רחובות

חשד: חטפו, כלאו וסחטו באלימות

הצהרת תובע נגד שני תושבי רחובות שחטפו צעיר אחר, כלאו אותו במשך ארבעה ימים במקלט, תקפו וסחטו ממנו אלפי שקלים

מיכאל פרוסמושקין 22/09/2019
הבית בו הוחזק הקורבן (צילום: משטרה)

חשד: חטפו ועינו אדם בגלל חוב כספי והחזיקו אותו ללא מזון במשך ארבעה ימים במקלט.  

חקירה של יחידה מרכזית במשטרת ישראל חשפה פרשת חטיפה והתעללות קשה בתושב רחובות,  שהוכה והוחזק כפות במקלט עם בקבוק מים קטן וללא מזון במשך שלושה ימים. בעקבות חשיפת הפרשה נעצרו שני תושבי רחובות, בן 24 - בחשד שעמד מאחורי החטיפה ובן 19 -  החשוד בתקיפתו של הקורבן.

חקירת הפרשה החלה לאחר שהתקבל במשטרת ישראל מידע בחודש שעבר, לפיו בחודש יוני האחרון, בעקבות חוב של 3000 שקל, הותקף הקורבן באופן קשה מספר פעמים על רקע דרישת החוב. בחקירה עלה כי לאחר כל תקיפה במהלכה הוכה החשוד נמרצות, הוא ננטש על ידי התוקפים לבדו בערים שונות באזור השפלה. באחד ממקרי התקיפה לפני כחצי שנה, נזקק הקורבן לטיפול רפואי בחדר מיון בבית חולים לאחר שנחבל בראשו.

בחודש יוני האחרון, כאשר שהה הקורבן בראשל"צ,  עצר לידו רכב ממנו יצא החשוד טגניה ואדם נוסף, הכניסו אותו בכוח אל הרכב בו היו חשודים נוספים, והוא הוסע לבית הקולנוע הישן בקריית משה ברחובות.

 במבנה הנטוש היו חשודים נוספים, כעשרה במספר, שהיכו אותו בברזלים ואף הפשילו את מכנסיו. לאחר התקיפה הקשה הוסע הקורבן למקלט סמוך, הוכנס על ידי החשוד ואדם נוסף למקלט דרך החלון,  שם נכבל בידיו באזיקון וברגליו בחבל. החשוד והאדם הנוסף השאירו לקורבן בקבוק מים קטן ללא מזון כלל, וכך הוא הוחזק, על פי החשד, במשך שלושה ימים.

הקורבן שוחרר על ידי החשוד לצורך הבאת כסף ושב לביתו. בחקירה עלה כי החשוד גייס דרך מכריו ומשפחתו את סכום הכסף, כאשר לאחר בירור שערכו מכריו עלה כי סכום החוב תפח ל-15,000 אלף שקל.

 בסוף החודש שעבר, הגיע החשוד ואדם נוסף לבית העסק של מכרי הקורבן ואספו משם מעטפה ובה כספי החוב.

לאחר שהתקבל מידע במשטרת ישראל על האירוע, נפתחה חקירה סמויה, במהלכה נעצר טגניה בסוף חודש אוגוסט בחשד למעורבות בחטיפה, וכעבור מספר ימים נעצר עלמה בחשד למעורבות בתקיפת הקורבן.

בסוף השבוע הובאו החשודים להארכת מעצר נוספת, במהלכה הוגשה בעניינם הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגד כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

עוד ברחובות
מיכאל פרוסמושקין 08/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 09/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הופסקו ההליכים המשפטיים נגד תושב כפ"ס שהואשם ברצח אמו
הלוואה עסקית
ALL&MORE  חברת גיא ודורון לוי פרויקט
מה המחיר הממוצע של דירה בנווה זמר?
גבר נרצח בכניסה לבניין בנתניה
מתרגלים לשעת חירום
מתרגלים לשעת חירום
נהג בפראות ונעצר בתום מרדף
נהג משאית נהרג בכביש 505
נהג משאית נהרג בתאונה בכביש 505
גבר הוכש ע"י נחש בכפ"ס