רחובות

סוכם מתווה הצהרונים לשנה הקרובה

מתווה השנה שעברה בצהרונים ברחובות יישמר גם בשנה הקרובה, עם 14 ימים ארוכים של הפעלת הצהרונים בזמן החופשה, לרווחת ההורים והילדים

תמי מאור 26/08/2018
מתווה הצהרונים יישמר (תמונה להמחשה iclipart)

החברה העירונית שהפעילה את צהרוני "ניצנים" ברחובות בשנה החולפת, בהתאם למתווה "ניצנים" של משרד החינוך, תפעיל גם בשנה הקרובה- תשע"ט, על פי מתווה זה. הנושא הוחלט על ידי ראש העירייה, בישיבה משותפת של החברה העירונית, בשיתוף עם הנהגת ההורים העירונית.

 השנה, משרד החינוך שינה את ההנחיות להפעלת הצהרונים ובהתאם לקול הקורא, תוכנית הבסיס אמורה לכלול: מורה/מדריך אחד בלבד, 10 ימי הפעלה ארוכים מ-16:00-8:00 בזמן חופשות, חוג העשרה, צהרון עד השעה 16:00 וארוחה חמה.

תוכנית "ניצנים" מאפשרת להנהגת ההורים לבחור את התוספות הרצויות, וההורים ברחובות בחרו: 10 ימי חופשה ארוכים, סייעת נוספת, אבטחה וצהרון עד השעה 17:00.

לאחר שיחות קדחתניות לגיבוש המתווה בשבועות האחרונים בין הנהלת החברה העירונית לבין הנהגת ההורים, סוכם הנושא בישיבה בראשותו של ראש העירייה ויו"ר דירקטוריון החברה העירונית תוך דגש על רווחת הילדים, מקצועיות ומצוינות.

המתווה המפורט שייושם בשנה הקרובה כולל את כל התוספות האפשריות:

14 ימים ארוכים בחופשות בין השעות 17:00-8:00 - 10 ימים בהתאם להנחיות משרד החינוך ועוד 4 ימים נוספים בחופשות לבקשת ההורים,

2 אנשי צוות בכיתה (מורה/מדריך וסייעת); הארכת הצהרון עד השעה 17:00 בכל יום; ארוחה בריאה ומזינה; חוג העשרה פעם בשבוע לכל כיתה, והכל במחיר חודשי של 735 ₪ לילד/ה (מחיר לאחר סבסוד לילדי א-ב, לכיתות ג המחיר הוא 935 ₪).

צוותי החינוך בשטח הנם בעלי הכשרה מקצועית, לרוב אנשי חינוך אשר עובדים בבתי הספר בשעות הבוקר, מורות וסייעות. כמובן שבכל צהרון הילדים יכינו שיעורי בית, יקבלו ארוחת צהריים חמה ומזינה וייהנו מהעשרה פדגוגית.

הנחות יינתנו לפי קריטריונים של החברה העירונית .

 יוספה חליבה, מנכ"לית החברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש: " יוספה חליבה, מנכ"לית החברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש: "אנו שמחים שהצלחנו לשפר את מתווה משרד החינוך, ולהוסיף עליו עוד 4 ימי פעילות נוספים במסגרת הצהרונים. נשמח לראות את ילדי רחובות מצטרפים אלינו לפעילות ונהנים מצהרון איכותי ומושקע. אני מודה לראש העיר על ההחלטה להוסיף עוד 4 ימי פעילות ארוכים, ומברכת על שיתוף הפעולה המוצלח עם הנהגת ההורים העירונית".

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
תערוכת הלגו
תערוכת הלגו
צעיר טבע למוות בחוף ים בהרצליה
צעיר טבע למוות בחוף ים בהרצליה
'תעשו חיל בלימודיכם'
סוגרים את הקיץ בתאטרון
הורים מאילת מואשמים בפגיעה מתמשכת בפרטיות ילדיהם הקטינים
רמי בר לב. להסתיר מבנים בהליך שיפוץ
להסתיר מבנים בתהליך שיפוץ
הותרו לפרסום שמות החיילים שנרצחו בפיגוע בצומת אסף
מדבירים את זחל 'תהלוכן האורן'