רחובות

פרויקט דגל של התחדשות עירונית

טקס חגיגי לפתיחת מינהלת ההתחדשות העירונית בקריית משה ברחובות , התקיים במעמד שר הבינוי השיכון, יואב גלנט וראש העירייה

תמי מאור 02/09/2018
טקס חנוכת המינהלת (צילום: דוברות עיריית רחובות)

מינהלת ההתחדשות העירונית והפורום המקצועי של קריית משה ברחובות ערכו ביום חמישי, טקס רשמי, חגיגי, לציון פתיחת המינהלת. האירוע נערך בשעות אחה"צ והערב במגרש הכדורגל בקריית משה בסמוך למתנ"ס, והשתתפו בו ראש העירייה רחמים מלול ושר הבינוי השיכון, יואב גלנט, מנכ״ל העירייה, דורון מילברג, ראש מינהלת ההתחדשות העירונית הממשלתית, חיים אביטן, מנהלת המינהלת ברחובות, אור גולדפרב ובכירי משרד השיכון.

האירוע נערך בהפקה משולבת של הפנינג משפחות ומסיבת ריקודים לנוער ולצעירים עם הזמרת בנצ'י מלדה

תושבי השכונה הוזמנו לחגוג את סיום החופש, התחלת הלימודים ובעיקר לחגוג ביחד את הגיבוש הקהילתי שיביא לשינוי אמיתי ולהתחדשות השכונה במקום הוקם מתחם ג'מבורי, מתקנים מתנפחים, קיר טיפוס, בנג'י טרמפולינה ומופע קסמים.

במסגרת זו, הוצבו עמדות הסברה שבהן יינתן מענה לכל השאלות של התושבים בנושא ההתחדשות העירונית.

שר הבינוי והשיכון, ח״כ יואב גלנט אמר כי ״הפרויקט  הוקם מתוך ראייה חברתית אמיתית, ושואף לצמצום פערים בחברה הישראלית. הילדים שאנחנו משקיעים בהם היום -נפגוש אותם ברחבת המסדרים בבה"ד 1 ובאוניברסיטאות. אנחנו פועלים בלמעלה מ-30 יישובים ברחבי הארץ והשינוי ניכר בשטח. בקריית משה קיים פרויקט הדגל של התחדשות עירונית שאנו מובילים‏במקום 1,300 דירות שנבנו בשנות ה-60 אנו מתכננים ובונים 9,500 יח"ד לצד שטחי מסחר ותעסוקה, מוסדות ציבור ופארק ירוק משרד הבינוי והשיכון ממשיך ללוות את דיירי השכונה ואת כלל הפרויקטים על מנת לחדש את פני השכונה".

ראש המינהלת, ד"ר אור גולדפרב אמרה בטקס:  "לכולנו יש חלום משותף שבקריית משה תיבנה שכונה חדשה ויפה, אני בטוחה שעם הרבה אמונה ועם שיתופי פעולה בינינו נוכל להפוך את החלום למציאות״ 

מינהלת התחדשות עירונית בקריית משה הוקמה על ידי עיריית רחובות ומשרד הבינוי והשיכון, במטרה להוביל את תהליכי ההתחדשות העירונית בקריית משה ולהביא לשיפור איכות חייהם של תושבי השכונה בטווח הארוך, באמצעות תהליכים חברתיים משתפים והוגנים, תוך סיפוק צרכי התושבים ושמירה על איכות החיים גם בתקופת הביניים. המינהלת, שתהווה מרכז מידע והכוונה לתושבי השכונה, תפעל בתחומים הבאים: קידום התארגנות של מתחמים לנציגות, בחירת עורכי דין ויזמים; מתן מידע והדרכה מקצועית לתושבים בכל מה שקשור לתהליכי התחדשות עירונית; קידום הגיבוש החברתי שיאפשר את שימור הקהילה והתרבות בשכונה הרחבה והחדשה שעתידה לקום. בחודשים האחרונים קיימה המינהלת מפגשי היכרות ובחירת נציגות עם כל 33 המתחמים בשכונה. התכנית הכללית של השכונה והתכנית הספציפית של כל מתחם הוצגו לתושבים והוסבר התהליך המומלץ על ידי המינהלת לקידום תהליך ההתחדשות העירונית, כאשר הצעד הראשון הוא גיבוש נציגויות לכל מתחם. עד היום גובשו נציגויות בכשליש מהמתחמים וחלקם מתקדם כבר לשלב בחירת עורך הדין.

                                                         

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
קוראים לכם לבוא
באילת מפנים אשפה באהבה
באילת מפנים אשפה באהבה
אופנוע ים נתקע באמצע הכנרת
מסיבת גיוס הסתיימה באלימות
"הציבור אמר את דברו"
כרובית ממולאת בשר
כרובית ממולאת בשר
בת שנה חולצה מרכב בבני ברק - מצבה בינוני
בת שנה חולצה מרכב בבני ברק - מצבה בינוני
"החלטתי לשלוט במחלה ולא לתת לה לשלוט בי"