רמת גן - גבעתיים

ר"ג עולה על אופניים

ענקית הטכנולוגיה הסינית לאופניים שיתופים החלה לפזר אופניים ברחבי רמת גן ואתם מוזמנים לדווש בנוחות ובקלות

כתב לוקאל 17/09/2018
ר
אופני מובייק עכשיו זמינים בר"ג (צילום: אילן ספירא)

MOBIKEענקית הטכנולוגיה הסינית לאופניים שיתופים חכמים, תחל לפעול ברמת גן בפריסה נרחבת במהלך חודש אוקטובר הקרוב. כבר מעתה ניתן לראות ברחבי העיר עשרות מהאופנים האפורים/כתומים ולדווש בנוחות ובקלות. 

מערך האופנים השיתופיים, הפועל ללא תחנות עגינה, מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, מכל מקום ובכל זמן נתון, באמצעות סריקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים. בכך, מאפשר השירות לנוע בחופשיות במרחב, בהתאם לצורכי הרוכב וללא צורך בהגעה לתחנת עגינה ייעודית בסיום השימוש.

מערך האופנים השיתופיים של MOBIKE, מבוסס על טכנולוגיה חכמה ומתקדמת. האופנים זמינים לרכיבה באמצעות הפעלת אפליקציה ייעודית, הסורקת ברקוד חכם המוטבע על כל זוג אופניים באמצעותו ניתן לאמוד את זמן הנסיעה ואף לנעול אותם בסוף השימוש.

כמו כן, האופנים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופנים.

מבנה האופניים הייחודי, ללא שרשרת וללא צורך בניפוח האוויר בצמיגים, מאפשר רכיבה נוחה עם מינימום תקלות.

התשלום בעבור השימוש באופניים אינו מצריך דמי מנוי ומחירו מסתכם בעלות של 3.9 שקלים בעבור חצי שעת רכיבה. במהלך החודשים הקרובים יפרסו ברחבי העיר מאות זוגות אופנים לנוחיות תושבי העיר. 

כמו כן, מעבר לפעילות העירונית הקבועה, החברה תפעל באופן אקטיבי לשלב מערכי אופניים מעת לעת בהתאם לצרכים נקודתיים "באזורים חמים" כגון, כנסים, פסטיבלים, אירועים תרבותיים גדולים, פיקים בתקופת תיירות ועוד, כמענה משלים לתחבורה ציבורית ובמקרים שאין תחבורה ציבורית נוחה.

ראש עיריית רמת גן: "לאור הביקוש הניכר לאופניים שיתופיים בקרב תושבי העיר, אנחנו שמחים להביא לרמת גן את האופניים השיתופיים של MOBIKE, המאפשרים ליהנות מפתרון תנועה אלטרנטיבי, ירוק ונוח המותאם לצורכי תושבי העיר. צעד הכרחי זה מהווה נדבך נוסף לעידוד רכיבה על אופניים ולצמצום השימוש בכלי רכב, לצד סלילת מערך שבילי אופניים, שיתפרשו לאורך עשרות ק"מ ברחבי העיר ויחברו אותה ל'אוטוסטרדת האופניים' של גוש דן.    

לירן גלבוע, מנהל פעילות MOBIKE בישראל: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם עיריית רמת-גן ומודים להם על האמון שנותנים בנו להוביל את נושא הרכיבה השיתופית בעירם. שיתוף פעולה זה הינו אסטרטגי וחשוב, במטרתנו להתרחב במטרופולין ולספק פתרון קל ויעיל כתחליף להתניידות ברכב פרטי בעיר.


עוד ברמת גן - גבעתיים
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועה קל עד בינוני בתאונה בהוד השרון
אישום: הקימו "עסק" לסחר בסמים
שכונה חדשה ברמת החייל
750 יחידות דיור במחיר למשתכן יבנו על שטח ברמת החייל
הונתה את חברתה באלפי שקלים
אישום: הונתה את חברתה באלפי שקלים
שיפוץ פארק המים במודיעין
שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
מפעל החסד אשל בכפר בשיתוף קרן שבת חילקו מאות סלי מזון בכס
מאות סלי מזון חולקו בכ"ס
תערוכת הדרקונים הגדולה בעולם מגיעה לישראל
הדרקונים באים