רחובות

טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות

המשתתפים קיבלו ערכה לתכנות ופיתוח אפליקציות וניהול גדג'טים וכבר בשיעור הראשון בנו תוכנה ששולטת על מנורת לד

תמי מאור 17/09/2018
טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות
כיתת סאן ספארק (צילום: דוברות)

לראשונה ברחובות: מגמת טכנולוגיה חדשנית נפתחה בהצלחה ב"סאן ספארק", מרכז הידע של רשת חוויות, הפועל במרכז קהילתי שוויץ רחובות החדשה. המגמה מכשירה את ילדי העיר במסגרת קורס הנדסת אלקטרוניקה ופיתוח תוכנה, זאת בנוסף, לקורסי סייבר ותכנות, סאונד, אפליקציות, פיתוח משחקים ועוד, הפועלים במרכז זו השנה השנייה.

יניב מרקוביץ', המשנה לראש העירייה, ויו"ר הרשת: "השנה הרחבנו את פעילות מרכז הידע ופתחנו כיתה חדשה, זאת לאחר שנת פעילויות אחת בלבד, לאור הביקוש וההצלחה של הקורסים והסדנאות המועברים במקום. הכיתות מאובזרות בציוד טכנולוגי, כאשר נקודת ההנחה היא שהילדים נמצאים היום זמן ממושך מול המסכים אולם אין להם את הכלים לנצל את הטכנולוגיות להתפתחות אישית. הקורסים המגוונים שמציע המרכז, הופכים את 'זמן המסכים' לזמן מנוצל למטרות לימוד חוויתי ומכשירים את הילדים ללימודי תכנות, סייבר, אפליקציות, סאונד ועוד, ברמה הגבוהה ביותר. אנו נותנים להם יתרון גדול בהמשך צמיחתם, תוך ניצול תחומי העניין והכישורים האישיים".

עם פתיחת שנת הלימודים קיבלו תלמידי המגמה, בגילאי 13-9, ערכת רכיבים אישית, מלאה ויוקרתית, בשווי מאות דולרים. הערכה כוללת למעלה מ-50 חלקים מגוונים, ביניהם חיישנים, מנועים, מעגלים אלקטרונים, שבבים ובקר "ארדואינו" (Arduino) לתכנות ופיתוח אפליקציות וניהול גדג'טים מגניבים ואינטראקטיביים.  דני אויריק, מנכ"ל סאן ספארק:"כבר בשיעור הראשון כל תלמיד בנה תוכנה ששולטת על מנורת לד. הילדים כל כך התלהבו ונשאבו לעשייה עד כדי שלא רצו לצאת מהכיתה להפסקה".

  

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
נתוני עבירות הרכוש נחשפים
שני מקרים של זיהומים חמורים כתוצאה מפירסינג
לחזור לנצח
"אני גאה בהישג, למרות ההפסד"
רמי סווט, מראשי המרכז למלחמת יום הכיפורים
מרכז לזכר הנופלים במלחמת יום הכיפורים
הולך רגל נהרג מפגיעת רכב
הולך רגל נהרג מפגיעת רכב
יעל אדמי , נארימן מדאח , גולי סיטקוב
הדרך לשלום עוברת דרך המטבח
יוסי שאבי. תהליך הבראה בעונה הקרובה
ניצלה ברגע האחרון