רחובות

השר אלקין ביקר ברחובות

במהלך ביקורו הציג השר להנהלת העירייה את חוק פסולת בניין, אשר מייתר את התמריץ הכלכלי בהשלכת פסולת בשטחים פתוחים באתרים פיראטים

תמי מאור 19/12/2018
השר אלקין בביקור (צילום: דוברות עיריית רחובות)

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, ח״כ זאב אלקין הגיע אתמול (שלישי) לפגישת עבודה עם ראש עיריית רחובות, רחמים מלול. בפתח הפגישה הציגה עיריית רחובות את ההישגים בתחום מניעת עבירות פסולת בנייה ואכיפת החוק בנושא, תוך שימוש באמצעים מתקדמים כגון רחפנים, אשר הפחיתו את התופעה בעשרות אחוזים בעיר ובסביבתה. 

 השר אלקין הציג להנהלת העירייה את חוק פסולת בניין, אשר מייתר את התמריץ הכלכלי בהשלכת פסולת בשטחים פתוחים באתרים פיראטים. בנוסף, השר הבטיח לבדוק אפשרות בסיוע לשדרוג תחנת המעבר שמטפלת בפסולת של העיר.

כמו כן השר עדכן שבחודש הבא המשרד להגנת הסביבה יעביר התחייבות לסיוע של  מיליון וחצי שקלים לטובת מיזמים בתחום הפסולת, כשעיריית רחובות מחליטה איך להשקיע את הכסף.

 הפורום דן במספר נושאים העומדים על הפרק בתחום איכות הסביבה ברחובות ובהם שדרוג תחנת המעבר ברחובות, קידום משותף של תכנית אתר הפסולת רתמים ועוד

 הוחלט על הרחבת סמכויות אכיפה לפקחי העירייה בתחום איכות הסביבה- הפקחים יעברו השתלמות אשר תרחיב משמעותית את סמכויות האכיפה על ידם.

השר, אשר משרדו מטפל גם באתרי מורשת, שימורם ושיחזורם, ציין לשבח את השקעות העירייה ופעולותיה בשימור ושיחזור מבנים ואתרים היסטוריים בעיר, כמו כן הבטיח להגיע לחנוכת הארמון- המבנה היפהפה ששוחזר לאחרונה ברחוב מנשה קפרא.

 במפגש השתתפו גם מנכ״ל משרדו, ישראל דנציגר, מנהל מחוז מרכז גידי מזור, מ״מ וסגן ראש העיר זהר בלום, סגן ראש העיר עו״ד יניב מרקוביץ, מנכל העירייה דורון מילברג,  מנהל אגף התנועה והפיקוח ליאור שוקרי, מנהל אגף השכונות ויו״ר וועד העובדים רמי מדהלה ומנהלים רלוונטיים נוספים מהמשרד לאיכות הסביבה.

נציגי המחוז במשרד להגנת הסביבה ציינו את שיתוף הפעולה הפורה עם העירייה בכל התחומים.

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוצאת לאתגר חדש
כששמעתי לראשונה את הדיסק נפעמתי מעצמי
"כששמעתי את הדיסק נפעמתי מעצמי"
"יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת"
פתקית הכסף
דואגים לקשישים
אלחמיסטר בקמפיין חדש
כובשת עולמות
גולש חולץ מלב ים
השקעת נדלן של משרדים בשווקים משניים
השקעת נדל"ן של משרדים בשווקים משניים