רחובות

במד''א ממשיכים לקצר את זמני התגובה

קורס חובשים של מד''א במרחב איילון הסתיים השבוע, ומעתה יצטרפו למערך הכוננים של מד''א במרחב 29 חובשים חדשים

תמי מאור 04/04/2018
במד''א ממשיכים לקצר את זמני התגובה
סיום קורס חובשים במרחב איילון צילום: בורכוב צילום אירועים

בטקס שהתקיים בשבוע שעבר בנס ציונה, במעמד ראש העירייה יוסי שבו ובכירי מרחב איילון במד''א הסתיים קורס חובשי רפואת חירום.

29 החובשים החדשים, קיבלו בטקס הסיום תיקי עזרה ראשונה עם ציוד החייאה מתקדם, שישמשו אותם ככונני תגובה מידית של מד''א. הכוננים החדשים יוזנקו באמצעות אפליקציית מד''א, 24 שעות ביממה וזאת בנוסף לפעילותם באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ של מד''א במרחב.

כונני התגובה המיידית במד''א הם מתנדבים מקצועיים כחובשים, פאראמדיקים ורופאים העוסקים ביום יום בתחומים שונים לפרנסתם. הכוננים מצוידים בציוד רפואי מתקדם של מד''א, חלקם רוכבים על אופנועי חירום של מד''א, נוהגים ברכבי הבימבולנס של מד''א וחלקם ברכבם הפרטי ומעניקים טיפול רפואי ראשוני מציל חיים עד הגעת האמבולנסים והניידות טיפול נמרץ למקום ומיד לאחר מכן חוזרים לעיסוקם.

''אני גאה בכל אחד ואחת מכם, גאה על הנתינה, הרצון לתרום ועל ההשקעה וההתמדה. אני בטוח ובוטח בכם שתדעו להציל חיים. וזכרו - ידע זה כוח המשיכו ללמוד כדי להיות הכי טובים במה שאתם עושים'', אמר בטקס שלומי שמחון, מדריך הקורס.

סגן מנהל מרחב איילון במד''א, זיו קליינברט: ''הצטרפותכם למערך המתנדבים של מד''א מניחה על הכתפיים שלכם אחריות גדולה, מעכשיו אתם 'רופאי הכפר', כל השכנים וכל מי שמכיר אתכם יודע שבמקרה חירום רפואי, כשהוא יחייג 101 למד''א, אתם תהיו הראשונים להגיע. אני מודה לראש העיר מר יוסי שבו על שיתוף הפעולה הפורה לאורך שנים ומאחל הצלחה רבה לכוננים החדשים. ברוכים הבאים למשפחת מד''א איילון.''

ראש עיריית נס ציונה, יוסי שבו: ''אני מברך את בוגרי קורסי ההכשרה של מד״א- חובשים ונהגי אמבולנס. לכם תפקיד חשוב בהצלת חיים בתוך הקהילה. בזכותכם תושבי נס ציונה והסביבה יכולים לחוש בטוחים יותר. יישר כוחכם ותמשיכו בדרך זו של התנדבות והענקת מענה מהיר ומציל חיים''.

מנכ''ל מד''א, אלי בין: ''מד''א מציב בראש סדר העדיפויות שיפור מתמיד וצמצום של זמני המענה לקריאות החירום שמתקבלות במוקד החירום 101 של הארגון. אין מילים להערכתי הרבה כלפי כל מי שבוחר לפנות זמן ואנרגיות למען הצלת חיים. על יכולות מופלאות אלה נבנה כוחו המרכזי של מד''א ואני שמח לראות את ההיענות הנרחבת למטרה המקודשת הזו. מי ייתן ונזכה להמשיך ולפעול למען הצלת חיים בכוחות משותפים. אני מאחל הצלחה רבה לכוננים החדשים''.

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב אופניים הואשם בגין אלימות בכביש
רוכב אופניים הואשם בגין אלימות בכביש
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
התחזות ברשת האינטרנט
חשד: פקח הונה צעירה תוך כדי התחזות לאישה
מדוע הקימו גינת שעשועים ללא צליה?
בהצדעה
האב, הבן והבחירות המקומיות
תלמידי והורי הנגיד במחאתם מול בנין העירייה
הפגנות מול בניין העירייה בהרצליה
ישיבת המועצה השבוע , רגועה ושלווה
ישיבת מועצה קצרה מהרגיל ברמת השרון