ראשון לציון

גני הילדים נדבקו באהבת חינם

המיזם ההתנדבותי שהדביק את גני הילדים בראשון לציון באהבת חינם

כתב לוקאל 11/02/2019
פעילות בעלת ערך מוסף לילדים ולקהילה
צילום באדיבות עיריית ראשון לציון

יוזמה של גננת בעיר שביקשה לעשות בגן פעילות בעלת ערך מוסף לילדים ולקהילה * כל משפחה תעשה מעשה טוב אחד למען האחר או למען הקהילה, תתעד את המעשה במחברת המטיילת ותצרף תמונה מהפעילות * עיריית ראשון לציון חיבקה את היוזמה וכעת 52 גני ילדים משתתפים.

קבלת שבת משותפת עם דיירי בית אבות, אפיית מאפים ביתיים וחלוקתם למתנדבי משמרות הזה"ב, חגיגת יום הולדת לניצולת שואה, ניקיון חוף פלמחים ועוד. זוהי רשימה קצרה של מעשים טובים שנולדו במסגרת מיזם מקסים שהתחיל בגן "שבלול בצנצנת".

הגננת, ליטל יהודה, ביקשה לקחת חלק בפעילויות יום המעשים הטובים בעיר שמקדמת עיריית ראשון לציון, ויזמה פרויקט התנדבותי שבמסגרתו כל משפחה תעשה מעשה טוב אחד למען האחר או למען הקהילה, תתעד את המעשה במחברת המטיילת שנוצרה במיוחד עבור הפרויקט, תצרף תמונה מהפעילות – והכל כמובן בשיתוף מלא של הילדים. לאחר מכן כל ילד יספר בגן על המעשה הטוב שעשה יחד עם משפחתו והמשפחה כולה תקבל תעודת הוקרה. משפחות יכולות גם לחבור אחת לשנייה ולעשות מעשה טוב ביחד. מהר מאוד המיזם ה"מקומי" שקרא לאחדות ולקירוב לבבות, הדביק את כל קהילת הגן באהבת חינם. "הסברתי לילדים שהנתינה שהם נותנים, ללא ציפייה לקבל תמורה, היא למעשה הקבלה הכי גדולה, ושהם 'גיבורי על' - כי הם עוזרים להפוך את העולם למקום טוב יותר", מספרת ליטל.

במינהל קהילה ואגף חינוך קדם יסודי במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון החליטו לאמץ את היוזמה ולשתף גני ילדים נוספים וכעת 52 גני ילדים עירוניים מכל העיר משתתפים בפרויקט ועושים מדי שבוע מעשים טובים למען הקהילה. התמונות מכל גני הילדים יוצגו בהמשך בתערוכה שתוצג בבניין העירייה.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנהלי יעלים לדורותיו
בית ספר "יעלים" חוגג 50
מה התפקיד של מעצבי פנים
מי צריך מעצבת פנים ומתי?
בית לחיילים בודדים יוקם בהוד השרון
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי יושלם ביולי 2019
פרי נתיב, סמנכ"לית העירייה מסיימת את תפקידה
אליפות השחמט הארצית בראש העין
אליפות השחמט הארצית בראש העין
פורום ועדי ההורים הישוביים התכנס ברמת השרון