ראשון לציון

מבנה חדש בביה"ס היסודי בן ה-133 שנים

בבית הספר העברי הראשון בעולם שהוקם במושבה בראשון לציון ב-1886 למדו עשרות בודדות של תלמידים, כיום לומדים בו למעלה מ-500 תלמידים שיכנסו למבנה חדיש בו הושקעו כ- 30 מיליון ₪ והוא כולל 18 כיתות לימוד מעוצבות ומרווחות, ספריה, מעבדות טכנולוגיות ועוד, ראש העירייה, רז קינסטליך: "מאז הקמתו הוא סמל למקום של כבוד לחינוך ולשפה העברית"

כתב לוקאל 06/11/2019
המבנה החדש בביה"ס בראשון לציון, צילום: חורחה נובומינסקי

חדש מול ישן. עיריית ראשון לציון חנכה הבוקר את המבנה החדש בבית הספר חביב, בית הספר העברי הראשון בעולם שבו למדו מקצועות בעברית. כאשר הוקם לפני 133 שנים, למדו בו עשרות בודדות של תלמידים. היום לומדים בו למעלה מ-500 תלמידים שיכנסו למבנה החדש בו הושקעו כ-30 מיליון של והוא כולל 18 כיתות לימוד מרווחות וחללים רחבי ידיים, ספרייה, מעבדות טכנולוגיה ועוד.

ראש העירייה, רז קינסטליך, גזר את הסרט ואמר: בית הספר "חביב" הוא אחד מסמליה הבולטים של העיר וידוע כבית ספר שמקדם מצוינות ומוביל עשייה חברתית וערכית . מאז הקמתו הוא סמל למקום של כבוד לחינוך ולשפה העברית ואנו גאים ונרגשים לחנוך את המבנה החדש שהותאם בצורה מיטבית להתמודד עם אתגרי המאה העשרים ואחת".

באירוע השתתפו גם מ"מ וסגנית ראש העירייה, מחזיקת תיק החינוך ליאל אבן זהר, מנהלת בית הספר- ענת רחמנוב, מורים, הורים, בוגרי בית הספר ותלמידי בית הספר.

מבנה בית הספר החדש הוקם על ידי החברה הכלכלית ותוכנן על ידי משרד האדריכלים מאירה אפרת קובלסקי. מבנה זה הינו חלק ממתחם ציבורי מתחדש שכולל את בית הספר, בית הספר ההיסטורי הישן שיעבור שימור, מבנה  'בית בעברית' וגן ציבורי שיעטוף את המתחם.

בשנותיו הראשונות של בית הספר, הקפיד המנהל דוד יודלביץ' ומורי בית הספר שהתלמידים ידברו רק בעברית, והתורנים יסתובבו בהפסקה בחצר עם פנקס קטן, ורשמו בו כל ילד שדיבר ביידיש או בכל שפה זרה. בין מאות המורים שלימדו בבית הספר לאורך השנים נמנה גם מחייה השפה העברית, אליעזר בן יהודה.

מ"מ ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך , ליאל אבן זוהר: ראשון לציון מעמידה את נושא החינוך בראש סולם העדיפויות, מתוך אמונה שמקום שיש בו חינוך - יש בו עתיד. מורי ומחנכי בית הספר חביב חינכו דורות של תלמידים והשרישו בהם את אהבת המולדת, השאיפה למצוינות ואת התשוקה לדעת וללמוד. אנו שמחים לחנוך את המבנה החדש ומאמינים כי צוות בית הספר יעשה בו חיל".

עוד בראשון לציון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"צפויה עליה דרמטית במחירי הדירות בישראל בעקבות הקדמת הבחירות"
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
הרוג בתאונת עבודה בצור יגאל
"כל מה שאני רוצה זה לשיר ולשמח אנשים"
חוזרים לכיתה א'
פסטיבל "חנוכה-חג שמן הזית הישראלי"
מצפון נפתחה הרעה
"בזמן שאחרים עשו פוליטיקה – אני הקדשתי את כולי לעשייה"
קופה גונבת