ראשון לציון

תלמידי ראשון לציון אלופי העולם ברובוטיקה

שלוש קבוצות מראשון לציון נשלחו לאליפות העולם באוסטרליה , השלל: אליפות עולם בקטגוריית הופעת במה, אליפות עולם קבוצתית בקטגוריית כדורגל סופר-טים ופרס הופעת הבמה הטובה ביותר לקבוצה השלישית , "הישגים מדהימים, אני גאה בתלמידים" אמר ראש העירייה, רז קינסטליך

כתב לוקאל 07/07/2019
קבוצת רובו-טויס
צילום באדיבות דוברות עיריית ראשון לציון

תלמידי ראשון לציון פשוט לא יכולים לחזור מאליפות העולם ברובוטיקה בידיים ריקות. שלוש קבוצות מראשון לציון התמודדו ב"רובוקאפ ג'וניור", תחרות הרובוטיקה הגדולה בעולם בחסות האוניברסיטאות הטובות בעולם, שהתקיימה בסידני, אוסטרליה. הקבוצות הביאו כבוד גדול לעיר וכמובן גם למדינה הקטנה במזרח התיכון. שתי קבוצות זכו באליפות העולם וקבוצה שלישית זכתה בתעודה על הופעת הבמה הטובה ביותר. ראש העירייה, רז קינסטליך: "איזה כיף לפתוח את השבוע עם בשורה משמחת שמחממת את הלב. הישגים מדהימים, אני גאה בכל אחת ואחד על הכבוד והגאווה שהבאתם לראשון ולמדינת ישראל".

קבוצת "רובו-טויס" שכוללת את התלמידים רוני מרקוביץ, ארבל עוז, עדי פורת, עילם הבר ואביב קינן, גברה על נבחרות מ-20 מדינות בקטגוריית "הופעת במה". התלמידים בנו הופעה של חדר ילדים שמתעורר לחיים ומתחיל לשחק, בין היתר- קוף עם מצלתיים, בלרינה, ארונית מסתובבת ופיצ'רים נוספים. סך הכל שולבו 41 מנועים, 14 מעבדים, 10 חיישנים, תקשורת בלוטוס וארבע שפות תוכנות שונות. מה שמדהים, שזו אותה קבוצה שזכתה בשנה שעברה באליפות העולם, כלומר יש להם דאבל עולמי ברובוטיקה.

באליפות עולם נוספת, קבוצתית, זכו התלמידים אורי לוי, טל שגב וליאור בן אליעזר מקבוצת GND, כאשר ישראל חברה לטאיוואן ואוסטרליה והתמודדה בקטגוריית כדורגל סופר-טים. כל מדינה שלחה את הרובוט החלוץ שלה. במשחק הגמר ניצחו את הקבוצה שכללה את המדינות אוסטריה, צרפת ויפן.

הישג שלישי הוא של קבוצת Cowgirlsשל התלמידות מיכל לזר, נועם צבי ויובל ברנשטיין. הקבוצה זכתה בתעודה על הופעת הבמה הטובה בקטגוריית מתקדמים.

כל הקבוצות, ממרכז למחוננים רון ורדי, טסו במימון עיריית ראשון לציון ובסיוע חברת איילון, ידידיה ודרורה ורדי ורחל מסר.  הקבוצות לוו על ידי המורה מיטל דומב ובהובלת מנהלת היחידה למצטיינים ומחוננים, ברכה צויליך.

מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר, המחזיקה בתיק החינוך, הוסיפה: "ברכות לנבחרות הנהדרות של ראשון לציון, למיטל דומב וברכה צויליך שבלעדיהן זה לא היה קורה, ולכל צוות מכון רון ורדי ומרכז המצוינות של העירזו גאווה גדולה למדינה ולראשון לציון בפרט, שנבחרות שלנו מצליחות כך".

 

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושבים מתנגדים לתוכנית פינוי בינוי
בדרך לחתונה עוצרים לבדוק את התקשורת הזוגית
המרכז הרפואי מאיר למען ניצולי השואה
המרכז הרפואי מאיר למען ניצולי השואה
תינוקת ננעלה ברכב בכפ"ס
כמה קשישים נפגעו בכפר סבא בעשור האחרון?
מרוץ הבנים 2019
הצלחה למרוץ הבנים ה- 9 ע"ש שי דנור (דדון) בראש העין
תביעת פיצויים נגד העירייה: עץ נפל על האופנוע
תביעת נגד העירייה בגלל עץ שנפל על האופנוע
פעילות עולים ומתגייסים ביו טכנולוגיה כללית באר טוביה
עולים ומתגייסים בחברת הביוטכנולוגיה BTG