ראשון לציון

התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי

יותר ויותר בתי ספר מבקשים לשלב תרומה לקהילה כחלק מהטיול השנתי

כתב לוקאל 24/03/2019
התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי
צילום באדיבות בתי הספר

התנדבות בבתי אבות, בתי יתומים, הוסטלים, אריזת מצרכים לנזקקים, קטיף, חפירות ארכיאולוגיות ועוד הן רק חלק מרשימת היעדים להתנדבות מחוץ לגבולות העיר , אחת התלמידות: "חלק מהתלמידים התרגשו עד דמעות בבית אבות, נזכרו בסבים והסבתות שהיו להם".

לפני פחות מחודש התבשרה ראשון לציון על זכייתה בתואר "אות קהילה מתנדבת נוער" מטעם המועצה הלאומית להתנדבות  בישראל, משרד החינוך, משרד הרווחה והמרכז לשלטון מקומי. אלא שהתרומה לקהילה, שתגיע לשיאה ביום המעשים הטובים בשבוע הקרוב עם למעלה ממאה אלף מתנדבים, לא מסיימת בגבולות העיר. יותר ויותר בתי ספר על יסודיים ברחבי העיר מחליטים לשלב התנדבות במהלך הטיול השנתי.

לאחרונה חזרה שכבת יא' ממקיף ח' ע"ש חיים בר-לב מטיול שנתי ברמת הגולן. 170 תלמידים וצוותי ההוראה עשו עצירה בדרך לארבע שעות ונכנסו לבית אבות בטבריה. התלמידים נכנסו באנרגיות חיוביות ושמחה, שיחקו עם דיירי המקום משחקי חברה, שוחחו איתם ושרו שירים. אחת התלמידות שהשתתפו, היליי חן, מספרת: "כשנכנסנו לבית האבות ונפגשנו עם הקשישים, חלק מהתלמידים התרגשו עד דמעות , נזכרו בסבים והסבתות שהיו להם. שיחקנו איתם משחקי חברה, רקדנו איתם ושרנו. השיא במפגש היה כשפגשנו קשיש שהראה לנו את היכולות שלו בהורדת ידיים ושכיבות שמיכה. הופתענו לשמוע שהוא בן 87 והצליח לגבור על תלמידים בני 17.

רכזת התפתחות אישית ומעורבות חברתית במקיף ח', סיגל גרינפלד- מיטלמן, מספרת: "מזה מספר שנים שאנחנו משלבים ארבע שעות של התנדבות בקהילה במהלך הטיול השנתי, עשינו את זה בדימונה, ירושלים, טבריה ונהריה, בהתאם למיקום המסע. ההתנדבות נעשית בבתי יתומים, הוסטלים של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ומפעלים שבהם עובדים אנשים בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן יש לעיתים התנדבות לפעילות חקלאית במסגרת "השומר החדש". התלמידים משקיעים 100% ממרצם בפעילות, עושים ככל יכולתם לשמח את המעורבים בעשייה. המשוב שאנו מקבלים ושקבלנו גם השנה מחמם את הלב. מבחינתנו אין ספק שפעילות זאת הינה תוספת משמעותית העיקר לתלמידנו וכך גם לכל המקומות בהם הם מתנדבים".

מקיף ח' לא לבד,  תלמידי כיתות ט' במקיף ד' שילבו בטיול השנתי לצפון הנגב, התנדבות באתר ארכיאולוגי פעיל לצד רשות העתיקות. זו השנה הרביעית שהתלמידים משלבים התנדבות בקהילה. הם חופרים, מנפים, מתעדים ועושים למעשה כל מה שנדרש מהם בשטח. אגב, התלמידים עצמם מתכננים את הטיול מתחילתו ועד סופו. הם לומדים על המסלול, שולחים כוח חלוץ לבניית התוואי, מתאמים עם ספקי מזון ואתרי לינה ומכינים את האוכל. למעשה אין כל הדרכה חיצונית, התלמידים הם מדריכי המסע.

במקיף ט' תלמידי בית הספר מתנדבים מזה שנים במסגרת הטיולים השנתיים. למשל התנדבות בבתי אבות, קטיף במסגרת "השומר החדש", התנדבות במוסדות לחינוך מיוחד, שיתופי פעולה עם בית ספר בדואי, אריזת מצרכים לנזקקים ועוד. גם במקיף י"ג משלבים התנדבות באתר ארכיאולוגי פעיל.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: הסיע את חבריו על מכסה המנוע
תערוכה ביקור הצעצועים 3 בגלריית החווה
הצעצועים באים לביקור בחולון
תלמידי תיכון מוסינזון בהוד השרון
הפנינג בריאות המשפחה בהוד השרון
מיטב הסלבס השתתפו בהשקת קולקציית התכשיטים של PANDORA
מיטב הסלבס השתתפו בהשקת קולקציית התכשיטים של PANDORA
 פועל כבן 40 נפל במדרגות באתר בניה בחיפה ונפצע  באורח בינוני
פצוע בינוני בנפילה באתר בניה בחיפה
שכונת נווה גן בדרך לגדול
הרכב הפוגע עומד על מעבר חצייה
אישום: נהג ברשלנות ודרס למוות תושב רעננה
רחלי בן ארי סקעת
בינימין נתניהו הוזמן לפתוח את קמפיין הבחירות ברעננה