ראשון לציון

מדליה בקצב הסמבו

טל בורודין, תושב ראשון לציון, זכה במדליית ארד בגביע אירופה לסמבו (ענף ספורט המשלב בין ג'ודו והיאבקות) המתקיים בספרד

כתב לוקאל 16/12/2018
טל ומאמנו פבל (צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון)

ספורטאי "עצמה האתלט" ראשון לציון, טל בורודין, תושב העיר, זכה אמש (שבת) במדליית ארד בגביע אירופה בסמבו לבוגרים המתקיים  במדריד. מדובר בענף אמנות לחימה מודרנית המשלב בין ג'ודו והיאבקות. פירוש השם הגנה עצמית ללא נשק והסגנון דומה לג'ודו והיאבקות חובבנית אך בשינויים מזעריים בחוקים. גביע אירופה מהווה תחרות חשובה לדירוג העולמי ואירופאי. בתחרות משתתפים 380 ספורטאים וספורטאיות מ- 24 מדינות.

בקרב ראשון ניצח בורודין ניצחון טכני, בקרב השני ניצח יריב מקרואטיה בתוצאה 7:0. בחצי הגמר הוא הפסיד ליריב אוקראיני 5:2 ובקרב על המדליה ניצח את המתמודד הצרפתי בתוצאה 5:3. טל בורודין הוא ספורטאי צעיר בן 20 וזו המדליה הבינלאומית הראשונה שלו בקטגוריית הבוגרים.

רז קינסטליך, ראש העירייה: "אני מברך את טל על ההישג המרשים ואת מאמנו פבל מוסין על ההשקעה רבת השנים שנושאת פירות. אני רואה בספורט בראשון לציון את אחת המטרות הגדולות שלי בקדנציה הקרובה. יש לנו את הספורטאים וצוותי האימון הטובים ביותר ואני מתכוון לתת להם את כל הכלים על מנת להצליח".

בחודש מרס השנה צפויה להתקיים בראשון לציון אליפות בינלאומית בסמבו (1.3.19) וג'ודו (2.3.19), בה ישתתפו 900 ספורטאים מ- 22 מדינות. אליפות "נרוש קאפ" בסמבו וג'ודו מתקיימת זו השנה הרביעית בראשון לציון לזכרו של אלכס נרוש ז''ל. אלכס היה ספורטאי מצליח, חבר נבחרת ישראל לנוער, אלוף ישראל מספר פעמים. במקביל לספורט אלכס היה מדען. מחקר שהוא עשה בפקולטה לחקלאות הוכר על ידי איגוד הכימאים העולמי כפריצת דרך בכימיה האורגנית. בגיל 28 אלכס נפטר לאחר מאבק קשה במחלת הסרטן.

עוד בראשון לציון
כתב לוקאל 27/12/2018
שרון יונתן 26/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
זאב גולדשמיט 20/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
Next Bus באילת
אישום: סחרו בנשים לצורך זנות
מתי העירייה תגיש את הבגצ בנושא חוק המרכולים?
מתי העירייה תגיש את הבג"צ בנושא חוק המרכולים?
עיריית ראשל"צ עם מאבק הנשים
ממגרים את היתושים
נתפס על חם שופך פסולת נוזלית
הגיעו להתרשם
גבר נדקר בחולון