעילות אינטראקטיבי שמושך את הילדים למסגרת חברתית. "הרעיון למעשה הוא לתת מענה עירוני המותאם לכל הילדים", מסבירה דפנה שקורי, ראש מינהל קהילה בעירייה "זיהינו שיש שלוש שכבות גיל שמסיבות שונות לא משתתפות במסגרות ופעילויות לאחר שעות הלימודים. ההורים ייקחו חלק בהבניית המענה והמועדונים יהיו פתוחים לכלל הילדים".

המועדונים יפעלו בתוך מרכזי הקהילה והמתנ"סים בשכונות. מדי שבוע תתקיים פעילות על פי קבוצות גיל ועניין. כך, למשל, תתקיים פעילות חברתית-קבוצתית אותה מדריכים מד"צים בעלי תעודות הדרכה המוכרות במשרד החינוך. הדרכות יעשו בנושאי תוכן שונים בדגש על חוויה קבוצתית וחברתית. כמו כן יתקיימו תחרויות גיימינג, טורנירים ספורטיביים, מוזיקה, אמנויות במה, אמנות פלסטית ועוד.

היבט נוסף למועדון הילדים הוא פיתוח תחביבים ומיומנויות אישיות. במרחב המועדון יופעלו תחומי העשרה ולמידה על ידי מתנדבי מעורבות חברתית. כל מתנדב יביא ללימוד נושאי העשרה ולמידה שמעניינים אותו למשל: מוזיקה, תאטרון, טבע, בישול, אמנות פלסטית וכו'.

המועדונים ישמשו גם כמרכזי למידה. במהלך הפעילות יוקצה זמן למידה והשלמת מטלות מבית הספר. בשעות הראשונות של הפעילות יוכלו הילדים לסיים את ההתחייבויות לבית הספר ואחר כך להתפנות למשחק ובילוי. את מרחב הלמידה יפעילו סטודנטים מלגאים.

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוגשה עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפס
עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפ"ס
הולך רגל נפגע ממשאית ברמת גן - מצבו בינוני
רופא מת"א נעצר בחשד לאונס
סיביר גירלז במודיעין
סייבר גירלז במודיעין
מבואנוס איירס ל"הלל יפה"
יוגב זוהרון לרמן , הרכש החדש של הפועל ניר רמת השרון
רכש חדש להפועל רמת השרון
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
הבדיקות העלו: הפעוטה בלעה חרצני זיתים
הפארק האקולוגי. עדיין אין הצללה
מחסור בצל בפארק האגם בהוד"ש