רחובות

"תנ"ך בכיף"

פיילוט ייחודי ללמידה חווייתית של תנ"ך בבית הספר שפרינצק ברחובות עבר לשלב הפיתוח

תמי מאור 14/10/2018
לומדים תנ"ך בכיף (צילום: דוברות עיריית רחובות)

בית הספר היסודי ע"ש שפרינצק ברחובות, הידוע במיזמיו החדשנים ופורצי הדרך, עושה זאת שוב עם פיילוט של המיזם "תנ"ך בכיף". 

צחי כהן, מפיק ויזם חברתי, שיזם את המיזם החדש הוא אב לילדים הלומדים בבית הספר. בעבר, ביחד עם הורים נוספים והנהלת בית הספר התלמידים זכו לחוויה גדולה עם המיזם "הירושה הגדולה" על אוצר ייחודי שכדי להגיע אליו, נדרשו ללמוד היסטוריה, תנ"ך ועוד. מערכי הלמידה החדשניים  לכיתות ו' זכו לחשיפה גדולה והגיעו עד לוועדת החינוך בכנסת. הילדים למדו יותר ובצורה מהנה וכיפית, וגורמי החינוך השונים לא חסכו במחמאות.

לאחרונה הציג צחי כהן מיזם נוסף:  "תנ"ך בכיף" .בעזרת כלי משחק דיגיטלי ידידותי, מוקפד, מקצועי, חדשני ואינטראקטיבי, תוכל המורה להכניס לחומרי הלימוד עניין, סקרנות ואתגר ואף לקיים סיעורי מוחות ופעולות חברתיות מגוונות כחלק מהפלטפורמה החדשנית.

מדובר בלמידת תנ"ך בדרך של משימות, חוויה ומשחק. הפיילוט נוסה בהצלחה והוא מצוי כעת בשלב הפיתוח, באמצעות חוויית השימוש של תלמידי שפרינצק. זאת  על מנת שניתן יהיה ליישמו גם בבתי ספר נוספים ובערים נוספות.

אסנת אור שי, מנהלת ביה"ס שפרינצק: "בעקבות ההצלחה של המיזם " הירושה הגדולה" החלטנו להמשיך ולפתח דרכי למידה חווייתיות ללמידת מקצוע התנ"ך בביה"ס. למדנו שבאמצעות חידות ושילוב אמצעים דיגיטליים ניתן להגביר את ההנאה והמעורבות של התלמידים "

צחי כהן, הורה ויזם: "האפקט שהחינוך החוויתי הביא עמו גרם לי להקדיש את מרב זמני לשדרוג ולהפצה של הפלטפורמה. יש הרבה ביקוש ליוזמות חדשניות אבל עדיין רק מעטים כמו בית ספר שפרינצק בראשות המנהלת אסנת אור שי וקובעי המדיניות בעיריית רחובות, מעזים לחשוב מחוץ לקופסא ולתמוך במיזמים חדשניים וחברתיים ".

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתכוננים לאזרחות
מתכוננים לאזרחות
מציינים את הסיגד
נלחמים על כל ילד
בפרויקט מרום זליג בקריית אילון בחולון
נמכרו הדירות בפרויקט "מרום זליג" בקריית אילון בחולון
עיריית מגדל העמק חנכה את מתחם "ילדודס"
חוגגים עם כוכבי הילדים
עושים ספורט
כעס בביהס עש שמעון פרס בעקבות נתוני התמונה החינוכית
כעס בבית הספר ע"ש שמעון פרס בעקבות נתוני "התמונה החינוכית"