רמת גן - גבעתיים

אושר מתחם מחיר למשתכן בר"ג

כ-397 יחידות דיור יבנו במסגרת מחיר למשתכן בשני מתחמים בשכונת קריית חינוך החדשה ברמת גן, רבע מהן לטובת תושבי העיר

תמי מאור 17/10/2018
מחיר למשתכן ברמת גן (הדמיות: יסקי מור סיוון אדריכלים וסטודיו 3d vision)

הוועדה המקומית רמת גן אישרה השבוע את המתחם הראשון בפרויקט הלאומי של "מחיר למשתכן" בעיר, כאשר רבע מהדירות בו הוקצה עבור תושבי העיר. במסגרת הפרויקט תיבנה שכונת מגורים חדשה על דרך שיבא, בסמיכות לקריית החינוך החדשה, ותחבר בין השכונות המבוקשות קריית קריניצי ורמת אפעל.

במסגרת המתחם הראשון יוקם מתחם מגורים הכולל חמישה בנייני מגורים בני 160 דירות, מעל קומת מסחר וחניון תת קרקעי. על הפרק ממתין מתחם סמוך נוסף לאישור הוועדה המקומית, שיכלול חמישה בניינים בני 237 דירות.

סה"כ משווקות כ-397 דירות במסגרת הפרויקט, 102 מתוכן לבני העיר
. במכרז "מחיר למשתכן" בשכונת קריית חינוך זכתה חברת סלע-איסתא נדל"ן, כשעל תכנון הפרויקט הופקד משרד האדריכלים יסקי, מור סיוון.

שכונת קריית חינוך, שבה יוקם פרויקט המגורים החדש, ממוקמת לאורך שדרות רפאל איתן, בחלקה המזרחי של העיר, מערבית לבית החולים שיבא. בשכונה מתוכננת קריית חינוך חדשה, הראשונה מסוגה בארץ, במסגרתה יוקם תיכון עירוני לאורך שטח ציבורי פתוח. בחודשים האחרונים החלה עיריית רמת-גן בהקמתה של קריית חינוך יחידה מסוגה בארץ, שתאפשר לכל תלמיד ותלמידה להרחיב את ידיעותיו בתחומים שונים, בלמידה עצמית ובדרכי הוראה מגוונות. בנוסף, הקמפוס יאפשר לתלמידים ליהנות ממרחב אקדמי ייחודי באמצעות תכניות לימוד משותפות עם בית חולים שיבא ועם אוניברסיטת בר-אילן.

ראש עיריית רמת גן: "אני שמח לקדם פרויקט חשוב זה בתחומיה של רמת גן, ששמה בראש מעייניה את טובת תושבי העיר הצעירים. מתן העדיפות לבני המקום תאפשר למשפחות הצעירות הברוכות למלא את העיר, לרכוש דירות במחירים מופחתים ולבנות את ביתם ואת עתידם. אין לי ספק כי שילוב של אוכלוסייה צעירה בשכונה איכותית כמו קריית החינוך, תזניק את העיר לשיאים חדשים". 

סגנית ראש עירית רמת גן ויו"ר ועדת משנה לתכנון ובנייה, אביבית מאור נמרודי: "מדובר בבשורה של ממש שתאפשר להחזיר את הרמת-גנים לעיר ותעניק להם את האפשרות לחנך את דור ההמשך בעתודת קרקע יוקרתית, צעירה וצומחת. רמת-גן תמשיך את תנופת ההתחדשות, תוך גיבוש תכניות אב לכל שכונות העיר והסתכלות עתידית על צרכיהם של התושבים". 

עוד ברמת גן - גבעתיים
חשבנו שיעניין אותך גם...
מובילה בחינוך
כתבות צעירות
כתבות צעירות
גיל יעקב. הגיע מבני הרצליה
הבניה הסתיימה
כיצד לשמור על הערכים המזינים במזון שאנו אוכלים
דיילת אושפזה במצב קשה לאחר שחלתה בחצבת
פודטראק במתחם עופר בילו סנטר
מתחם אוכל חדשני בעופר בילו סנטר
מקום ראשון בתחרות בינלאומית לתלמידים בכפר הירוק
מי אמור להחליף את פח?
"זה לא התפקיד שלי להחליף את הפח"