ראשון לציון

תלמידי ראשל"צ נפרדים מרונה רמון

בתי הספר בראשון לציון פתחו את הבוקר בשיעורי חינוך לזכרה של רונה רמון ז"ל . במקיף י"א ע"ש אילן רמון ז"ל, הוסיפו את רונה לפינת ההנצחה המשפחתית

תמי מאור 18/12/2018
מדברים על רונה רמון בביה"ס שקמה (צילום: עיריית ראשון לציון)

"נכנסתי לכיתה הבוקר והתלמידים ביקשו שנשוחח על רונה רמון" סיפרה ענת שטיינברג, מורה במקיף ט' בנאות אשלים בראשון לציון, "התלמידים תיארו אותה כאיוב ולמרות זאת, היא בחרה באור, בהזדמנות שהוא נותן, ביכולת להתרומם מעל הכאב ולהפוך אותו לכוח, כוח לתת, כוח להתמודד".

בתי הספר ברחבי העיר נפתחו הבוקר בשיעורי חינוך וחברה לזכרה של רונה רמון ז"ל, שאיבדה את בעלה, האסטרונאוט הישראלי הראשון, אל"מ אילן רמון ז"ל, שנספה באסון המעבורת קולומביה בשנת 2003, ושש שנים לאחר מכן את בנה, סרן אסף רמון ז"ל, שהמשיך את דרכו של אביו כטייס קרב בחיל האוויר ונהרג בתאונת אימונים בשנת 2009. לאחר מות בעלה ובנה הקימה את  "קרן רמון" השואפת להקנות לדור הישראלי הצעיר "מצוינות אקדמית, מנהיגות חברתית ותעוזה פורצת דרך" ופעלה רבות לקידומם של בני-נוער וילדים בישראל.

במקיף י"א ע"ש אילן רמון ז"ל, קיבלו בעצב רב את ההודעה על לכתה של רונה רמון לאחר התמודדות עם מחלה קשה. "כמוסד חינוכי הקרוי על שמו של אילן רמון" שיתפה מנהלת קריית החינוך, כרמן ניר "נחשפנו למחויבותה של רונה רמון לקידום נושאים חינוכיים בישראל. רונה היא דוגמה בלתי רגילה לאדם שבוחר באופן עיקש בחיים. היא ידעה לתעל את הטרגדיה המשפחתית לתרומה לקידום בני הנוער והילדים  ברחבי הארץ. בעזרת הקרן שאפה רמון, להקנות לדור הצעיר 'מצוינות אקדמית, מנהיגות חברתית ותעוזה פורצת דרך. דרך שיתוף הפעולה עם קרן רמון נחשפו תלמידי בית הספר לידע אקדמי עדכני ושיטות לימוד והתנסות חדשניים ופורצי דרך בתחום המדעים. הידע וההתנסות אליהם נחשפו התלמידים פתחו בפניהם עולם תוכן חדש ועודדו אותם להמשיך ללימודי מדעים'. בבית הספר הוסיפו את תמונתה וסיפור חייה של רונה לפינת ההנצחה המשפחתית הכואבת. בבית הספר היסודי שקמה, הכינו התלמידים פרח לזכרה שבמרכזו חללית, מטוס או לב. לצדם נכתב המשפט של נשיא המדינה, ראובן ריבלין: "אילן ואסף נגעו בשמים ורונה נגעה לכולנו בלב."

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חניון מוריה
כמה תעלה חניה בחניון כיכר השוק בכ"ס?
כבר לא שקופה
כבר לא שקופה
מורות ותלמידות אורנים לאחר התספורת. טוב לעשות טוב
"שתמיד נהיה בצד הנותן"
כולנו ביתא ישראל
הולכת רגל כבת 50 נפצעה באורח בינוני מפגיעת משאית בגבעתיים
הולכת רגל נפגעה ממשאית בגבעתיים
כנס בנושא תכניות ההתחדשות העירונית
כנס לטובת שוכרי הדירות בשכונות המתפתחות בהרצליה
עובדי המוקד. נענים לכל פנייה
הלב הפועם של העירייה
טקס חלוקת תעודות הוקרה לתלמידים מצטיינים במעורבות חברתית בעיר חולון
בחולון מעורבים ומתנדבים