ראשון לציון

פרלמנט הנוער מחלק אהבה

חברי פרלמנט הנוער חשבו שהדרך הטובה ביותר לציין את שבוע אהבת חינם היא להעניק אהבה בחינם, אז הם נכנסו לתחפושות בובות ענק וחילקו חיבוקים לתושבי העיר

כתב לוקאל 26/12/2018
תמונה באדיבות דוברות עיריית ראשון לציון

 עוגי, פלוטו ושני דובי פנדה חילקו השבוע חיבוקים לאנשים זרים ברחוב. מאחורי היוזמה הזו עומדים בני נוער אכפתיים ומעורבים חברתית מפרלמנט הנוער שבחרו לציין את שבוע אהבת חינם בהענקת אהבה. בחינם. חברי הפרלמנט, בהנחיית רונית ג'רופי, הגיעו לרחבת בניין העירייה והניפו שלט "חיבוק בחינם". תושבים רבים הופתעו מהיוזמה והחזירו חיבוק. הפעילות התקיימה גם בסינימה סיטי וגם בתחנות הרכבת "משה דיין" ו"ראשונים". שבוע אהבת חינם היא יוזמה של מועצת התלמידים הארצית שבמהלכה נעשות פעילויות שונות להפצת אהבת חינם בין תושבי ישראל.

בנוסף, החליטו חברי הפרלמנט להניע אתגר אהבת חינם ברשתות החברתיות. התושבים התבקשו לפרסם פוסט מפרגן לאדם שעזר להם בשנה האחרונה ובסיום הפוסט לתייג את שם האדם והאשטאג # אהבת חינם פרלמנט הנוער. יו"ר פרלמנט הנוער, אביב דר, אמרה: "שבוע אהבת חינם זו הזדמנות מצוינת להזכיר לכולם שאפשר להעריך ולהגיד תודה, ככה סתם, בלי כל סיבה. זה מה שבחרנו לעשות השבוע והתגובות היו נפלאות".

פרלמנט הנוער בחברה לביטחון

השבוע התקיימה פגישה של חברי פרלמנט הנוער בחברה לבטחון בהשתתפות סגן ראש העירייה ומחזיק התיק - מקסים בביצקי, מנכ"ל החברה- מוטי נחמני, קציני משטרת ראשון לציון ונציגי מינהל החינוך. מטרת הפגישה הייתה לגבש יחד תוכנית שנתית למיגור האלימות והאלכוהול. בני הנוער העלו מספר רעיונות מעולמם והוחלט להתמקד במספר פרויקטים. עוד נושאים שנדונו בפגישה היו היחס בין הנוער לפקחים ושוטרים וכן נושא בטיחות בדרכים בדגש על העלאת המודעות לגבי רכיבה נכונה על אופניים.

שיתוף הפעולה בין פרלמנט הנוער והחברה לבטחון החל לפני מספר שנים ואף הניב פירות. כך למשל היוזמה להארכת שעות שהיית בני הנוער בגנים הציבוריים בחופשות מבתי הספר, הוכיחה את עצמה כאשר נתוני המוקד העירוני הצביעו על ירידה של 26.5% בפניות תושבים בנושא הפרעת נערים בגינות ציבוריות בהשוואה לשנה שלפני היוזמה. סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, מקסים בביצקי, אמר כי הוא רואה חשיבות רבה בשיתוף בני הנוער ובדיאלוג עם החברה לבטחון.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
יום התרמה קרן רועי לא אחסר
יום התרמה "קרן רועי לא אחסר"
מקימי- אופנה לאישה הצנועה
בית המשפחה שספג פגיעה ישירה במושב משמרת
מצב הפצועים בבית שנפגע מרקטה במושב משמרת
פורסם תחקיר על נחיתת הגחון בשדה"ת בהרצליה
מהי מכונת קפה אוטומטית?
נמחקה עתירת טיב טעם בסוגיית פתיחת הסניף ברחוב מרדכי
נמחקה עתירת "טיב טעם" בסוגיית פתיחת הסניף ברחוב מרדכי
תביא את מה שיש עליך או שארצח אותך
"תביא מה שיש עליך או שארצח אותך"
הרב דר מיכאל לייטמן
בלי חינוך לאחדות חברתית, אנחנו עדיין חיים במעברות