ראשון לציון

ילדי המאה ה-21 זוכרים ולא שוכחים

כרזות לזיכרון יום השואה נתלו ב-60 תחנות אוטובוס ברחבי ראשון לציון , את הכרזות עיצבו תלמידי כיתה יב' במגמת אומנות מקריית החינוך מקיף י'

כתב לוקאל 01/05/2019
כרזות לזיכרון יום השואה
צילום באדיבות דוברות עיריית ראשון לציון

השבוע נתלו כרזות לזיכרון יום השואה ב-60 תחנות אוטובוס ברחבי ראשון לציון שאותן עיצבו תלמידי כיתה יב' הלומדים במגמת אומנות בקריית החינוך השש שנתית על שם אלברט איינשטיין -מקיף י. את הכרזות התלמידים יצרו במסגרת תחרות לעיצוב כרזות העוסקת בזיכרון השואה והליכוד היהודי בתקופת השואה.

שורדי השואה  הולכים לעולמם  ובכך נעשה קשה יותר לקרב את בני הדור הצעיר אל זיכרון השואה. על כן, עלה הרעיון ליוזמה משותפת של אגף אומנות כותרים ומורשת בחברה העירונית יחד עם אגף החינוך בעירייה ליזום תחרות בין תלמידי בתי ספר התיכונים בעיר  לעיצוב כרזות העוסקת בזיכרון השואה והליכוד היהודי בתקופת השואה. את המהלך ליוותה עדי אנג׳ל יחד עם גלי כהן ממנהל החינוך העל יסודי בעירייה. 

זו זכות עבורי להוביל את הפרויקט" מספרת האוצרת עדי אנג'ל: "אני חושבת שהיום דור השורדים הולך ונעלם וצריך לחשוב על דרכים יצירתיות לחבר את הדור הצעיר לנושא. התלמידים שהשתתפו קראו, למדו, ואף הגיעו בזמנם החופשי בזמן חופשת הפסח בכדי לסיים את הכרזות שלהם ולקחת חלק בפרוייקט. אין ספק שבדרכים יצירתיות כאלו ואחרות כולנו יוצאים נזכרים, הנוער לומד בדרך חווייתית והעיר זוכה בתוספת חשובה של מודעות לקראת אירועי יום הזיכרון לשואה".

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושב הרצליה שהואשם ברצח אמו הוסגר לארה"ב
חדשות הבחירות
חדשות הבחירות
מחכים לספירת כל הקולות
בית לאתגרי העתיד בבית הספר בגין
בית הספר מנחם בגין – "בית לאתגרי העתיד"
לזניה משגעת לקראת שבועות
לזניה משגעת לקראת שבועות
בקשה לביטול התוספת בארנונה ב-2020
פראמדיקית מדא הצילה את חייו
יוסי למד החייאה מפראמדיקית מד"א שהצילה את חייו
חברי להקת כלים שלובים. להרגיש שווים
'כלים שלובים'