רמת השרון

שכחו אותה בבית

קבוצת הכדורסל גברים, א.ס. רמת השרון, לא ניצלה את הביתיות בסדרת גמר הפלייאוף מול אליצור נתניה ותשחק גם בעונה הבאה בליגה הארצית. המאמן גיא קנטור מסכם עונה טובה מאוד שהסתיימה במפח נפש גדול

שרון יונתן 17/05/2018
גיא קנטור. אכזבה גדולה מההפסד (צילום: אלי נגר)

אכזבה גדולה בקבוצת הכדורסל א.ס רמת השרון שכשלה ביום רביעי במשימתה להעפיל לליגה הלאומית לאחר שנוצחה במשחק השלישי והמכריע בסדרת גמר הפלייאוף מול אליצור נתניה (87 :77).

רמת השרון לא ניצלה את העובדה שהמשחק נערך באולמה הביתי וכמו במפגשים הקודמים בין שתי הקבוצות הטובות במחוז הצפוני בליגה גם הפעם הקבוצה הביתית לא השכילה לנצח. קבוצה שלא מצליחה לשמור על יתרון הביתיות ומנוצחת פעמיים בבית בסדרה של הטוב משלוש לא ראויה לעלות ליגה.                       

רמת השרון לא נכנסה טוב למשחק וכבר בסיום הרבע הראשון הוליכה נתניה 22 :11. המגמה נמשכה גם ברבע השני ולמחצית ירדו הקבוצות ביתרון 44 :30 לאורחת. רמת השרון ניסתה לחזור למשחק במחצית השנייה אבל משחק התקפי מפוזר בשילוב משחק הגנה נוראי לא אפשרו לה לצמצם. בסיום הרבע השלישי הובילה נתניה 69 :52 ורמת השרון עשתה קולות של חזרה למשחק ברבע האחרון, אבל קבוצה שלא מסוגלת לקחת ריבאונד בהגנה יכולה לבא בטענות רק לעצמה. בסיום מנצחת נתניה ביתרון 10 נקודות ועולה ללאומית. רמת השרון תלקק את פצעיה ותנסה לשוב ללאומית בעונה הבאה.

"זאת אכזבה גדולה מאוד כי רצינו להעפיל ללאומית והמשחק המכריע היה אצלנו בבית", אמר גיא קנטור, מאמן הקבוצה, מספר ימים לאחר המפלה הגדולה.

 גיא, המילה כישלון גם תתאים במקרה שלכם?

 "לא הייתי אומר כישלון כי צריך לקחת את זה בפרספקטיבה של של כל העונה. נתניה ועכו היו עם תקציבים גבוהים יותר, כך שזאת בהחלט אכזבה אבל אני לא חושב שזה כישלון".

 הצגתם יכולת חלשה ברגע האמת. מדוע זה קרה?

 "אני חושב ששתי הקבוצות היו לחוצות מאוד כי היו הרבה ציפיות, אבל נתניה נכנסה יותר טוב למשחק וככל שהפער גדל הם שיחקו יותר משוחרר ואנחנו נלחצנו ולכן פעולות פשוטות לא הצליחו לנו. זה יצר מצב שהם ברחו והיה לנו קשה לחזור למשחק".

 השחקנים שלך לא הצליחו לעשות פעולות פשוטות כמו קליעה ממצבים נוחים או סגירה לריבאונד הגנה.

 "אני לא במקום של להאשים אלא מאוד גאה בהם על העונה שעשו. יש בזה המון אלמנט מנטאלי. אני בטוח שאם היינו נכנסים למשחק משוחררים הכל היה אחרת".

 בדיעבד, טעיתם בבניית הקבוצה?

 "ההפך. עצם העובדה שסיימנו במקום הראשון עם שני הפסדים בלבד מוכיחה שלא טעינו בבניית הסגל. לראיה, אנחנו הקבוצה היחידה בפלייאוף שלא החליפה שחקנים במהלך העונה".

 יכול להיות שהיו חסרים לכם קילרים כמו מתן נאור, שמשחק בנתניה, כדי לעלות?

"אני ממש לא חושב ככה. הקבוצה שלנו היא אחת התחרותיות שאימנתי אי פעם, חבר'ה שתמיד נותנים 100 אחוז בכל אימון ובכל משחק. צריך לתת המון קרדיט לנתניה. הגיע להם לעלות והם עלו לא רק בזכות מתן נאור אלא שחקנים טובים ששיחקו יותר טוב מאיתנו במשחק המכריע".

 יכול להיות שנתניה יותר טובה מאשר קבוצה שסיימה עם 4 הפסדים?

 "נתניה קבוצה טובה מאוד וגם לסיים עונה עם 4 הפסדים זה יפה מאוד. בסופו של דבר הגענו למשחק אחרון ומכריע ולצערי הפסדנו בו".

 איך אתה מסביר את העובדה שבחמישה משחקים ביניכם העונה הושגו רק ניצחונות חוץ?

 "אחרי שניצחנו את המשחק השני בנתניה מישהו אמר בצחוק שאנחנו צריכים לבקש החלפת ביתיות. ניסינו להבין למה זה קורה ולא הצלחנו. כנראה שבמשחקי חוץ אתה סומך על עצמך יותר. יש בזה הרבה אלמנטים פסיכולוגיים, אבל עדיין אם הייתי צריך לבחור בתחילת העונה לא הייתי מוותר על יתרון ביתיות במשחק הקובע".

 תישאר לעונה נוספת?

 "אתה תופס אותי 5 ימים אחרי המשחק וצריך לתת לדברים לשקוע. מחר (שלישי ש.י.) אנחנו נפגשים לארוחת סיום עונה. יש לנו קיץ שלם לשבת ולהחליט מה יהיה בעונה הבאה".

 

 


 

עוד ברמת השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תוצרת תשעט
תוצרת תשע"ט
עיריית רעננה  מעודדת פרישה מרצון
עיריית רעננה מעודדת פרישה מרצון
עברתם את התיאוריה ?
יין ישמח לבב אנוש
יין עדלאידע
מי אחראי?
מפצח האגוזים
הבלט הישראלי גאה להציג: "מפצח האגוזים"
חגיגת שערים
שעה קלה על כלכלה
שעה קלה על כלכלה