ראשון לציון

חדר הביטחון בגן כבר לא ישמש כמחסן

כחלק ממוכנותה של עיריית ראשון לציון לשעת חירום, הוחלט שכל הציוד הנמצא במקלטים ובמרחבים המוגנים יפונו ויהיו זמינים ופנויים לצרכי חירום * לצורך כך הקצה ראש העירייה, רז קינסטליך, תקציב לרכישת מאות מחסני אחסון גדולים שיוצבו בגנים

כתב לוקאל 24/12/2018
צילום: אבי קקון


עיריית ראשון לציון החלה בהצבת עשרות מחסני אחסון בגני ילדים ברחבי העיר.

לצורך כך הקצה ראש העירייה, רז קינסטליך, תקציב לרכישת מאות מחסני אחסון גדולים שיוצבו בגנים.

במסגרת תרגיל חירום שנערך לאחרונה, נחשף ראש העירייה, לתופעה שחדרי הביטחון בגני הילדים משמשים כמחסן ציוד ולא פנויים לשעת חירום. ראש העירייה קיים דיון עם סגנו, אבי חיים, שמחזיק בתיק שפ"ע ובעבר העלה הצעה לסדר בעניין, ובסופו של דבר הוחלט להקצות תקציב לרכישת מאות מחסני אחסון גדולים שיוצבו בגנים ובמקביל ניתנה הנחייה לצוותי הגנים לפנות את כל הציוד המצוי במרחב הממוגן או במקלט המצוי בגן ולהעבירו למחסן.

כל הגנים בעיר מופו ונבדק היכן קיים הצורך למחסן וכמובן בדיקת שטח הגן להתאמת המחסן. העירייה רכשה כבר 60 מחסנים גדולים בשטח של 57 מ"ר שיהוו פתרון מיידי לציוד הגן. 100 מחסנים נוספים נמצאים בתהליך הזמנה ועוד כ-80 גנים ירכשו במהלך השנה הקרובה. בסך הכל העירייה צפויה להשקיע למעלה משני מיליון שקלים לטובת הפרויקט.

יש לציין שזהו המשך ישיר לשיפור בטיחות הילדים בגן שכן רק לאחרונה הודיעה עיריית ראשון לציון על קיצור פרויקט שדרוג גני הילדים לפיו כל חצרות גני הילדים בעיר יוחלפו בתוך שלושה חודשים. מדובר על מעבר החצר החולי לחצר עם דשא סינטטי ואבנים משתלבות. חשוב לציין כי הכוונה לחול בחצרות הגן ולא ארגז החול המיתולוגי שתרומתו להתפתחות הילד אינה ניתנת לוויכוח. ארגז החול ימשיך להיות נוכח בחיי ילדי הגנים.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "תם עידן שבו חדר הביטחון בגן הילדים שימש כמחסן. חינוך עומד בראש סדר העדיפויות של העירייה ובטיחות במערכת החינוך הוא הראשון במעלה. פינוי חדרי הביטחון והחלפת המשטחים החוליים ישפרו דרמטית את הבטיחות והביטחון בגן". סגן ראש העירייה, אבי חיים, הוסיף: "חשוב כי בעת שגרה נדאג לחירום ונבטיח, לפני הכל , את ביטחון ילדנו. אני מודה לראש העירייה שאפשר לפרויקט לצאת לדרך". 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בן חמו ביקש לאפשר לו לצאת לחו"ל
מרוץ כפר סבא ה- 29
שיא משתתפים במרוץ כפר סבא ה- 29 ע"ש רס"ל זיו בלאלי ז"ל
מסתכלות למעלה
רצים למועצה
רצים למועצה
חשד: ביצע עבירות מין בקטין
פסטיבל "לא לדאוגוסט" בנתניה
סלט סלק ותפוחים
מתכון מרענן ובריאותי לסלט קייצי
האלוף שלנו מהרצליה