רחובות

חגגו עם העולים

המחלקה לקליטת עלייה בעיריית רחובות רחובות ומשרד הקליטה בעיר קיימו אירוע לציון יום העלייה בהשתתפות עולים חדשים וותיקים

תמי מאור 26/11/2018
אירוע לציון יום העולה (צילום: דוברות עיריית רחובות)

ביום שלישי שעבר התקיים ערב לציון יום העלייה ברחובות. האירוע התקיים במסגרת שיתוף פעולה בין המחלקה לקליטת עלייה בעיריית רחובות רחובות ומשרד הקליטה בעיר. 

בכניסה להיכל התרבות הוצבו דגלי 11 המדינות מהן עלו לרחובות עולים מתפוצות שונות, בלובי בכניסה הוצבו 11 דוכנים המייצגים את אותן המדינות, ולידם דמויות בתלבושות המסורתיות וזרי פרחים בצבעים התואמים של הדגלים.

את האורחים פגשו בכניסה כלייזמרים  - נגנים מלהיבים ומסורתיים עם מגוון סגנונו מוזיקה, יהודי, חסידי, צרפתי, בלקני, ג'אז.
 
האירוע שיקף את מגוון התרבויות ברחובות, ונטלו בו חלק אמנים רבים שהופיעו בשפות שונות והציגו מסורות מוזיקליות משילוב של מגוון ארצות.
זמר ושחקן תאטרון בית ליסין והמנחה בערב זה, עדי זאק, שר יא מאמא במרוקאית. בוגרת דה ווייס ישראל ומנחה נוספת בערב זה - אבבה דסה- שרה שיר באמהרית.

 הערב נערך במעמד ראש העירייה, רחמים מלול, נציגי משרד הקליטה, נציגי שגרירות אתיופיה, שגרירות מולדובה, שגרירות אוקראינה.
במופע לקח חלק אורח מיוחד, הזמר והמלחין ארקדי דוכין, ואיתו הופיעו פליקס ליבשיץ ואלה וסיליביצקי (יוצאי אוקראינה), הילה בן דוד (תושבת רחובות) ואנריקו קולונה (יוצא איטליה), רוי יאנג (יוצא אנגליה), נטלי קרטיס (יוצא דרום אמריקה), סילביה קוגל (יוצאת ארגנטינה), וכל זה בליווי להקת נגנים בניהולו של אליק סלוצקי.

אילנה תבוריסקי, מנהלת המחלקה לקליטת עלייה: "פעם ראשונה בתולדות רחובות שנתנו מענה בו זמנית ל-11 עדות שונות, למגוון של עולים ותיקים וחדשים, באירוע ססגוני שמח ומקרב".

ראש העירייה רחמים מלול אמר בטקס כי, "היופי של מדינת ישראל ועם ישראל הוא שיש בה הרבה עדות ותרבויות, כל אחד שומר על המסורת שלו והכל ביחד מהווה פסיפס של עם ישראל ומדינת ישראל. זו מהות יום העלייה".

במהלך הערב הופיעו שתי להקות מחול: הדרי רחובות עם ריקוד תימני והורה, ותאטרון מחלו של ארינה בלוזור עם ריקוד בנוסח יהודי וריקוד צרפתי.

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
מטרו הרצליה?
מטרו בהרצליה?
דליה מנטבר
לעבור את פסח בלי קילוגרמים מיותרים
עדי לוי סקופ ורפי סער
מיזם חדש מבית מועצת נשים בכ"ס
מועדון ארוחת בוקר
אירועי חודש נובמבר לגיל השלישי
דירוג הרשויות בליקוי הבטיחות באתרי בנייה
פורסם דירוג הרשויות בליקויי הבטיחות באתרי בנייה
בשורה להורי הילדים בצהרוני הוד'ש
סניף רמי לוי ברחוב סוקולוב. נסגר לחודש ימים
סניף רמי לוי ברחוב סוקולוב נסגר לחודש