ראשון לציון

תלמידי ראשל"צ זכו במקום השלישי באליפות אירופה ברובוטיקה

תלמידי המרכז העירוני למצוינות, בגילאי 9-11, הונחו על ידי מנטור צעיר בן 15 בלבד, ובנו מופע רובוטי שגבר על נבחרות של תלמידים בוגרים מרחבי העולם

כתב לוקאל 24/06/2019
תלמידי ראשל
צילום באדיבות דוברות עיריית ראשון לציון

תלמידי ראשון לציון, אורחים קבועים על הפודיום בתחרות הבינלאומיות ברובוטיקה, זכו במקום השלישי באליפות אירופה "רובוקאפ ג'ונייר" שנערכה בהנובר, גרמניה. הקבוצה מראשון לציון שנקראת "רובופייב" מקורס טקטיקס במרכז העירוני למצוינות, כוללת את תלמידי כיתות ד'-ה': יהב תושיה, רן ורדיאן, שירה רץ דיין, שני דאי ועידו הוברס, והתמודדה בקטגוריית רובוטים רוקדים. התלמידים בנו שני רובוטים, חתן וכלה, שרקדו אחד עם השנייה. כל אחד מהרובוטים הורכבו מארבעה חיישנים ושישה מנועים. מה שמדהים הוא שמדובר בתלמידים בני 9 עד 11 בלבד שהתמודדו מול נבחרות תלמידים בוגרים מרחבי העולם שכן לא הייתה הפרדה בקטגוריית גילאים. כך למשל הקבוצה הזוכה במקום הראשון מנתה בני 17 מגרמניה, במקום השני זכו בני 18 מרוסיה וכאמור במקום השלישי ילדים בני 9 עד 11 מראשון לציון, ישראל. אם לא די בזה, התלמידים זכו לליווי מעומר משי, מנטור בן 15 בלבד. למעשה, זו פעם ראשונה שהמנטור הוא לא מורה בוגר. משי הוא תלמיד מרכז המצוינות מאז כיתה ג', שזכה שלוש פעמים ב"ימי הכרישים"- בהם התלמידים מציגים בפני "משקיעים" יוזמות טכנולוגיות. צוות המרכז למצוינות החליט לתת לו את המפתחות לליווי קבוצה וההחלטה בהחלט הוכיחה את עצמה. ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, בירך את התלמידים על ההישג ואמר: ״תלמידי העיר מציבים, פעם אחר פעם, את ראשון לציון על המפה כמעצמה בתחום הרובוטיקה. אני גאה בתלמידי העיר שבכישרון רב משלבים יצירתיות וטכנולוגיה ובונים רובוטים חכמים ומורכבים".

מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, המחזיקה בתיק החינוך, הוסיפה:"זו גאווה גדולה למדינה ולראשון לציון בפרט, שנבחרות שלנו מצליחות כך. ישר כוח גם למרכז המצוינות העירוני שמנחה ומלווה את התלמידים. אני גאה בנערים והנערות שלנו, בשוויון המגדרי שיש בנבחרות ובמצוינות העירונית שהחל הצוות המקצועי המלווה כבר לפני כעשור".

תלמידי העיר, שהתחרו במסגרת מרכז רון ורדי, מהווים משתתפים קבועים בתחרותRoboCupהבינלאומית ולמעשה בשש השנים האחרונות, הם חזרו ארבע פעמיים עם גביע הזכייה ותואר אלופי העולם.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס
גופת אישה נמצאה בכפ"ס
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"
בית ספר דורון בנווה גן. בית ספר ירוק מתמיד
בית ספר ירוק מתמיד
שיכון ויצמן כיום. פרויקט פינוי בינוי ענק
אושרו תוכניות פינוי בינוי בשני מתחמים בהרצליה
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
שני רוכבי אופנוע נפצעו בתאונה בכביש 444
שני רוכבי אופנוע נפצעו בתאונה בכביש 444
חשד: גרם נזק לעשרות כלי רכב