רמת השרון

רוכברגר מתכנן להתמודד לרה"ע

מועמדותו של איציק רוכברגר, שהרשעתו במאי 2015 כללה הטלת קלון, תצטרך לקבל את אישור פקיד הבחירות, כאשר ימונה כזה על ידי משרד הפנים. חבר המועצה עידן למדן שמתמודד על ראשות העירייה הודיע כי אם פקיד הבחירות יאשר לרוכברגר להתמודד בבחירות הוא יעתור לבית המשפט

שרון יונתן 15/05/2018
רוכברגר מתכננן להתמודד לראשות העירייה
איציק רוכברגר. יודיע על התמודדותו (צילום: פרטי)

איציק רוכברגר, ראש עיריית רמת השרון לשעבר, הודיע השבוע כי בכוונתו להודיע בקרוב על התמודדותו בבחירות לראשות העירייה שיתקיימו ב-30 לאוקטובר.

בפוסט שהעלה ביום שישי שעבר כתב: "בשל אהבתי לרמת השרון ותושביה ובשל פניות רבות מתושבים המבקשים ממני להציג מועמדותי לראשות העירייה בבחירות הקרובות שיתקיימו בחודש אוקטובר, אני חש חובה לעדכן אתכם כי בימים אלו ממש בכוונתי להודיע על התמודדותי בבחירות לראשות המקומית, בהתאם להוראות החוק והפסיקה ומתוך כוונה לשוב ולשרת אתכם נאמנה כפי שעשיתי במהלך 12 שנות כהונתי כראש העירייה שלכם. בהזדמנות זו, הרשו לי להודות לכל אחת ואחד מכם על העידוד, התמיכה והאהבה אותם אתם מגלים כלפיי". תוך מספר ימים זכה הפוסט למאות תגובות.

כפי שפרסמנו לראשונה ב"קול ברמה",בסוף חודש נובמבר הגיש רוכברגר בקשה לוועדת הבחירות המרכזית לקביעת היעדר קלון, אך יו"ר הוועדה, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, קבע כי עליו להגיש את בקשתו לפקיד הבחירות, כאשר ימונה כזה על ידי משרד הפנים, משום שאין זה מסמכותו לקבל החלטה בעניין.

רוכברגר גורס כי למרות שקיבל קלון בהרשעתו במאי 2015 אין זה מונע ממנו להתמודד בבחירות לראשות העירייה מאחר שכבר חלפה מערכת בחירות מאז (לראשות העירייה בלבד) ומאחר שהעונש שקיבל לא עלה על 3 חודשי מאסר בפועל. עונשו של רוכברגר היה חצי שנת עבודות שרות והטלת קלון.

עו"ד גלעד כצמן, המייצג את את רוכברגר, אמר השבוע: "על פי החוק והפסיקה, סיים מר רוכברגר לרצות את עונשו במלואו והוא רשאי להשיג את מועמדותו ככל תושב ואזרח בבחירות לראשות העירייה שיתקיימו באוקטובר 2018". רוכברגר סירב השבוע להרחיב בנושא מעבר למה שפרסם בפייסבוק.

 עד כה המרוץ לראשות העירייה כולל ארבעה מועמדים שהכריזו כי יתמודדו: ראש העירייה אבי גרובר, חברי המועצה טל עזגד ועידן למדן, ואילן כהן, חבר המועצה לשעבר. אין ספק שהתמודדותו של רוכברגר, אם וכאשר תאושר, תטרוף את הקלפים של מערכת הבחירות.

למדן היה השבוע למועמד הראשון שמתייצב חזיתית מול רוכברגר כאשר הודיע כי אם ועדת הבחירות תאשר לרוכברגר להתמודד בבחירות הוא יעתור לבית המשפט.                                                          

 

עידן למדן. מאיים בפנייה לבית המשפט (צילום: טל שחר)

עידן למדן. מאיים בפנייה לבית המשפט (צילום: טל שחר)

 

בפוסט שהעלה ביום ראשון כתב למדן: "רוכברגר בונה על פרשנות משפטית יצירתית במיוחד, חרף הקלון החד משמעי שהוטל עליו. נחיה ונראה האם ועדת הבחירות תגלה את אותה גמישות מחשבתית מופלגת, אבל אם זה יקרה, אני מתחייב כאן ועכשיו לעתור נגד כל החלטה להכשיר מועמדות של אדם שהורשע בקבלת תגמולים שלא כדין (מקרן ההשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות) במקביל לשכר שקיבל בתוקף תפקידו כראש עירייה, ונחוש משום מה לחזור לאותו תפקיד ולאותו מעמד כאילו כלום. אני מצפה מכל עמיתיי במועצת העיר, ומכל מי שמתיימר להיבחר אליה בפעם הבאה, להצטרף אליי ולהביע עמדה חד משמעית נגד קמפיין רוכברגר 2018".

 

 

 

 


 
 

 

עוד ברמת השרון
שרון יונתן 13/12/2018
שרון יונתן 12/12/2018
תמי מאור 11/12/2018
שרון יונתן 29/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: גנבו מאות קקטוסים
שרי ירושלמי מתמודדת למועצת העיר
הכוהנת הגדולה
מנווטים עם Google באופניים, גם בראשון לציון
מנווטים באופניים עם Google
קיבלה קמפיין
דוגמנית פלוס
יאיר ורדי מנכ"ל מרכז סוזן דלל מקבל פרס מפעל חיים
תמה עונת החתימות
נקבע מותה של אישה שנפלה מגובה בנתניה