רמת גן - גבעתיים

לילה במוזאון

מוזאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן מתחדש עם חדרי הבריחה שובו של האדם הקדמון ושוד העצמות

כתב לוקאל 25/11/2018
דינוזאורים במוזאון האדם והחי (צילום: יקי אקרמן)

 מוזאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן מתחדש עם חדרי בריחה חדשים. עם רדת החשיכה מתעוררות לחיים תערוכות הקבע במוזאון, והופכות לחדרי בריחה מרתקים ומאתגרים

לילה במוזאון: שובו של האדם הקדמון

מתושלח עובד במוזאון שנים רבות ותמיד התעניין באדם הקדמון. לפני מספר חודשים מתושלח מצא מאמר שטוען שבאדם המודרני יש עד 4% של חומר גנטי (DNA) מהאדם הניאנדרטלי. האדם הניאנדרטלי הוא מין אדם שחי לפני 250,000 - 40,000 שנים. האדם הניאדרטלי חי במקביל לאדם המודרני (הומו ספיאנס) כמה אלפי שנים עד שהוא נכחד. סיבת היכחדותו  אינה ידועה ,אך יש סברות האומרות  שהוא נכחד עקב הדבקות  במחלות מהאדם המודרני או עקב תחרות על מזון עם  האדם המודרני. מתושלח החליט שנעשה אי-צדק היסטורי אותו הוא רוצה לתקן. הוא בודד את החומר הגנטי של הניאנדרטל והחדיר אותו לתוך וירוס. שחרור הווירוס לאוויר אמור להפיץ את הגנים של האדם  הניאנדרטלי באוכלוסייה. רק ש...מתושלח איננו מדען מיומן, והווירוס עלול לגרום למיני מחלות נוראיות. אתם גיליתם את מזימתו של מתושלח וניסיתם לעצור  אותו ,אך הוא כלא אתכם במעבדתו. בעוד שעה יגיע מתושלח למשמרתו, זהו הזמן העומד  לרשותכם לסכל את מזימתו, לנטרל את הווירוס ולברוח מהמעבדה. בהצלחה!

לילה במוזאון: שוד העצמות

דורית, מנהלת המוזיאון, חושדת שאחד מעובדי המוזיאון  משתמש במוזיאון ככיסוי להברחה לא חוקית של מאובנים. דורית בקשה מכם לעזור לה לזהות את העובד שמבריח את  המאובנים ולגלות כיצד מתבצעת ההברחה. ברגע  שניסיתם להיכנס למוזיאון מישהו סימם אתכם. כשהתעוררתם מצאתם את עצמכם כבולים למעקה  שליד הכניסה האחורית של המוזיאון, כשבמוזיאון אין אף אחד. יש לכם שעה להשתחרר, לזהות את המבריח ולמצוא את דרך ההברחה  לפני שהחוטף שלכם יחזור.  בהצלחה!

חדרי הבריחה פועלים בשעות הערב ובסופי שבוע.  המחיר 50 שקלים לאדם.
השתתפות מגיל 8 ומעלה. עד גיל 13 יש צורך בליווי מבוגר. 
פרטים בטלפון: 03-6315010. ובאתר  
www.adamvechai.org.il

עוד ברמת גן - גבעתיים
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית הדין הארצי לעבודה
רשת הדיור המוגן "בית בלב" תשלם להסתדרות 300 אלף שקלים
פועל נפל ממרפסת באתר בניה
פועל נהרג לאחר נפילה ממרפסת באתר בניה בירושלים
הוגשה תלונה במשטרה בגין חשד לניסיון לפגוע בטוהר הבחירות
יעל אדמי , נארימן מדאח , גולי סיטקוב
הדרך לשלום עוברת דרך המטבח
תלמידי חטיבת אלון למען הגימלאים
תלמידי חטיבת אלון למען הגימלאים
שני גברים נדקרו בדרום ת"א
לנהל עם כל הלב
לנהל עם כל הלב
תערוכת מיני ירושלים
תערוכת "מיני ירושלים"