ראשון לציון

פיילוט פינות האכלה לחתולים

בשלב הראשון יתקיים פיילוט עם מספר פינות האכלה ובשלב השני יוצבו כל פינות האכלה לחתולים בפארקים ברחבי העיר.

כתב לוקאל 30/12/2018
תמונה באדיבות דוברות עיריית ראשון לציון

בישיבה שהתקיימה הבוקר בלשכת ראש העירייה בנוכחות מנהל השירות הווטרינרי העירוני, מנכ"ל העירייה, ראש מנהל איכות הסביבה וראש מנהל שפ"ע הוחלט על הקמת עשרות פינות האכלה לחתולים במהלך שנת 2019. עלות הפרויקט תעמוד על כ- 200 אלף שקל והיא תוקצה מתקציב התב"ר (תקציב בלתי רגיל). בשלב הראשון יתקיים פיילוט עם מספר פינות האכלה ובשלב השני יוצבו כל פינות האכלה לחתולים בפארקים ברחבי העיר. אפיון תחנות ההאכלה ומיקומם ייעשה בשיתוף עם אגף שיל"ת ועם התושבים המאכילים באותה השכונה בה יוצבו.

 

במקביל הנחה ראש העירייה לתגבר את קצב עיקור החתולים חסרי הבית, בכל רחבי העיר. תושבים הנתקלים בחתולים הזקוקים לעיקור יכולים לפנות לשירות הווטרינרי העירוני בטלפון: באמצעות מוקד 106 או במייל: veterinar@rishonlezion.muni.il

 

רז קינסטליך, ראש העירייה: "בתוך מספר חודשים אנו נדאג להציב פינות האכלה שיספקו פתרון הולם עבור החתולים הזקוקים למחסה ולמענה תזונתי. אני מודה לתושבות והתושבים הרבים התורמים מזמנם עבור שיפור תנאי המחיה של בעלי החיים. נושא זכויות בעלי החיים קרוב לליבי והוא יהיה על סדר היום העירוני בתקופת כהונתי."

 

ד"ר יונתן אבן צור, הווטרינר העירוני: "מעבר לדאגה לרווחת בעלי החיים, הפינות המוסדרות יאפשרו לכידה יעילה יותר לצורך עיקור, סירוס ומתן חיסון. כמו כן יורחקו ממקומות בהם עלולים להתנקל להם. הפינות צפויות לשפר את מצבם הפיזי והתזונתי של חתולי הרחוב ויהוו מחסה מהגשמים בחורף וצל בקיץ. אני קורא במקביל לכל מי שיודע על חתול שזקוק לעיקור ליצור עמנו קשר ואנו נדאג להגיע ולעקר."

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונה קשה אירעה בכביש 6
משק קנטור. המחלוקת נמשכת?
האם משק קנטור יעבור למקום אחר?
מצביעים בפעם השנייה
הורי ביהס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
הורי ביה"ס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
מחאת שעת מלחמה בכפר סבא
מחאת "שעת מלחמה" בכפר סבא
מטפלת חשודה בגרימת שבר ודימום לתינוק
קרנית פלוג, נעמי גרינברג לוי ובר אהרון
מי התארח ב-IWG ישראל, ענקית חללי העבודה המשותפים הבינלאומית?
2019 תחרות אלופי הנדידה
תחרות אלופי הנדידה