רחובות

דוח ראשון לתאגיד "הבאר השלישית"

על פי הדו"ח ביצע תאגיד המים של רחובות "הבאר השלישית" עד כה עבודות פיתוח ותשתיות מים וביוב ברחובות בהיקף של 35 מיליון שקל

תמי מאור 30/07/2018
תאגיד המים
זורי שעובי. שיפור השירות (צילום: דוברות עיריית רחובות)

תאגיד המים והביוב של רחובות- "הבאר השלישית"- מוציא דין וחשבון שנתי ראשון לתושבים, וחושף פרטים מעניינים על עבודתו בשנה החולפת, ועל צריכת המים של תושבי רחובות.

הפעילות השוטפת של תאגיד "הבאר השלישית" כוללת את אחזקת צנרת הביוב והמים, טיפול ואחזקה בבארות המים, בריכת האיגום ושתי תחנות הביוב בעיר, וכן הפקת חשבונות מים וגבייתם, ומתן שירות לצרכני המים.

הכנסות התאגיד מושקעות בעבודות לחידוש תשתיות המים והביוב והחלפתם.

במקביל לפעילות השוטפת וטיפול בתשתיות, התאגיד מתכנן את התשתיות שיבטיחו אספקת מים סדירה לתושבי העיר גם לאחר הגידול במספר התושבים בהתאם לתוכניות הפיתוח השונות. 

הדו"ח כולל מידע רלוונטי לתושבים כגון פרטים על תעריפי המים והביוב לצרכנים, פרטים על הטבות בתעריף המים לאוכלוסיות זכאיות מיוחדות, הסבר מפורט בדבר אופן עריכת החשבון התקופתי, הסבר בדבר עדכון מספר הנפשות ליחידת דיור ועוד.

בימים אלה נשלח הדו"ח לבתי התושבים, וניתן לעיין בו גם באתר "הבאר השלישית".

נתוני צריכת המים

מהדו"ח עולה כי בשנת 2017 צרכו תושבי רחובות 12,152,317 קוב מים.

מקורות המים של התאגיד הם ארבע בארות ברחובות וחברת "מקורות".

 16% מצריכת המים של תושבי רחובות מופקת מהבארות המקומיות. 84% מצריכת המים מגיעים מחברת "מקורות".

מספר צרכני המים ברחובות עומד על 44,976, 99.6% מהם – משקי הבית של רחובות.  היתר הם צרכני גינון ציבורי, מוסדות העירייה, מקוואות, אתרי בניה, חקלאות ואחרים.

הדו"ח מחלק את הצריכה הביתית בין השימושים השונים, מהם עולה כי מירב הצריכה היא לרחצה (35%) והדחת אסלות (33%), ורק לאחר מכן- שתייה, בישול והדחת כלים (20%).

 נתוני השקעות בתשתיות

מעת הקמת התאגיד ועד כה, בוצעו ברחבי העיר כ- 35 פרויקטים של פיתוח ותשתיות המים והביוב, בהיקף של כ- 35 מיליון שקל. מדובר בהחלפות קווי מים, החלפות קווי ביוב, התקנות קווי מים ועבודות פיתוח בשכונות שונות וברחובות שונים ברחבי העיר. כמו כן ביצע התאגיד עבודות משמעותיות במקורות המים והביוב של העיר – שדרוג תחנות הביוב של העיר, שדרוג בארות המים שבעיר והוספת משאבות.

 מידע רלוונטי נוסף לתושבים

הדו"ח מפרט מה נדרש לעשות במקרה של נזילת מים בצנרת הביתית, אשר מביאה לידי עליה בחשבון המים.

בדו"ח מפורטות תוצאות בדיקות חצי -שנתיות לאיכות המים, אשר יצאו תקינות. התאגיד ערך בדיקות מיקרוביאליות לרשת המים, לבארות המים ולצינורות מקורות, אשר יצאו תקינות. גם רמת הפלואור במים נמדדה ועומדת בתקן.

בדו"ח מפורט היקף צריכת המים הביתית שיש לשמור לשעת חירום, ומיקומן של 34 תחנות ברחובות (הממוקמות במוסדות חינוך שונים ברחבי העיר) לחלוקת מים בשעת חירום. הנושא רלוונטי שבעתיים בימים אלה, כאשר רעידות האדמה בצפון נמצאות על סדר היום.

 מ"מ מנכ"ל התאגיד, זורי שעובי: "בשנה החולפת הנחנו תשתיות מתאימות לקווי המים והביוב של רחובות, אשר יספקו מענה מתאים לצרכי העיר המתפתחת, כיום ובעתיד. שיפרנו את השירות לצרכני המים בעיר, ואנו מביטים קדימה לתכנון אספקת מים נכונה ואיכותית, לתושבי העיר גם בשנים הבאות"..

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
איתור נזילות
איתור נזילות
אופניים שיתופיים בהרצליה
אופניים שיתופיים בהרצליה
הבנין ברחוב סוקולוב 52 ו-54
שינוי בתוכנית הפינוי בינוי ברחוב סוקולוב ברמה"ש
עוברים שדרוג
הקואליציה ברחובות יוצאת לדרך!
נבחרת שרת והמדליות
נבחרת מנצחת
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
"מגלים עולמות"
המועצה החדשה יצאה לדרך