ראשון לציון

תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם "סיפור משפחתי" של בית התפוצות

ליאל בג מבית הספר נווה עו"ז בראשון לציון זכתה במקום הראשון בתחרות שנערכה בקרב 1,200 תלמידים מרחבי העולם , הפרויקט אותו יצרה התלמידה יוצג לאורך השנה באולם המרכזי של מוזיאון בית התפוצות

כתב לוקאל 24/06/2019
תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם
צילום באדיבות דוברות עיריית ראשון לציון

ליאל בג, תלמידת כתה ו' מבית הספר נווה עו"ז בראשון לציון, קטפה ביום ראשון (16.6)את המקום הראשון מבין 1,200 מתמודדים מ- 30 מדינות, בפרויקט "סיפור משפחתי" של מוזאון "בית התפוצות".

"סיפור משפחתי" הינו מיזם בו לוקחים חלק מאות בני נוער מרחבי העולם היהודי, זוכים להציג את עבודות השורשים שלהם במוזיאון העם היהודי בבית התפוצות ומגיעים לארץ לחגוג את זהותם היהודית. במסגרת המיזם הנערך מזה 24 שנים, בני נוער ובנות נוער מכל רחבי העולם כותבים עבודת שורשים המהווה ציון דרך משמעותי בחייהם, בה הם נדרשים לברר לעצמם את הסיפורים הייחודיים המרכיבים את זהותם היהודית.

בהנחייתה של מורתה לאומנות ענת אנגלנדר, מביה"ס נווה עו"ז, יצרה ליאל מיצג של שתי חנויות: חנות תבלינים וחנות תכשיטים הנתונות בתוך ספר ובדרך זו בחרה לספר את סיפור העלייה של סבותיה מעירק. עבודתה הייחודית של התלמידה ליאל בג תוצג לאורך השנה באולם המרכזי של מוזיאון בית התפוצות וניתן יהיה להגיע ולצפות בה.

ענת אנגלנדר, מורתה לאמנות של ליאל: "מדובר בהישג מכובד ביותר לתלמידה, לבית הספר ולעיר כולה, לאחר שגברה על אלפי עבודות שהוצגו מכל רחבי העולם . ליוויתי את ליאל לאורך מספר חודשים מרגע הרעיון ואת ההגשה לתחרות, והיה תענוג לצפות בתלמידה נחושה, מתמידה, משקיעה וחוקרת, שהביאה לידי ביטוי בצורה אמנותית את סיפור שורשי משפחתה. התהליך נערך בשיתוף מלא ובתמיכה של בני משפחתה של ליאל והמסגרת החינוכית". 

סטפני בג, אמה של ליאל: "הכל התחיל מרעיון של ליאל למיצג ׳סיפור משפחתי׳ בשיעור אומנות. הרבה ילדים מהכיתה התחילו ופרשו באמצע וליאל החליטה שהיא ממשיכה עם זה עד הסוף ולא מוותרת. היא השקיעה המון זמן, מחשבה ומאמץ והכל היה שווה כשליאל המדהימה שלנו זכתה מקום ראשון בבית התפוצות.

ליאל הכינה מיצג המספר את הסיפור של סבתא וסבא שלי, ז״ל, ועלייתם לישראל מעירק.  היה יום מאוד מרגש ואנחנו גאים כל-כך! תודה מיוחדת למורה המדהימה לאומנות ענת אנגלנדר שעזרה ותמכה לאורך כל הדרך וכמובן למנהלת הגב׳ דורית קראדי, מבית הספר נווה עו״ז, ראשון לציון.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נזק שנגרם לעץ במרחב הציבורי
אכפת לו לעץ
חכ רויטל סויד
רויטל סויד:"אני מרוצה מאוד מתוצאות הפריימריז"
דר מיקי הלברטל מנהל רמבם, מר דוד פתאל, מלונות פתאל, מר יהושוע ראוכברגר, עמותת לב חש
מלונית לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם
בחרה להתרענן
נבחר לקדנציה שלישית
שבילי אופניים חדשים ברעננה
היכן יסללו שבילי אופניים ברעננה?
"שישי ייחודי"
מנכ"ל עיריית י-ם יסיים את תפקידו