ראשון לציון

ילדים למען ילדים

בשבוע שעבר ערכו ארבעה גני ילדים משכונת "נווה ים" בראשון לציון הפנינג התרמה שכונתי למען ילדים בעלי תסמונת ויליאמס והצליחו לגייס מעל 10,000 ש"ח

כתב לוקאל 20/05/2019
צוות הגנים ואמן הילדים דור הגיבור
צילום: נטלי שחר ויח"צ

 

בשבוע שעבר התקיים בגינה ציבורית בשכונת "נווה ים"  הפנינג חגיגי, ביוזמת ארבעה גני ילדים מהשכונה, שכל הכנסותיו הן תרומה לארגון למען ילדים בעלי תסמונת ויליאמס. בהפנינג, אליו הגיעו מאות מתושבי השכונה, הפעילו צוותי הגנים, בשיתוף עם ההורים והילדים, עשרות דוכני מכירה של צעצועים ספרים ומזון, פינות יצירה ועוד והצליחו לגייס סכום מדהים של 10,150 ₪.

ארבעת הגנים, "יונה עם עלה של זית" בהנהלת שרית ברוקס והסייעת רעות אלזם, גן "שלום לך עולם" בהנהלת נטלי שחר והסייעות שרית אריאל ויפית גטהון, גן "קן לציפור" בהנהלת אלינור ברוקס לוזון והסייעות אתי אקל ואסתר פראד והגן "אגוז של זהב" בהנהלת טטיאנה רזניק והסייעת רונית שאשו, חרטו על דגלם את נושא הנתינה והקניית ערכים של חברות, קבלת האחר ושוויון. לאורך כל השנה נעשות בגנים אלו פעילויות המשלבות ילדים בעלי צרכים מיוחדים, במטרה להשריש בילדים ערכים אלה. 

"אנו מלמדים את ילדינו שכדי להפוך את העולם שלנו למקום שטוב לחיות בו עלינו לעשות ולהפיץ טוב, זו זכות גדולה שיש באפשרותנו לתת לאחר ולהיות בצד הנותן" אומרות גננות ילדי הגנים. "הילדים היו שותפים לכל שלבי תכנון האירוע, מיון המשחקים, תיקון צעצועים, הכנת שלטים, בחירת השירים שליוו את ההפנינג ומכירה בדוכנים. עבור הילדים זו הייתה חוויה בלתי רגילה ושיעור חשוב לחיים על קבלה ונתינה. זו השנה השלישית שבחרנו לקיים הפנינג מסוג זה, תרמנו בעבר לאק"ים, לילדי התקווה והשנה לתסמונת ויליאמס בגלל ילד בעל התסמונת שמשולב בצהרון הגן "

במשך השבועות האחרונים פעלו צוותי הגנים בשיתוף פעולה של ההורים להפקת האירוע. הם אספו משחקים, צעצועים ספרים, הכינו מזון למכירה, פרסמו ברחבי הקהילה על האירוע , הכינו שלטים והקימו עשרות דוכנים של מכירה, איפור, צמות, קריאה בקלפים ועוד אותם הפעילו ההורים והילדים. כל המשתתפים, ביניהם השחקן אקי אבני שהנחה את ההפנינג ואמן הילדים דור הגיבור, הגיעו בהתנדבות. כמו כן, לאירוע הצטרפו גם הצוותים החינוכיים המלווים את הגנים ביניהם המפקחת תרצה שלום והיועצת החינוכית  אורלי נעים.

אחד הרגעים המרגשים באירוע היה כאשר אמא לילד בעל "תסמונת ויליאמס" עלתה לבמה וסיפרה על התהליך שעברה עם הבן שלה ועל המשמעות הגדולה בשילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בחברה. בסיום האירוע כל ילדי הגנים והצוותים עלו ביחד לבמה ושרו את השיר "תהיה חבר" של אמנית הילדים "הילה הכל יכולה", שיר אשר היווה את ההמנון של האירוע והמילים שלו מבטאות ערכים של נתינה.

ראש העיר רז קינסטליך, בירך על היוזמה ואמר "משמח מאד לראות יוזמות של פעילויות קהילתיות שמטרתן עשיית טוב למען האחר .כן ירבו"

תסמונת ויליאמס היא תסמונת גנטית נדירה הבאה לידי ביטוי במגוון רחב של תסמינים. ללוקים בתסמונת ישנה בדרך כלל צורת פנים ייחודית ומאפיינים גופניים ביניהם גובה נמוך ברכיים כפופות,  היפוטוניה ,גמישות יתר של המפרקים ולכ-80% מהם קיים ליקוי בלב המחייב התערבות. תסמונת ויליאמס גורמת לילדים עיכוב גם בהתפתחות המנטלית, לליקויי למידה קשים וללקות שכלית בחומרה זו או אחרת.

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
 אין דבר שיעצור אותי
"אין דבר שיעצור אותי"
בעקבות חגיגת מבצעי 50% הנחה על מאות מוצרים ב חצי חינם
שוברים את השוק, חותכים מחירים בחצי
הניב ניצחון
מציינים 4 שנים ל"צוק איתן" בבית קינן
 אביבה כהן ובתה סיגל כהן לויטס. סגרו מעגל
"לחזור לברטוב זה לחזור הבייתה"
סוכל ניסיון הברחת סיגריות בראש הנקרה
סוכל ניסיון הברחת סיגריות
בדרך אל הקלפי
שלושה פצועים מירי בעפולה