רמת השרון

תוכנית ''בית הספר של החגים'' תפעל ברמת השרון בפסח

לאחר שנודע כי בכוונת העירייה להצטרף לתוכנית קמה זעקה בקרב הסייעות שחויבו לעבוד לפני החג. בהתערבות סגן ראש העירייה, יעקב קורצקי, נערכה ישיבה עם מנכ''לית העירייה ומנהלת אגף גני הילדים בה סוכם כי השתתפות הסייעות בתוכנית תהיה וולנטרית

שרון יונתן 14/03/2018
תוכנית ''בית הספר של החגים'' תפעל ברמת השרון בפסח
יעקב קורצקי הקשיב לסייעות צילום: פרטי

לאחרונה התפרסם הקול הקורא ממשרד החינוך, אשר קרא לרשויות להצטרף לתוכנית ''בית הספר של החגים''. מטרת התוכנית לאפשר מסגרות חינוכיות כבר מפסח הקרוב לילדי הגנים וכיתות א'-ג'. תקצוב הקייטנות יועבר ממשרד החינוך אל הרשות.

בניגוד לערים הגדולות שלא נענו לקול הקורא, עיריית רמת השרון נענתה לקול הקורא מתוך מטרה להקל על תשלומי ההורים לקייטנות פרטיות ולאפשר להם לעבוד כרגיל.

עם פרסום הדבר, קם קול זעקה גדולה ופאניקה מצד עובדות הרשות המשמשות כסייעות בגני הילדים, אשר כתוצאה מכך חויבו לעבוד כשבוע לפני החג.

יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה, אמר השבוע: ''לצד הרצון של העירייה להטיב עם התושבים והילדים, ראיתי לנגד עיניי לא פחות את טובת הסייעות. העובדות המסורות אשר מידי יום פותחות את הגנים, מקבלות את הילדים בסבר פנים יפות, מתאמצות וטורחות- המחכות לחופש שלהן כדי להטעין כוחות חדשים.  מעבר לפגיעה האישית, ראיתי במרמור שלהן כדבר שעלול לפגוע בהן ובמוטיבאציה שלהן ולבסוף בשירות שהן יתנו לילדים שלנו.

''עקב כך, פעלתי לכנס ישיבה דחופה בנושא. ביום ראשון האחרון התכנסו באולם המליאה לישיבה משותפת כ-50 סייעות ביחד עם מנכ''לית העירייה שירלי פאר יגרמן ומנהלת אגף גני הילדים דליה יואל רצון. אני שמח לעדכן שלאחר דיון סוער, הצלחנו לגשר בין הצדדים ולהפוך את החיוב שהוטל על הסייעות לוולנטרי, כלומר הסייעות שחויבו על ידי הרשות לעבוד לפני החג, יוכלו לעשות זאת מתוך בחירה. 

''לפי נתוני הרישום של ההורים לקייטנת פסח הקרוב נדרשה העסקה של 35 סייעות על ידי הרשות. בעקבות ההידברות וההבנה של מצוקת הסייעות וביטול החיוב, כבר 35 סייעות הביעו את נכונותן לעבוד מבחירה לפני הפסח. בימים אלו אני בוחן לנקוט באותה גישה גם כלפי קייטנות החנוכה והקיץ האמורות להיכנס לתוקף בהמשך השנה הקרובה''.

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 20/06/2018
תמי מאור 20/06/2018
תמי מאור 20/06/2018
שרון יונתן 20/06/2018
תמי מאור 18/06/2018
בילי בסרגליק 14/06/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בתל אביב
רשות המסים ערכה מבצע ביקורת בתל אביב
תנו לקרוא בשקט
איך קולטים 100 אלף תושבים?
4,323 ילדים נרשמו לגנים במודיעין
נעצר חשוד בתקיפה בר"ג
שבעים מי יודע?
סכסוך עבודה בטבע כפר סבא?
סכסוך עבודה ב'טבע' כפר סבא?
חוגגים עצמאות 70 ברג
חוגגים עצמאות 70 בר"ג