רחובות

מועצת הנוער העירונית מתגבשת

מחלקת הנוער העירונית קיימה יום שיא למועצות תלמידים ונוער בעירונוער בהשתתפות נציגי מועצות התלמידים מבתי הספר העל-יסודיים

תמי מאור 25/11/2018
הכנס של מועצת הנוער (צילום: דוברות עיריית רחובות)

מחלקת הנוער העירונית קיימה בשבוע שעבר, יום שיא למועצות תלמידים ונוער בעירונוער. שבה לקחו חלק כ-200 נציגי מועצות התלמידים מבתי הספר העל-יסודיים בכל רחבי העיר, מכיתות ח'-י"ב 

האירוע נערך במעמד סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך זוהר בלום, איציק עובדיה, סמנכ"ל החברה העירונית ומ"מ מנכ"ל החברה, אפרת צוקרמן, מנהלת אגף חינוך ונוער, אבי יוספי, מנהל מחלקת ילדים ונוער, שרה אילת, מפקחת רשותית מטעם משרד החינוך, מנהלי בתי ספר, רכזות חברתיות, ואורי שר, מנחה מועצת הנוער .

כזכור, לפני מספר שבועות נערכו בחירות דמוקרטיות למועצות התלמידים, כך שבכל אחד מהם יש מועצת נוער תקנית, אשר מפוקחת על ידי משרד החינוך ומונחית על ידי מחלקת הנוער.

ביום השיא נכחו בני נוער, אשר חלקם יאיישו את מועצת הנוער העירונית החדשה. כל בית ספר יבחר את נציגו/נציגתו למועצת הנוער העירונית מקרב התלמידים חברי המועצה הבית ספרית.

באירוע נערך פאנל של חברי המועצה היוצאת, אשר הסבירו למשתתפים על תהליכי הפעילות והעבודה במועצת הנוער, ועל הדרך להשפיע באמצעות המועצה בבית הספר ובעיר בכלל. לאחר מכן נשא נועם גרשוני, פצוע צה"ל וטייס אפאצ'י לשעבר, הרצאה מרתקת על מנהיגות והתמודדות, נחישות ואומץ לב. 

בהמשך יתקיים יום סמינר למועצת הנוער העירונית בבית הנשיא במכון ויצמן, שם ילמדו הנציגים העירוניים מהי מועצת נוער העירונית, ויתחילו לפעול במסגרתה.

בלום: "אנחנו גאים מאוד בעשייה של מועצת הנוער העירונית, ומקפידים על התהליך הדמוקרטי בבתי הספר ובמועצה העירונית, על מנת להמחיש לבני הנוער מהי דמוקרטיה, ולעודד אותם להשפעה על החברה ולעשייה ערכית ואכפתית".

צוקרמן: "האירוע היום הינו תוצאה של פעילות מאומצת במערכת החינוך העירונית לביצוע בחירות בכל בתי הספר והקמת מועצות בכל רחבי העיר, ששיאו- מועצת הנוער העירונית, שאנו מעודדים לעשייה משמעותית בעיר"

אבי יוספי , מנהלת מחלקת הנוער: "השילוב בין החינוך הפורמאלי לבלתי פורמאלי מוכיח את עצמו כל פעם מחדש לטובת בני הנוער בעיר. יש לנו בעיר בני נוער רבים אשר תורמים מזמנם וממרצם למען הזולת. יישר כוח "

קורן באומן, יו"ר מועצת הנוער העירונית: "יום השיא הינו אחד הימים המשמעותיים שמהם תצמח מועצת הנוער העירונית וממנו הקשר ההדוק לבתי הספר"

אילת: "מרגש לראות ולהרגיש שמספר כה רב של בני נוער אשר מעוניינים לשנות ולהשפיע על סביבתם, זה בהחלט דור העתיד של המנהיגות של המדינה "

 

 

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
'מעוף' הרצליה בשבוע היזמות העולמי
'התקבלה הכרעה דמוקרטית'
יובל טאוסי בן 40 תושב  רעננה
כל הארץ דוורים דוורים
מחיר למשתכן בנצרת , צילום אילוסטרציה
175 יח"ד שווקו בהצלחה במכרז מחיר למשתכן
יזמים צעירים בעכו
יזמים צעירים בעכו
שחה לזהב
הצלחה לכנס האנרגיה בחדרה
שבלולי קינמון ושקדים