רמת גן - גבעתיים

כל כך קרוב

קבוצת הכדוריד א.ס. רמת השרון כושלת (שוב) במאני טיים והפעם (שוב) על חודו של שער. המאמן ראובן יוספולסקי, שלא ימשיך בעונה הבאה, והיו"ר אבי כחלון, מסכמים עונה שהסתיימה באכזבה גדולה

26/04/2018
כל כך קרוב
קבוצת הכדוריד. נפלה ברבע הגמר צילום: באדיבות הקבוצה

שער אחד בלבד היה חסר לפני שנתיים לקבוצת הכדוריד א.ס. רמת השרון להעפלה גמר הפלייאוף. הזריקה בשניות הסיום של עמית גל במשחק השלישי בסדרה זכורה עד היום במועדון. מעתה תיזכר זריקה מכרעת נוספת, זאת של ניבו לוי במשחק השלישי והמכריע בסדרת רבע הגמר מול מכבי ראשל"צ. זריקה שאותה הדף השוער הוותיק יוליאן סטארט כדי להשאיר את רמת השרון עם המחמאות אבל לא עם העפלה לחצי הגמר.

שתי הקבוצות הגיעו למשחק השלישי בבית מכבי בראשל"צ ביום שישי לאחר שכל אחת גברה על יריבתה בחוץ, רק בהבדל אחד, רמה"ש גברה בהפרש של 3 שערים וראשל"צ חזרה לחיים במשחק השני ברמה"ש כשניצחה ב-5 נקודות הפרש, כך שתיקו היה מספיק לה כדי לעלות, וזה אכן מה שקרה.

רמה"ש לא פתחה טוב את המשחק ונקלעה לפיגור 1 :5 אבל התאוששה בהמשך וירדה למחצית בפיגור 11 :14.

את המחצית השנייה פתחה רמה"ש בצורה טובה, השוותה וכפתה משחק שקול עד שניות הסיום. במצב של 27 :27, דקה לסיום, רמה"ש קיבלה הזדמנות לנצח את המשחק ולהעפיל לחצי הגמר. לאחר פסק זמן, 27 שניות לסיום, חזרו הקבוצות לפרקט וניבו לוי, שכבש את כל שבעת שעריו במחצית השנייה, היה זה שזרק את הכדור האחרון אבל כאמור השוער הוותיק של ראשל"צ הדף והשאר היסטוריה. ראשל"צ עולה לחצי הגמר בזכות הפרש שערים ומותירה את רמה"ש מאוכזבת מאוד. שאר המבקיעים לרמת השרון: הדר מצליח 5, עמית גל 4, אלכס סיצ'נקו ובן ליברטי 3, מילאן פבלוביץ ויובל כץ 2, סטרידום 1. השוער מיכאלו רדובנוביץ עצר 15 זריקות ב-38% הצלחה.

ראובן יוספולסקי אמר בסיום המשחק: "לכל מי שדיברתי איתו אמרתי שאם לא נעלה אני מעדיף להפסיד ולא לסיים בתיקו כי זה מאוד מאכזב. עשינו עבודה טובה מאוד. ניבו היה מצוין כל המשחק והיה חייב לקחת את הזריקה האחרונה גם במצב לא טוב. ממש חבל כי היינו טובים והגיעו לנו לעלות".

על העובדה שקבוצתו נתנה פייט ולא עלתה אמר המאמן:

"זה ממש לא מספק אותי. אין דבר כזה להפסיד בראש מורם. מאוד מאכזב. מצאתי מכתב מהבת שלי רומי שכתבה לי 'אתם פעם מנצחים ופעם מפסידים' אז אני מאכזב גם אותה, את האוהדים וכל המועדון".

לגבי מה שהיה חסר לקבוצתו כדי להגיע רחוק יותר אמר: "הגול האחרון הזה, לנצח בגול הזה. קרה לנו כמה פעמים העונה שמישהו לוקח את הזריקה ולא מנצח. זה קורה לנו במועדון בשנים האחרונות וזה משהו שנצטרך לעשות עוד צעד קדימה כדי להגיע למעמדי גמרים. זה מועדון נהדר שכל הזמן מתקדם ותוקע יתד בצמרת. אני בטוח שבעונה הבאה נעשה עוד צעד קדימה. אני גאה בשחקנים ומודה לאבי כחלון על הכל".

על העובדה שזו משחקו האחרון במועדון אמר יוספולסקי:

"זאת לא תחושה מוזרה כי קיבלתי את ההחלטה הזאת מזמן. זה לא היה המשחק האחרון שלי כמאמן אלא כמאמן בעונה הבאה. אני לא אאמן את רמת השרון בעונה הבאה, אבל מה אחר כך אני לא יודע".

גם יו"ר הקבוצה, אבי כחלון, נשמע השבוע מאוכזב מאוד:

"ביחס ליעדים שהצבנו לעצמנו לא השגנו את היעד, כך שזה כישלון גדול".

 אולי היעדים היו גבוהים מדי?

 "הצבנו יעד של תואר, אליפות או גביע. זאת תקרת זכוכית שאנחנו לא מצליחים לנפץ".

 ומדוע זה קרה שוב העונה?

"היו לנו את הישראלים הטובים בליגה, אבל נפלנו עם זר

אחד שלא הבאנו זר שמאלי ביד במקום דן נתן. טעינו בבחירת שחקנים. בדיעבד הפסדנו את הסדרה במשחק השני בבית. לא חושב שמכבי ראשל"צ יותר טובים מאיתנו ולראיה ששיחקנו נגדם העונה 6 פעמים, כאשר אנחנו ניצחנו 3, אחד הסתיים תיקו והם ניצחו פעמיים. לצערי, בשנים האחרונות אנחנו בצד המפסיד במאני טיים".

 תובנות לגבי העונה הבאה?

 "אני לא ממהר להחתים מאמן שיהיה ככל הנראה לא ישראלי כי אני לא רואה מאמן ישראלי שיכול להרים את הקבוצה למקומות גבוהים יותר. יש לנו כמה שחקנים עם חוזים לעונה הבאה ולחלק יש לנו אופציה, אבל לא אעשה כלום כי המאמן צריך לרצות אותם. לא אקח החלטות מהירות, אבל ברור לי שההרכב החברתי חייב להשתנות".

 

 


 

 

 

 

 

 

עוד ברמת גן - גבעתיים
חשבנו שיעניין אותך גם...
המאני טיים הגיע
המאני טיים הגיע
מהנדס העירייה ננזף על ידי מנכ"ל העירייה על דברים שאמר בכנס "צלול"
סערת הסיפוח של רפי סער
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
שומרים על נקיון החופים
שומרים על נקיון החופים
עמותה סביבתית חדשה בישראל
עמותה סביבתית חדשה
נחתם שת"פ ערבה תיכונה-סין
טריקים קטנים לשינוי עיצובי גדול
טריקים קטנים לשינוי עיצובי גדול