ראשון לציון

הצלחה לאירוע הספורט לילדים וצעירים בעלי צרכים מיוחדים

האירוע שהתקיים בראשון לציון כלל ריצות קצרות, זריקת כדור וקפיצה לרוחק, מאות צעירים עם מוגבלות יחד עם הוריהם השתתפו בהפנינג מחבק ששילב בין משפחות רגילות למשפחות לילדים וצעירים בעלי צרכים מיוחדים, ראש העירייה, רז קינסטליך: "ראשון לציון עיר שיוונית שמקבלת את כולם"

כתב לוקאל 23/10/2019
אירוע הספורט לילדים וצעירים בעלי צרכים מיוחדים, צילום: און זיו

אירוע מרגש ומלא באנרגיה התקיים בתחילת השבוע באצטדיון האתלטיקה במערב העיר. הפנינג "יחד לב אל לב" הוא אירוע ספורטיבי גדול שהעירייה קיימה מתוך מטרה לקרב לבבות ולחבק את המשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים. מאות צעירים עם מוגבלות יחד עם משפחותיהם השתתפו. הצעירים התמודדו בארבעה ענפי ספורט שונים כחלק מהמיונים לנבחרת ספיישל אולימפיקס, הארגון הבינלאומי לספורט משלב. ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "ראשון לציון היא עיר שוויונית שמקבלת ומחבקת את כולם. התפקיד שלנו הוא לאפשר לתושבים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים ליהנות מאותם שירותים כמו כל התושבים. אני גאה שתושבי העיר ובהם הספורטאים המצטיינים לוקחים חלק באירוע".

מי שהובילה את האירוע היא מחזיקת תיק חינוך מיוחד בעירייה, ד"ר הדס-מלכה הכהן, שהוסיפה: ""תיק חינוך מיוחד הוא תיק ראשון ופורץ דרך ברשויות. אחת המטרות שלנו היא שילוב וחיבור בין לבבות של "מיוחדים" לבין החברה כולה כשווים בין שווים. יש כאן מסר חברתי וערכי לשילוב הכלה וקירוב לבבות באמצעות פעילויות ספורט וחוויה משותפת". באירוע השתתפו גם חברי הכנסת יאיר לפיד וקארין אלהרר.

הצעירים התמודדו במיונים בארבעה ענפי ספורט: ריצה ל- 60 מ' ,ריצה ל- 600 מ', זריקת כדור וקפיצה לרוחק. כיאה לאירוע ספורט גדול, גם ספורטאי ראשון לציון יתייצבו ובראשם ההבטחה האולימפית לינוי אשרם, ארטיום דולגופיאט והאצן, אלוף ישראל לשעבר, דניאל אישטה.

"קול המלאכים" הלהקה שכל חבריה ילדים עם תסמונת דאון וריגשה את המדינה, עלתה על הבמה והופיעה עם שני שירים. את האירוע הנחה השדרן והדי ג'יי, ארז דלל, נכה גפיים בעצמו.

האירוע היה פתוח לכלל הציבור ללא עלות וכלל פעילויות רבות המונגשות ומותאמות לכל קשת הגילאים. בין היתר התקיימו מעגל מתופפים, מתנפחים, ג'ימבורי, טרפולינה, בועות סבון, בוצ'ה (ענף ספורט ייחודי לבעלי מוגבלות קשה), הרקדה, גם על כסאות גלגלים, זומבה ועוד.

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית הספר היסודי בן-גוריון הוסמך כביס ירוק
ירוק מאוד
עוד גילעד ושדי
פינוי בינוי – המלחמות שבדרך
הרסגור הנדין. החורשה תישאר במקומה
נגנזה התוכנית להקים חניון במקום החורשה בסמוך לבית הספר "יצחק שדה"
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"
שת"פ חוצה יבשות
אוהדי בני הרצליה בפגישה אצל עופר לוי. מקווים לטוב
עדיין בחוסר וודאות
תקיפה הדדית
פוענחה סיבת מותו של תושב מעלות