רחובות

מאחורי הגלימה

במסגרת פרויקט חדש וייחודי תלמידי כיתות י' ברחובות יבקרו בבית המשפט המקומי ויכירו מקרוב את עבודת השופטים

תמי מאור 22/10/2018
אפרת צוקרמן. פרויקט חשוב (צילום: דוברות)

 פרויקט חדש ומקיף באגף החינוך ברחובות: תלמידות ותלמידי שכבת כיתות י' בעיר יתארחו בבית משפט השלום בעיר ויכירו מקרוב את עבודת השופטים, במסגרת שיתוף פעולה של מערכת בתי המשפט עם אגף החינוך בעיריית רחובות.

במהלך הביקור יפגשו התלמידות והתלמידים שופטים מכהנים, וישמעו מהם על מהות עבודתם במסגרת ההליכים השונים הנידונים בבית המשפט. עוד במסגרת הביקור יצפו התלמידים בדיונים, יפגשו את נציגי החוק הפועלים בבית המשפט וילמדו בצורה מעשית על תפקידה ופועלה של הרשות השופטת.

את הביקור, שיחל בבוקר ויארך כל היום, ילוו אנשי הצוות החינוכי בבית הספר, וכן סטודנטים למשפטים מצטיינים מהמכללה למנהל.

מטרת הפרויקט הינה לתווך בין התלמידים לרשות השופטת, לחשוף אותם לעשייה במקום ולסוגיות של שלטון החוק, מהתרשמות אישית מבין כתליו של היכל הצדק המקומי.

 אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך ברחובות: "אנו רואים חשיבות רבה בפרויקט החדש, המהווה כלי חינוכי מקצועי מהמעלה הראשונה. כמובן שאנו נחדד במהלך הביקור סוגיות ערכיות-דמוקרטיות ואזרחיות, כחלק מתפקידנו להפוך את בני הנוער לאזרחים פעילים, חיוביים ומעורבים בעיר ובמדינה".

נשיאת בתי משפט השלום במחוז המרכז, השופטת עינת רון: "אנו במערכת בתי המשפט רואים חשיבות עליונה בחיזוק הקשר בין בית המשפט לקהילה בה הוא פועל, ואין חממה טובה כבתי המשפט הנטועים בקהילה ברחבי הארץ כדי להקנות לבנות ובני הנוער חוויה מכלי ראשון על תפקיד הרשות השופטת במדינה דמוקרטית.

יש לקוות שחווית הביקור תישאר בלב התלמידים גם לאחר שיסיימו את לימודיהם, ותהפוך אותם לאזרחיות ואזרחים מעורבים ואכפתיים, המכירים בתפקידו של החוק בשמירה על החברה שלנו".

הפרויקט החל בפגישת היכרות בין ראש העיר לשופטת אפרת פינק, סגנית הנשיאה בבית משפט השלום ברחובות והשופטת שרון צנציפר, שם עלה הרעיון לראשונה.

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרחים בקופסא בירושלים
פרחים בקופסא בירושלים
אושר פינוי-בינוי מתחם דפוס מעריב
אושר פינוי-בינוי מתחם "דפוס מעריב"
ברשת ״רובן״ מבטיחים שגם במהלך ימי הפסח לא תרגישו כמעט בשום הבדל למרות שכל הסניפים כשרים לפסח
הלילה הזה, הלילה הזה, כולו בשר
לכלוך בשביל מאחורי אולפנת צביה
פירסינג ועגילים
הטרנד של הקיץ - פירסינג ועגילים
חברת הביטוח דחתה לכם את התביעה ללא כל נימוק? אל תרימו ידיים!
חוזרים ללימודים
ניצחון להורי ביהס האנתרופוסופי תמר
ניצחון להורי ביה"ס האנתרופוסופי תמר