רחובות

"תנ"ך בכיף"

פיילוט ייחודי ללמידה חווייתית של תנ"ך בבית הספר שפרינצק ברחובות עבר לשלב הפיתוח

תמי מאור 14/10/2018
לומדים תנ"ך בכיף (צילום: דוברות עיריית רחובות)

בית הספר היסודי ע"ש שפרינצק ברחובות, הידוע במיזמיו החדשנים ופורצי הדרך, עושה זאת שוב עם פיילוט של המיזם "תנ"ך בכיף". 

צחי כהן, מפיק ויזם חברתי, שיזם את המיזם החדש הוא אב לילדים הלומדים בבית הספר. בעבר, ביחד עם הורים נוספים והנהלת בית הספר התלמידים זכו לחוויה גדולה עם המיזם "הירושה הגדולה" על אוצר ייחודי שכדי להגיע אליו, נדרשו ללמוד היסטוריה, תנ"ך ועוד. מערכי הלמידה החדשניים  לכיתות ו' זכו לחשיפה גדולה והגיעו עד לוועדת החינוך בכנסת. הילדים למדו יותר ובצורה מהנה וכיפית, וגורמי החינוך השונים לא חסכו במחמאות.

לאחרונה הציג צחי כהן מיזם נוסף:  "תנ"ך בכיף" .בעזרת כלי משחק דיגיטלי ידידותי, מוקפד, מקצועי, חדשני ואינטראקטיבי, תוכל המורה להכניס לחומרי הלימוד עניין, סקרנות ואתגר ואף לקיים סיעורי מוחות ופעולות חברתיות מגוונות כחלק מהפלטפורמה החדשנית.

מדובר בלמידת תנ"ך בדרך של משימות, חוויה ומשחק. הפיילוט נוסה בהצלחה והוא מצוי כעת בשלב הפיתוח, באמצעות חוויית השימוש של תלמידי שפרינצק. זאת  על מנת שניתן יהיה ליישמו גם בבתי ספר נוספים ובערים נוספות.

אסנת אור שי, מנהלת ביה"ס שפרינצק: "בעקבות ההצלחה של המיזם " הירושה הגדולה" החלטנו להמשיך ולפתח דרכי למידה חווייתיות ללמידת מקצוע התנ"ך בביה"ס. למדנו שבאמצעות חידות ושילוב אמצעים דיגיטליים ניתן להגביר את ההנאה והמעורבות של התלמידים "

צחי כהן, הורה ויזם: "האפקט שהחינוך החוויתי הביא עמו גרם לי להקדיש את מרב זמני לשדרוג ולהפצה של הפלטפורמה. יש הרבה ביקוש ליוזמות חדשניות אבל עדיין רק מעטים כמו בית ספר שפרינצק בראשות המנהלת אסנת אור שי וקובעי המדיניות בעיריית רחובות, מעזים לחשוב מחוץ לקופסא ולתמוך במיזמים חדשניים וחברתיים ".

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפועל כפר סבא במחנה האימון בפולין
למחנה יצאנו
מיכל אנסקי מצטלמת ל-ICE CUBE רשת האופנה הישראלית
מיכל אנסקי בקמפיין חדש
אפריים זבלטובר וליאור גפן. להקל על שורדי השואה
אפריים זבלטובר, ניצול שואה , נהנה מהשירות החדש בעירייה
נלחמים בנהיגה בשכרות
נלחמים בנהיגה בשכרות
נשיבה דיאלי (החותנת שלי) קומדיה מקורית בניחוח פריסאי במרוקאית/עברית/צרפתית
קומדיה מקורית בניחוח פריסאי במרוקאית/עברית/צרפתית
מעלים את הסיף על המפה
חמישה פצועים בתאונה בבית שאן
צעדת גבעת המורה מציינת יובל שנים
צעדת גבעת המורה מציינת יובל שנים