רחובות

"מכבסת פתקים"

במהלך ביקורת של מס הכנסה במכבסה באזור רחובות נמצא פתק ובו רישומים של הכנסות שלא נרשמו, בספרי העסק

כתב לוקאל 07/08/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

מבקרי מס הכנסה שהגיעו לביקורת במכבסה ברחובות נדהמו לגלות מה באמת "מכבסים" במכבסה. במהלך הביקורת נמצא פתק ובו רישומים של הכנסות שלא נרשמו, בספרי העסק. אדם שהציג את עצמו כ"עובד במכבסה" אמר למבקרים: "יכול להיות שזה של השכן שלי שהחליף אותי אתמול לשעה ויכול להיות שהוא זה שקיבל את הכסף  ולא רשם, אני רק עובד פה!"/ אלא ש"העובד", כנראה לא תיאר לעצמו שדבריו יבדקו מיידית, והמבקרים שהתקשרו ל"שכן" של בעל המכבסה, ששמו היה רשום באותו פתק, גילו להפתעתם שמי שהלכה למעשה מנהל את העסק שלהם הוא אותו "עובד" עמו הם שוחחו, שלדבריהם בשל היותו מוגבל בבנק, הוא רשם את העסק על שמם. בעל המכבסה, מיותר לציין, הוזמן לחקירה במשרדי החקירות של מס הכנסה.

המקרה ארע בזמן מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בערים רחובות, נס ציונה, יבנה, ראשון לציון וגן יבנה, אשר כלל 107 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 13% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע שנוהל בראשות פקידת השומה ברחובות, נבחרו, בין השאר, עסקים בענפי השירותים והמקצועות החופשיים, עסקים שנתקבל לגביהם מידע וכד'.

בעל מינימרקט בראשון לציון לא רשם בספרי העסק צ'קים בסך 1,350 שקל. בעל העסק טען להגנתו: "זה צ'ק ביטחון שגם אם אפקיד אותו הוא לא יכובד". מעצבת שיער ואיפור מראשון לציון, שלא רשמה הכנסות בסך 800 שקל ששולמו על ידי אחת הלקוחות, בעבור תסרוקת אמרה למבקרים: "הקבלות שלי בבית ולכן לא רשמתי.." בעל דוכן לאוכל דרוזי מנס ציונה בחר בהסבר דומה  לכך שלא רשם את כל הכנסותיו מיום הביקורת:  "לא הבאתי היום את הספרים ולכן רשמתי על דף.."

פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מצלמות גוף למאבטחים ב"פוריה"
שני כלי רכב ניזוקו כתוצאה מאש
כנס "בעלי עסקים ויזמים יוצאי אתיופיה"
בחירות בפייסבוק (טור דעה)
עדי לוי סקופ ורפי סער
מיזם חדש מבית מועצת נשים בכ"ס
צעיר טבע למוות באשקלון
צעיר טבע למוות באשקלון
עמי דיין , המום מהתנהלות העירייה
"עובדי העירייה באו לכאן ופשוט שברו לי את המקום"
לבנת קיזנר , מנכל המכללה העסקית
חשיבות ההכנה מראש לפני תחילת משא ומתן מול ספקים