ראשון לציון

התחלות בנייה ביפו ובדרום ת"א

אישור תוכנית הרבעים הקפיצה את התחלות הבנייה ברובעים 3 ו- 4

כתב לוקאל 23/10/2019
פרויקט viewשל יוסי אברהמי בדרום תל אביב, צילום הדמיה: viewpoint

על פי נתוני הלמ"ס שהתפרסמו לאחרונה, העיר תל אביב מובילה במס' התחלות הבניה בישראל. בתקופה שבין יולי 2018 ליוני 2019 החלה בנייתן של 4700 דירות חדשות, זינוק  של 56% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.  בדיקה שנערכה בלשכת שמאי מקרקעין בחנה את התחלות הבנייה לפי רובעים בעיר .

הבדיקה מגלה כי ברובע 7 בדרום העיר הכולל בעיקר את שטח העיר יפו על כל שכונותיה ואת אזור נווה עופר ואבו כביר נרשמו הכי הרבה התחלות בנייה במחצית הראשונה של 2019 והחלו להבנות בה 770 דירות חדשות בהשוואה ל – 81 דירות בלבד בכל שנת 2018.

"עיריית ת"א שמה יהבה על איזור דרום העיר, ישנן תוכניות מרחיקות לכת להתחדשות הרובע והשנה יצאו לדרך חלק מהתוכניות." מסבירה יפה סדן סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת יוסי אברהמי הבונה בשכונת נווה עופר וביפו. " כך למשל אנחנו התחלנו בבניית פרויקט המגורים VIEW הכולל 100 יח"ד בשני בניינים, בני 11 ו-14 קומות המוצבים מעל קומת מסחר וחניון תת קרקעי פרטי.  שכונת נווה עופר ברובע 7 נחשבת לאחתהשכונות המתחדשות בדרום ת"א, היא עוברת בשנים האחרונות תהליך מאסיבי של התחדשות עירונית, ישנם לא מעט פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי - בינוי וכן פרויקטים חדשים וזה בא לידי ביטוי בעליה במס' התחלות הבנייה " 

גם יפו, עוברת מהפך הכולל שידרוג תשתיות והקמת אלפי יח"ד כך לדוגמא צמח המרמן וקרסו נדל"ן החלו בשנה האחרונה לבנות את החלק החדש במתחם אנדרומדה הכולל 55 דירות יוקרה בסמוך לנמל יפו בהשקעה של 250 מיליון שקל.

רובעים 3 ו – 4  מציגים זינוק בהתחלות הבנייה. במחצית הראשונה של 2019 החלו להבנות ברובע 4 321 דירות חדשות בהשוואה ל – 89 דירות בלבד בכל שנת 2018  וברובע 3 החלה בנייתן של 150 דירות במחצית 2019 לעומת 130 דירות בכל 2018 .

המגמה של גידול בהתחלות הבנייה בהתחדשות עירונית צפויה להמשיך, כך לדוגמא חברת מטרופוליס דיווחה החודש כי קיבלה היתרי בנייה בתנאים לשני פרויקטים ברחובות יהודה המכבי ולואי מרשל. חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין מסביר כי "לא נס ליחו של המותג "תל אביב" ונראה כי גם השכונות הפחות מבוקשות בעיר נהנות מביקוש על ידי היזמים אשר ככל הנראה צופים ביקוש עתידי גדול שם. הלחץ הגובר והולך לאספקת היצע באיזורי ביקוש נותן אותותיו ונראה כי תל אביב על רבעיה תמשיך, בחסות המשקל הרב שמייחסים בועדה המקומית שם להתחדשות עירונית, להיות אחד המקומות המרכזיים אשר יספקו היצע זה".

הרובעים שרשמו את הצניחה המשמעותית ביותר במס' התחלות הבנייה הם: רובע 1 הכולל את כל השכונות שמצפון לנחל הירקון וממערב לנתיבי איילון, רובע 2 הכולל את כל השכונות שמצפון לנחל הירקון וממזרח לנתיבי איילון ורובע 6 הכולל את אזור הקריה ושרונה שנהנה בשנים האחרונות מתנופת הבנייה במתחם השוק הסיטונאי.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
20 מיליון שקל למיגון פוריה
20 מלש"ח למיגון "פוריה"
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
דניאל גרינברג בקמפיין חדש
דניאל גרינברג בקמפיין חדש
פעילות שיא של קהילה נגישה
פעילות שיא של קהילה נגישה
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
מתנדבי הצופים במיצג מרשים על חופי ים המלח
לשמור על הכסף
מע ניטור אוויר יוצבו בשכונות הירוקות
מע' ניטור אוויר יוצבו בשכונות הירוקות
לביא. מה היו השיקולים בסגירת הגנים?
שבעה גני ילדים ייסגרו בשנת הלימודים הבאה