רחובות

ידידי החינוך של רחובות

עמותת "ידיד לחינוך" מסכמת את התרומה למערכת החינוך ברחובות עם 15 בתי ספר, 81 גמלאים, 10,325 שעות חונכות וסיוע לתלמידי העיר. בעמותה מחפשים גמלאים מתנדבים

תמי מאור 24/07/2018
רגירר עם ראש העירייה (צילום: מירי רגירר)

עמותת "ידיד לחינוך" ברחובות הוקמה לפני כחמש שנים על ידי הרכזת המקימה אתי גולד. היום מובילה את הפעילות, מירי רגירר, אשת חינוך ותיקה, גמלאית תושבת העיר, המנהיגה את הקבוצה ומרכזת את הפעילות.

העמותה פועלת בשלושה עולמות תוכן. עולם ההתנדבות, עולם הגימלאות ועולם החינוך. הפעילות בתמיכת עיריית רחובות, תוך שיתוף פעולה פורה עם ראש העיר, מחזיק תיק החינוך ואגף החינוך בעיר וכמובן  באישור משרד החינוך.

המתנדבים פועלים ב–15 בתי ספר בעיר. 81 גמלאים נמרצים המתנדבים כל אחד יום בשבוע לפחות בסיוע ותמיכה לתלמידי העיר, במגוון תחומים ונושאים. מתמטיקה, ספריה, אנגלית, מדעים וגם שחמט, אומנות, מחשבים וסיוע לתלמידים עולים.

הפעילות מתבצעת במסגרת פרטנית או בקבוצות למידה קטנות של שניים-שלושה תלמידים.

מירי רגירר: "אנו נותנים ומקבלים כל הזמן, מפיצים אור ואהבה לילדי רחובות. השנה לאור התרחבות הקבוצה הוקם דרג ניהול נוסף של 'ראשי צוותים', גם הם גמלאים מתנדבים, בבתי ספר בהן קבוצת מתנדבים גדולה. תפקיד זה חשוב ומשמעותי בשדרת הניהול של פעילות רחבת היקף שכזו,  המרימה באופן שווה את ההתנדבות למערכת החינוך ואת התרומה לאיכות חיי הגמלאי, באמצעות הכשרות ומפגשים פדגוגיים וחברתיים"

רגירר קוראת לגמלאים נוספים להתנדב במסגרת זו: "מחקרים מוכיחים כי ההתנדבות תורמת לאיכות ואורך החיים. ההתנדבות ב'ידיד לחינוך' היא התנדבות שמחה ומעצימה המעניקה לחיי הפנסיה צבע ואור. בתי הספר מבקשים וזקוקים למתנדבים נוספים לקראת שנת הלימודים שתפתח בקרוב. אין צורך בניסיון קודם, מגוון תחומי העשייה רחב ומותאם לרצון המתנדב/ת וצרכי ביה"ס. אנו זקוקים לכם עם לב חם ואוהב ואוזן קשבת. כל אחד ואחת יכולים לתרום ולהתרם. הצטרפו אלינו והיו ידידים לחינוך". להצטרפות, מירי 050-6911515.

 

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מה יהיו מחירי הכניסה העתידיים בקאנטרי הרצליה?
ראש העירייה– רפי סער
הגל שעולה
משק קנטור. המחלוקת נמשכת?
האם משק קנטור יעבור למקום אחר?
הפגינו בקריאה לשוויון
הפגינו בקריאה לשוויון
סול צבי. הבחירות שלי היו חריגות
פורצת דרך
דד ליין לעיריית רעננה בנושא הנתצ
דד ליין לעיריית רעננה בנושא הנת"צ
פורצים קדימה