רחובות

חגיגות 70 שנה למכון ויצמן

ליל המדענים והמדעניות האירופי בישראל 2019

כתב לוקאל 18/09/2019
האקוספרה בגן המדע, צילום באדיבות מכון ויצמן למדע

מחר, ביום חמישי ה-19.9.19 יחול ליל המדענים והמדעניות שבמסגרתו יפתח מכון ויצמן למדע את שעריו ויקיים מגוון פעילויות חינמיות למשפחות, בני נוער והקהל הרחב.

השנה ליל המדענים והמדעניות יתקיים בסימן "מרעיון למציאות". זהו ערב המוקדש כולו למדע בגובה העיניים בו תינתן למשתתפים הזדמנות לשמוע הרצאות של מיטב החוקרים, להשתתף בסדנאות מדע, לצפות בהדגמות מדעיות, לבקר במוזיאון גן המדע.

השנה, לרגל חגיגות שנת ה-70 למכון ויצמן למדע יתקיים שפע חסר תקדים של פעילויות מיוחדות: 30 מדענים ומדעניות מספרים מה הם עושים במעבדה, 60 סדנאות ומשחקים לכל המשפחה, גן המדע ובית ויצמן - כניסה חופשית וחגיגית, ניסויים, הדגמות מדעיות ומופעים כגון "מדע על הבמה", קרטושקס, שירה בציבור, "מסיבת התה של ורה". בנוסף, ייפתח מתחם האיחוד האירופי ובו הצגת פרויקטים שזכו במענקי מחקר של האיחוד האירופי.

בין הסדנאות הייחודיות: אומנות הציור הכימי, מכונית בומרנג, הכנת פצצת אמבט, חשמל מפירות וירקות, פענוח ה-DNA ועוד.

בנוסף, תתקיימנה הרצאות במגוון נושאים, ביניהן הרצאה מאת פרופ' דניאל זייפמן, נשיא מכון ויצמן למדע, בנושא "ההרפתקה המופלאה של המדע", פרופ' דן יקיר, זוכה פרס ישראל 2019, על "אמת או מיתוס? על עצים והתחממות גלובלית" ועוד הרצאות על "האם נגיע בקרוב למאדים?", "סקר האוכלוסין הגדול של הטבע", "מדוע אנו מזדקנים?" ועוד. כמו כן, יתקיימו מופעי הדגמות מדעיות לכל המשפחה.

ד"ר ליאת בן-דוד, מנכ״לית מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן: "פעם בשנה, בליל המדענים והמדעניות, מכון ויצמן ומכון דוידסון מצטרפים לחגיגה הארצית של הנגשת המדע לכולם, חגיגה שהיא מהות העשייה של מכון דוידסון לחינוך מדעי לאורך השנה כולה. עבורנו, המדע הוא חלק מכל מה שאנו עושים והוא תמיד מסקרן, מעניין ומרגש. השנה אנחנו חוגגים פעמיים - את ליל המדענים והמדעניות ושבעים שנה למכון ויצמן: אנחנו מזמינים את הציבור כולו להצטרף אלינו ולהכיר את מיטב המדע של המכון - מקור של גאווה ישראלית ברמה בינלאומית".

ליל המדענים והמדעניות יתקיים ביום חמישי ה-19.9.19 ברחבי מכון ויצמן למדע, בשעות 23:00-17:00. הכניסה חינם.

עוד ברחובות
חשבנו שיעניין אותך גם...
100 שנה להולדתו של הסופר האיטלקי-יהודי והכימאי פרימו לוי
100 שנים להולדתו של פרימו לוי
מה עם מפגש סוקולוב?
 מבצע הזדכות על הצבים
מבצע "הזדכות" על הצבים
חוף דדו  , חיפה
אירועי חודש יולי בחיפה
שיר תקווה ליתמות
שיר תקווה ליתמות
"ארנונה מנהטן, תשתיות עזה"
פרופ יעקב הרט, נשיא האקדמית נתניה
25 שנים להסכמי אוסלו באקדמית נתניה
"הגיע הזמן להעיר את הוד השרון"