רחובות

מדבירים את זחל 'תהלוכן האורן'

אגף גנים ועיצוב הסביבה בעיריית רחובות נערך לטיפול הדברתי בזחל בשטחים הציבוריים וקורא לבעלי בתים שבחצרותיהם עצי אורן - לבצע הדברה מקדימה

כתב לוקאל 07/11/2018
הדברה מפני תהלוכן האורן (צילום: דוברות)

עיריית רחובות קוראת  לתושבי רחובות, בעלי חצרות פרטיות, להקדים ולהדביר מפני מפגע זחל "תהלוכן האורן". שערותיו הצורבות של הזחל גורמות לדלקות עור ודלקות עיניים לילדים ומבוגרים. הטלת הביצים ובקיעתן מתבצעת בחודשים ינואר פברואר.

 יוסי כפיר, מנהל אגף גנים ועיצוב הסביבה: "ברשותנו קיים מיפוי של כל עצי האורן לסוגיהם הנטועים בשטחי הציבור ברחבי העיר. בימים אלה, אנו נערכים לטיפול הדברתי בשטחים הציבוריים, עצים שיודברו יסומנו בצבע כחול על גבי הגזע. אני קורא לתושבי העיר, שבחצרותיהם מצויים עצי אורן להקדים ולהדבירם .המצאות עץ נגוע בזחל התהלוכן אשר לא הודבר, הינו בגדר מפגע תברואתי – יש להדבירו על מנת להימנע מקנסות".

 לידיעת בעלי בתים - אחריות ההדברה בחצרות ובשטחים פרטיים אשר בהם נטועים עצי אורן, חלה על בעל הנכס בלבד ועליו לבצע הדברה באופן פרטי באמצעות תברואן מוסמך, עד תחילת חודש דצמבר השנה.

לחלופין, ניתן לבצע הדברה באמצעות תברואן מטעם עיריית רחובות, לאחר תשלום אגרת הדברה בסך 118 שקל לכל עץ. את התשלום לעירייה ניתן לבצע בבנק הדואר לפקודת אגף גנים ועיצוב הסביבה, מספר מסלקה – 246/540. את ההעתק עם חותמת הבנק יש להעביר עד ה- 30.11.18, לאגף גנים ועיצוב הסביבה באמצעות פקס: 08-9392360 או בדוא"ל: ginoun@rehovot.muni.il 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאגף גנים ועיצוב הסביבה בעיריית רחובות, רחוב ביל|ו 2, קומה 4, או  באמצעות טלפון: 08-9392393/56

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
מרדף משטרתי הסתיים בפצוע ירי
פעוטה נפצעה בתאונה בצפת
פעוטה נפצעה בתאונה בצפת
חדש בשרונה מרקט
מה חדש בשרונה מרקט?
אופנוען נהרג בתאונה סמוך להוד השרון
לכלכו להתחסן
לכו להתחסן
פילוח תוצאות הבחירות. נכון ליום ד בשעה 10:30
מי ניצח את הבחירות בהוד השרון?
תושב עכו נפצע מירי