רחובות

שיפוץ למופת

אולם מופת ברחובות עבר חידוש דרמטי והנגשה לנכים

תמי מאור 09/07/2018
מעלון לטובת ציבור הנכים (צילום: דוברות)

לאחר כמעט 25 שנים בהם לא שופץ המבנה, הושלמה בימים אלו עבודת חידושו של אולם מופת הרחובות והוא הונגש.

רשת חוויות שמנהלת את פעילות התרבות באולם מופת בהובלתו של המשנה לראש העירייה ויו"ר הרשת, יניב מרקוביץ',הוביל את הפרויקט יחד עם סיוע מימוני ושיתוף פעולה של יו"ר ההסתדרות ברחובות שבבעלותה המבנה, עודד עמרם.

יחד הם החליטו לערוך שיפוץ וחידוש מאסיבי, פנימי וחיצוני למקום הוותיק. מרקוביץ': "הדגש הראשון בשיפוץ היה לתת מענה לבאי המקום הנעזרים בכיסאות גלגלים ועגלות ולשפר את חוויות הבילוי במקום והנגישות למבנה. שופצו כל דרכי הגישה למקום, שופץ השביל ברחבת הכניסה, הוא נסלל והפך לנוח ובטוח. כמו כן, נסלל שביל אחורי בגב האולם המאפשר כניסה ישירה לתוך האולם. בתוך המבנה שופצו השירותים, נבנו שירותי נכים המאפשרים כניסה עם כיסא גלגלים ובתוך האולם הוספו מעקות בטיחות, מאחזים וכן, מעקה עליה לבמה במידה ויש צורך בעזרה לעליה לבמה. בנוסף, הוצאנו 2 כיסאות מהשורה הראשונה המאפשרות מקום ישיבה נוח לבעלי כיסאות גלגלים".

 כיום מספק מעלון המאפשר עליהי לאולם לאנשים בעלי מגבלה ובמקביל, הוגשו בקשות להיתר בנייה עבור בניית מעלית בתוך המבנה. כמו כן, מתוכננת רכישת אוזניות לאנשים כבדי שמיעה, יחד עם חיווי קולי, וכך יעמוד אולם מופת בסטנדרטים הנדרשים לנגישות מלאה. עוד בשלב הבא בשיפוץ המבנה, מתוכננת הנגשת המשרד ושירות הלקוחות.

במקביל הוחלט לבצע שיפוץ חיצוני מסיבי בכל מעטפת המבנה. מרקוביץ', אשר הודה להסתדרות על המימון והנכונות לשפר את חווית הבילוי במקום ולהנגישו לנכים: "אנחנו מאד מתרגשים, התוצאה ממש מרהיבה זהו שלב נוסף בשיפוץ אולם חוויות מופת רחובות לאחר שלפני כחודשיים ביצענו את ההתאמות לנגישות למקום ציבורי".

 עודד עמרם, מסר כי: "אין ספק שכרגע האולם נראה מרהיב ואלגנטי מבחוץ ואנחנו שמחים שהבית עבר חידוש דרמטי, לצד שיפור בטיחות והנגשה.רחובות מתהדרת בתרבות איכותית ואולם מופת הוא בראש ובראשונה בית לתרבות מובילה באיכותה וברפרטואר העשיר שהוא מציע. מאחר וחשיבות המקום ברורה, הצלחתי לגייס את ההסתדרות הארצית ואני מודה לה על שתמכה בפרויקט ולרשת חוויות השותפה ומי שמובילה בהצלחה את הפעילות. נמשיך לפעול יחד למען תושבי רחובות והסביבה". 

 

 

 

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בסדרת התפרצויות לרכבים
המו"מ להרכבת קואליציה נמשך
חדר צנתורים חדש ב"פדה פוריה"
הדמיה של תוכנית הבניה
פרויקט המגורים בשדה דב יצא לדרך?
 בני 5 עד 25 עולים לבמה!
בני 5 עד 25 עולים לבמה!
מע ניטור אוויר יוצבו בשכונות הירוקות
מע' ניטור אוויר יוצבו בשכונות הירוקות
שק עם סמים נפלט לחוף באשדוד
טיילור מלכוב בעת הביקור ב - EVO
טיילור הגיעה ליום פינוק משפחתי אצל evo