רמת גן - גבעתיים

חוזרים ללימודים

שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, נפגשו עם כל מנהלי בתי הספר בגבעתיים ורמת גן

תמי מאור 26/08/2018
כנס היערכות לשנת הלימודים (צילום: באדיבות דוברות מחוז תל אביב במשרד החינוך)

כל מנהלי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים בגבעתיים ורמת גן, ראשי היחידות באגף החינוך ומפקחי משרד החינוך,  נפגשו לאחרונה, עם שר החינוך נפתלי בנט, מנכ"ל המשרד שמואל אבואב ומנהלת מחוז תל אביב חיה שיטאי כדי לפתוח באופן חגיגי את שנת הלימודים תשע"ט וללמוד מקרוב אחר היוזמות, החידושים ותוכנית העבודה  שתלווה את מערכת  החינוך בשנת הלימודים הקרובה.

בפתח הכנס הכריז השר על הנושא השנתי שילווה את מערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה - אחדות ישראל - וכן את המשפט שיוטמע בבתי הספר: "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות".

במסגרת הנושא השנתי, יעסקו בתי הספר בסוגיית האחדות בשני צירים מרכזיים: חיים בשותפות במדינת ישראל- אחדות בין כל מרכיבי החברה הישראלית. עמיות יהודית - שייכות לעם היהודי וקשר עם יהודי התפוצות.

בימים אלו שוקדים במשרד ובבתי הספר על גיבוש התכנים הספציפיים שיובאו בפני התלמידים בהקשר לסוגיית האחדות, על ידי קיום מפגשים, מעגלי שיח, מסעות וטיולים משותפים בין מגזרים שונים בחברה הישראלית, קיום ימי שיא, פעילויות לחיזוק הקשר עם ילדים ונוער בתפוצות ועוד.

במהלך הכנס פרש השר בנט את המהלכים המשמעותיים אותם קידם המשרד במהלך שלוש השנים האחרונות ובראשם העלייה בשיעור לומדים מתמטיקה ואנגלית ברמה של 5 יח"ל, הירידה במספר הנושרים והעלייה הכללית של בתי הספר העושים בגרות מצטיינת.

בתחומי האנגלית והמתמטיקה, רפורמות הדגל של בנט, צמח שיעור הנבחנים ב-5 יחידות לימוד אנגלית בגבעתיים מ- 70.8% בשנת תשע"ו ל-  76.1% בשנת תשע"ז, ובמתמטיקה מ- 22.4% בשנת תשע"ו ל- 28% בשנת תשע"ז. ברמת גן שיעור הנבחנים ב- 5 יח"ל אנגלית עלה מ- 68.1% ל- 69.5% ובמתמטיקה מ- 22% ל- 29%

במסגרת תכנית בינוי  M21 נבחרו בגבעתיים 6 בתי ספר וברמת גן 10 בתי ספר שבהם מוקמים בימים אלה מרחבי למידה חדשניים, במימון של משרד החינוך עד 80,000 שקלים לבית ספר. המטרה לעצב את חווית הלמידה, באמצעות עיצוב מחודש של מרחבי הלמידה בתוך המוסדות הקיימים בהתאם לאסטרטגיות ופרקטיקות הוראה חדשניות וייחודיות.

בנט הודה למנהלת מחוז תל אביב, חיה שיטאי ואמר כי מחוז תל אביב הפך לבית היוצר של חדשנות חינוכית. "אני מסתכל על החינוך במחוז תל אביב ורואה מחוז בצמיחה מתמדת, עוד ועוד פרויקטים, עלייה בנתוני הבגרות ועשייה מסביב לשעון של צוותי חינוך מסורים ואיכותיים למען כל תלמידה ותלמיד. אני גאה להיות שר החינוך שלכם. נמשיך להוביל מהלכים משמעותיים למען חינוך דור העתיד.

 בנוסף, הציג בנט את היעדים הגדולים שבכוונת המשרד לקדם בשנת הלימודים הקרובה, בדגש מיוחד על נושא האוטונומיה למנהלים.בעניין זה ציין שר החינוך כי המנהלים מהווים את עמוד השדרה של מערכת החינוך והם אלה אשר יקבעו את איכותה ואופייה, ולכן יש להעצים אותם ולהעניק להם את הכלים שיאפשרו להם לנהל את המערכת באופן מושכל ולהוביל אותה להישגים גבוהים. תכנית האוטונומיה אותה יזם בנט תתמקד במספר היבטים: הוספת משאבים כספיים וגמישות תקציבית בניהולם, הפחתת הבקרה והרחבת התשתיות של בית הספר.

 

עוד ברמת גן - גבעתיים
חשבנו שיעניין אותך גם...
פוענח רצח שאירע בחודש שעבר בחולון
קוסמופוליטית
יש קמע לרמת השרון
קמע חדש ל"הפועל "ניר" רמת השרון?
ניפגש בשיעור
ניפגש בשיעור
אישום: איים על גבאי בית הכנסת
הדמיה של טורבינות הענק, בתל פרס
עתיד הנשרים ברמת הגולן בסכנה
שמרה על הבית
קונדיטורית שמו_שבועות 2019_גבינה שטרוייזל
אין חגיגה... בלי עוגת גבינה