רמת השרון

צעיר תובע מיליונים ממסעדה בה עבד

"אם לא הייתי מחליק במטבח הייתי כדורגלן מקצועי באירופה", כך טוען צעיר מכפר סבא בתביעה שהגיש נגד מסעדה ברמת השרון

מיכאל פרוסמושקין 16/05/2018
צעיר תובע מסעדה בה עבד בכ-2 מלש
עו"ד שי וקנין. רשלנות של המסעדה (צילום: נטע לנדמן)

צעיר מכפר סבא, שעבד בהיותו תיכוניסט ברשת קרנף בסניף ברמת השרון ובמקביל היה כדורגלן מקצועי, החליק בדרך למטבח ונפגע קשות בכתפו הימנית – כך נטען בתביעה שהגיש לאחרונה נגד רשת המסעדות.

בתביעה, על סך כשני מיליון שקלים, שהוגשה לבית משפט השלום בת"א באמצעות עורך דין שי וקנין העוסק בתביעות נזקי גוף, הוא טוען כי כתוצאה מהתאונה אפסו סיכויו לשחק כדורגל מקצועני באירופה.

מהתביעה עולה כי לפני כ-3 שנים, ב–4 באוגוסט 2015, בעת שעבד במשמרת לילה, החליק בכניסה למטבח בשל רצפה רטובה ושומנית והצליח לבלום את  עצמו בעזרת שתי ידיו אך כתוצאה מכך פרק את כתף ימין.

בעקבות התאונה עבר הצעיר, אז תיכוניסט בן 17, ניתוח משקם בכתף ימין. בתביעה נטען כי למרות הטיפולים הרבים והניתוח המשקם שעבר, נרשמה הטבה חלקית בלבד במצבו והוא נותר עד היום עם כאבים ומגבלה משמעותית בתנועות היד וכתף ימין. התאונה הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה ולאחר חופשות מחלה ארוכות, נקבעו לו אחוזי נכות לצמיתות. בתביעה נטען כי  לצד הנזק האורתופדי, נגרם לו נזק נפשי אשר מתבטא בהסתגרות, מיעוט בקשרים אישיים, מצבי רוח משתנים וחרדות.

לטענת בא כוחו עו"ד שי וקנין, די היה בהתקנת פסי החלקה בעלות מזערית או בחלוקת נעלי בטיחות, על מנת למנוע את התאונה והנזק הגדול שנגרם לצעיר ולכן הרשת התרשלה כשחשפה את הצעיר לסכנות בלתי סבירות ולא וידאה שהעבודה מבוצעת בעזרת אמצעים ועזרי בטיחות מתאימים.

הצעיר טוען בתביעה כי לפני התאונה, היה בחור צעיר ובריא בן 17, כדורגלן מצטיין אשר צפו לו עתיד ורוד לאחר שחרורו מהצבא (בו היה אמור לשרת כ"ספורטאי פעיל") וככל הנראה היה אמור אף לזכות בחוזה עבודה בקבוצות כדורגל בארץ ובליגות הבכירות באירופה. בתביעה נטען כי בעקבות התאונה, כמו גם אי יכולתו של הצעיר לשמור על אורח חיים ספורטיבי, העלה 25 ק"ג במשקלו.

כיום הצעיר מתקשה לבצע אפילו פעולות יומיום רבות ואלמנטריות הכרוכות בתנועת הכתף והיד כגון הרמת יד רציפה לשם התקלחות וסיבון הראש והגוף והרמת משאות. בנוסף, נותרה בגופו צלקת רגישה ובולטת באיזור הניתוח בכתף ימין, אשר התובע נמנע מחשיפתה בשל גודלה וצורתה.

בתביעה, בית המשפט מתבקש לפסוק לו פיצוי בגין הפסד השתכרות וזכויות סוציאליות, כאב וסבל, הוצאות רפואיות ועזרת הזולת.

מרשת "קרנף" נמסר בתגובה: "מדובר בעובד של זכיין סניף הקרנף ברמת השרון שהועסק במקום לפני מספר שנים. התביעה מטופלת על ידי חברת הביטוח של הזכיין"

 

עוד ברמת השרון
מיכאל פרוסמושקין 20/03/2019
שרון יונתן 14/01/2019
כתב לוקאל 06/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
איזה סיפתח
שישה נפגעים בסיומו של מרדף
אישה התחשמלה למוות בראשון לציון
נעשה הכל, כדי לעצור אותם
"נעשה הכל, כדי לעצור אותם"
שניים הותקפו בנמל אילת
כצנלסון בגמר
אוסף חרקים במקום אוסף בולים...
ילד נפצע אנוש באירוע ירי ביפו