רחובות

רשת חוויות מציגה: הקרנת טרום בכורה לסרט "סדקים" ושיחה עם התסריטאית מיכל אקרמן

הסרט, בכיכובם של צופית גרנט ושמואל וילוז'ני, זכה להצלחה בפסטיבלים בברלין ובאמסטרדם ועוסק בהטרדות מיניות, מנקודת מבט לא שגרתית. אקרמן: "הרעיון לכתיבה הגיע מסיפור מוניקה לוינסקי וביל קלינטון. כל העולם הסתכל על ביל ומוניקה ואותי עניינה דווקא הילרי".

כתב לוקאל 04/02/2019
הקרנת טרום בכורה לסרט
תמונות באדיבות סרטי יונייטד קינג

רשת חוויות רחובות תעלה הקרנת טרום בכורה לסרט "סדקים", אשר עלילתו נכתבה על ידי התסריטאית מיכל אקרמן, מנכ"לית מיזם "גבול הדרכות", הפועל למניעת הטרדות מיניות. על פי העלילה, ביום חגיגי, בו אמור פרופ' עודד גולדן, איש אקדמיה ומחקר בכיר, לקבל פרס יוקרתי-הוא מוזמן לחקירה במשטרה, לאחר שנועה, דוקטורנטית שעבדה אצלו, מעלה כנגדו האשמות לכפייה מינית. בתוך כך, נוגע הסרט גם בעולמה של אשתו מרב, בהתמודדות, בחשבון הנפש שלה ושל עודד ובכל אשר עובר על נועה באותה עת. 


אקרמן מסבירה מהיכן שאבה את ההשראה לעלילה: "הסרט הוא למעשה עיבוד למחזה שכתבתי לפני הרבה שנים, אני תמיד מערבת סיפור אישי בכתיבה שלי. אך הרעיון לכתיבה כאן הגיע מסיפור מוניקה לוינסקי וביל קלינטון. כל העולם הסתכל על ביל ומוניקה  ואותי ענינה דווקא הילרי. מה עובר עליה. איך היא מתמודדת.  וכך התחלתי לחקור, חקירה עצמית, עד שיצא תסריט כתוב. אנשים שמכירים אותי ואת מיזם 'גבול' למניעת הטרדות מיניות, שאני מובילה כבר שנים רבות, לא הבינו איך לא שמתי במרכז העלילה את המוטרדת ואת הקושי שלה". 


עוד אומרת אקרמן כי: "הסרט הוא לא על מוטרדת מינית. הסרט שאני כתבתי, בא לצייר מציאות מזווית חדשה עבורי ואני חושבת שגם עבור הצופים. זהו עולם שלא הכרתי לפני עשיית הסרט. הצצה לעולם שמסביב למוטרדת. למשפחה הקרובה שלה, לרעייתו של הנאשם, לילדיו. היכולת לשבת ולהקשיב, בלי ציניות וביקורתיות לצד השני-זו יכולת מעולה שהתרגול שלה יוכל לקדם שיח בנושא  ואולי אפילו שינוי במודעות.  

"חשוב לי להביא למסך את זווית הראיה שלי. לעורר חשיבה, לפתח הסתכלות שונה וללמד אותנו לא להיות שיפוטיים. חשוב לי שהקהל לא יצא עם מסר אחיד אלא עם הרבה חשיבה ודילמות שניתן לשוחח עליהן. שיחה אמיתית". 


לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם מיכל-התסריטאית. מוצאי שבת, 16/2/19, בשעה 20:30, חוויות שוויץ המדע, סירני 52, לכרטיסים - 08


עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
תקציב עיריית רעננה בדרך לאישור
תקציב עיריית רעננה בדרך לאישור
חוגגים ביריד ספרי יד 2 בהוד השרון
ספרים באהבה לסביבה
פיילוט התחדשות עירונית במגדל העמק
לא יתקיים עימות פומבי בין המועמדים לראשות העירייה
יום פתוח בגנים הבוטניים
יום פתוח בגנים הבוטניים
גלי פידל וסתיו גרטי מראיינות את ענת חן ודן דיוקאס
כתבות צעירות
"הבטחתי לעצמי כי אמשיך לתת מעצמי למען הצלת חיים"
הנשיא שוחח עם החניכים של אורי
להיות עם חופשי בארצנו