רחובות

עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער

על פי תחזית מזג האוויר נכון לעכשיו, הלילה צפויות רוחות וגשמים ומזג אוויר סוער

כתב לוקאל 16/01/2019
תמונות: עובדי העירייה בטיפול בפגעי מזג האוויר

גורמי העירייה נערכו בהתאם, לרבות כוננים בכל תחום ותגבור המוקד העירוני.

רחמים מלול, ראש העיר: "לאור תחזית מזג האוויר, נערכנו בהתאם במגוון תחומים, ונהיה מוכנים לכל תרחיש. אני קורא לתושבים לפנות למוקד העירוני 106 בכל צורך או בעיה "  

לפי התחזית, הערב צפוי גשם סוער מלווה ברוחות חזקות, וקיים חשש לשיטפונות.

עיריית רחובות, על כל אגפיה, נערכה למערכת חורפית קיצונית. המוקד העירוני מרכז את כל הפעולות וההכנות לקראת מזג האוויר הצפוי, יחד עם האגפים הרלוונטיים: אגף הביטחון, אגף התנועה והשיטור העירוני, אגף גנים ועיצוב הסביבה, אגף שפ"ע ואגף התחזוקה, וכל הצוותים העירוניים הונחו לתת מענה בהתאם.

בין היתר, נוספו כוננים לשם התמודדות עם תרחישים אפשריים כתוצאה ממזג אוויר קיצוני, וניתנה הנחייה להקפצת עובדים ולזמינות מקסימלית מעבר לרגיל. נוספו מוקדנים לקליטת שיחות תושבים, ציוד הרכבים, המנופים וניידות התיקונים נכנסו לכוננות אף הם על מנת להתמודד עם מפגעים שונים שיכולים להיווצר כתוצאה ממזג אוויר קיצוני.  

במקביל להיערכות העירונית, מומלץ לתושבים להיערך בביתם ולהכין אמצעי תאורת חירום למקרה של הפסקת חשמל, להטעין את הטלפונים הסלולאריים, לנהוג בזהירות ולהימנע מנסיעות מיותרות, לנקות מרזבים, לחזק ולקבע חפצים שעלולים להתנתק מרוח חזקה (כגון דוודים, קולטים, אנטנות, אדניות, עציצים וכל מה שעלול לעוף ברוח) , לגזום ענפים רופפים בגינה, להצטייד במזון ובמלאי בקבוקי מים ולבדוק האם ישנם בקרבתם קשישים או בעלי צרכים מיוחדים הזקוקים לעזרה וסיוע.

המוקד העירוני והצוותים העירוניים יהיו זמינים לטפל באירועים חריגים.

רחמים מלול, ראש העיר: "לאור תחזית מזג האוויר, נערכנו בהתאם במגוון תחומים, ונהיה מוכנים לכל תרחיש. אני קורא לתושבים לפנות למוקד העירוני 106 בכל צורך או בעיה "  

התושבים מתבקשים לפנות ולדווח למוקד העירוני 106 על כל בעיה או צורך. המוקד  זמין לכל פניה 24 שעות ביממה בטלפון 08-9392444 או בווטסאפ 050-8806106


עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
חתונת הכסף
רואה שש שש
הוכרו כניצולי שואה 60 שנה לאחר שעלו לישראל
תושבי כפר סבא יקבעו שם לאזור התעשייה
והשם הזוכה הוא...
הכי מסוכן: יום חמישי
מי אחראי על שפיכת האדמה?
ראש עיריית נצרת יישאר בתפקידו
כנס "בעלי עסקים ויזמים יוצאי אתיופיה"