רחובות

בדך להתחדשות עירונית

הותמ"ל אישרה את תוכניות המגורים בקריית משה ברחובות כפי שהופקדו וללא תיקונים

כתב לוקאל 05/11/2018
רחמים מלול. נדבך נוסף בדרך להתחדשות עירונית (צילום: אלירן אביטל)

ב-12.6.18 החליטה הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) על הפקדת תוכנית ההתחדשות העירונית קריית משה לאזור המגורים ולאזור התעשייה רכטמן.

ב-17.10 לאחר שמיעת ההתנגדויות וקבלת המלצת החוקר, התקבלה החלטת הותמ"ל לפיה חלק מהנושאים שנדונו במסגרת ועדת ההתנגדויות יעודכנו בהתאם להמלצת החוקר והחלטת הוועדה. התוכנית תופקד ל–30 יום נוספים בהתאם לסעיף 106 ב' לחוק התכנון והבנייה.

במסגרת ההחלטה, הוחלט על תוספת של 400 יחידות דיור בקרקע המשלימה תוספת זכויות לתעסוקה ומסחר באזור התעשייה, וביטול התנאי לשימוש חורג ל – 7 שנים על הבינוי הקיים.

המשמעות של ההחלטה היא שמרבית התכניות למגורים יאושרו כפי שהוגשו בתכנית המופקדת- ללא שינויים.

 רחמים מלול, ראש העירייה: "זהו נדבך נוסף בדרך להתחדשות עירונית בקריית משה. אני קורא לכל בעלי הדירות ליצור קשר עם מינהלת ההתחדשות העירונית שהקמנו במקום, על מנת לקדם את ההליכים ככל שניתן".

 שגיא תמרי, מנהל אגף רישוי ותכנון בעיריית רחובות: "ההערכה של מוסדות התכנון היא כי בעוד 3-4 חודשים תאושר סופית התוכנית המפורטת, על כל מרכיביה, וניתן יהיה להוציא היתר בנייה מכוחה"

 אור גולדפרב, מנהלת מינהלת ההתחדשות העירונית בקריית משה: "בעלי הדירות בכל המתחמים בקריית משה משקיעים היום מאמצים רבים בקידום מימוש התוכנית, כמו גם במתחמים שיש צורך בכך, בבחירת נציגויות ובחירת עורך דין שיבטיח את מיצוי הזכויות שלהם מול היזמים. ההחלטה לקבל את תכנית המגורים של קריית משה בדיוק כפי שהוגשה והוסברה לתושבים בחודשים האחרונים- מבטיחה וודאות לכל תושבי השכונה, ומבטיחה להם שההתחדשות העירונית מתקדמת במהירות ולפי התכנית שהוצגה בפניהם. המינהלת עומדת לרשות בעלי הדירות, וחשוב להדגיש כי טרם החתימה עם עורך דין מטעם הדיירים או עם יזם, מומלץ להתייעץ עם המינהלת"

 חשוב להדגיש כי מומלץ לכל בעלי הדירות להתייעץ לפני שהם חותמים מול יזמים ולעשות כך רק לאחר התארגנות הנציגות במתחם, ולאחר שיש למתחם הסכם שכ"ט חתום מול עורך הדין שנבחר.

התהליכים המומלצים על ידי המנהלת מבטיחים את הוצאת הפרויקט לפועל, ופעילות מסודרת והתנהלות חלקה יותר בהמשך הפרויקט המורכב.

 

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
כולנו אמהות להדר
"כולנו אמהות להדר"
חשד: מטפל תקף אדם נכה חסר ישע
תביעת פיצויים נגד העירייה: עץ נפל על האופנוע
תביעת נגד העירייה בגלל עץ שנפל על האופנוע
ברוידא וקריסטל עם בני עקיבא
ראש העיר מודה לתמיר בן משה
מהפיכת בינוי במוסדות החינוך בצפת
תחת הנהלות חדשות
פתחו את עונת הקרמבו
התפטרות נוספת בעיריית רעננה